Šeštadienis, 30 kovo, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKaip mero politinė bendražygė gavo darbą savivaldybėje be konkurso

Kaip mero politinė bendražygė gavo darbą savivaldybėje be konkurso

Rajono savivaldybė yra paskelbusi konkursą Švietimo skyriaus specialisto pareigoms užimti, tačiau redakcija sulaukė žinių, kad konkursas dar nesibaigė, o Švietimo skyriuje jau įdarbintas naujas žmogus, iki tol dirbęs Varėnos „Žilvičio“ vaikų lopšelyje-darželyje…

„Kaip taip gali būti?“
Vasario 26-ąją rajono savivaldybės administracija savo oficialioje internetinėje svetainėje paskelbė ieškanti Švietimo skyriaus vyriausiojo specialisto. Skelbimas apie konkursą kitą dieną buvo išplatintas ir socialiniame tinkle „Facebook“.
O štai kovo 1 dieną mūsų skaitytoja pranešė, kad Švietimo skyriaus specialisto pareigas jau prieš dvi dienas pradėjo eiti nauja darbuotoja, nors konkursas minėtosioms pareigoms užimti dar nėra pasibaigęs – kandidatams dokumentus reikia pateikti iki kovo 12 dienos.
Redakcijos interesantės žiniomis, naujoji Švietimo skyriaus specialistė Irena Nedzveckienė atėjo iš Varėnos „Žilvičio“ vaikų lopšelio-darželio, kur iki tol dirbo priešmokyklinio ugdymo grupės „Bitutės“ auklėtoja. „Kaip taip gali būti, kad konkursas dar nesibaigė, o specialistė jau surasta? – stebėjosi pašnekovė. – Ir kokiu būdu ji į tą vietą pakliuvo?“
Apie politines sąsajas su meru teigia nežinoję
Šiek tiek pasidomėję vieša informacija apie naująją Švietimo skyriaus specialistę, aptikome, kad I. Nedzveckienė dalyvavo praėjusių metų savivaldos rinkimuose į rajono tarybą mero Algio Kašėtos vadovaujamo politinio komiteto „Drauge su Jumis“ kandidatų sąraše.
„Merkio kraštas“ pakalbino rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją, buvusią Švietimo skyriaus vedėją Stasę Bingelienę, patvirtinusią, kad I. Nedzveckienė iš tiesų neseniai priimta dirbti Švietimo skyriaus specialiste pagal terminuotą vienerių metų darbo sutartį, o ne kaip valstybės tarnautoja, ir tai nėra susiję su konkursu, kuris tebevyksta.
O kokiu būdu minėtoji specialistė buvo įdarbinta – pasisiūlė pati ar darbuotojo ieškojo savivaldybė ir kaip ieškojo? – paklausėme Švietimo skyriaus l. e. p. vedėjos Rimos Svirskienės. „Tiesiog prašėme savivaldybės įstaigų vadovų, kad jie ką nors rekomenduotų. Mums reikėjo žmogaus, nusimanančio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo reikaluose, todėl kreipiausi ir į Varėnos „Žilvičio“ lopšelio-darželio direktorę, kuri pasiūlė Ireną Nedzveckienę. Su ja pabendravę nusprendėme, kad ji mums tinka“, – kalbėjo R. Svirskienė. Pašnekovė teigė, kad priimdama šią darbuotoją į kolektyvą net nepagalvojo apie jos politines sąsajas su rajono meru, kurios esą paaiškėjo tik po to, kai moteris jau dirbo.
Konkursas tebesitęsia
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja S. Bingelienė užtikrino, kad vasario pabaigoje savivaldybės paskelbtas konkursas dėl Švietimo skyriaus vyriausiojo specialisto (karjeros valstybės tarnautojo) pareigų tęsiasi iki kovo 12-osios, kaip ir buvo numatyta. Konkurso laimėtojas valstybės tarnautojas į darbą būtų priimamas neterminuotam laikui, o jam žadamas atlyginimas – nuo 1 tūkst. 946 Eur, neatskaičius mokesčių.
„Švietimo skyriaus specialistams tenka labai dideli krūviai, o viena iš užduočių – prižiūrėti ugdymo įstaigas. Pasikeitus Valstybės tarnybos įstatymui, šią funkciją gali atlikti tik valstybės tarnautojas, kurio mums dabar ir reikia“, – aiškino S. Bingelienė (šio pirmadienio duomenimis, dar nė vienas pretendentas neišreiškė noro dalyvauti konkurse).
Pasak S. Bingelienės, konkursą į valstybės tarnybą laimėjęs kandidatas užimtų pagal darbo sutartį dirbančios specialistės (šiuo metu Švietimo skyriuje jų yra dvi) vietą: „Vieną pareigybę pagal darbo sutartį norime pakeisti į valstybės tarnautojo. Kitaip tariant, įvykus konkursui į Švietimo skyriaus vyriausiojo specialisto pareigas, vienos pareigybės pagal darbo sutartį nebeliktų. Tačiau netekęs pastarosios pareigybės žmogus taip pat turi teisę dalyvauti konkurse. o jeigu konkurse niekas nedalyvauja, įdarbinami specialistai pagal darbo sutartis, ir konkursas skelbiamas toliau“.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai