Antradienis, 24 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKaip prisikviesti į rajoną kvalifikuotus pedagogus ir kad jų netrūktų

Kaip prisikviesti į rajoną kvalifikuotus pedagogus ir kad jų netrūktų

Varėnos rajono savivaldybė šį mėnesį pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vytauto Didžiojo universitetu; o ką ši sutartis reiškia?..

Nuo liepos 12 d. Varėnos rajono savivaldybė ir Vytauto Didžiojo universitetas bendradarbiaus.

Tai yra, kaip „Facebook“ socialiniame tinkle rašė rajono meras Algis Kašėta, bus siekiama parengti gerai išmanančius savo darbą pedagogus ir išlaikyti pakankamą mokytojų skaičių rajono švietimo įstaigose.

Savo ruožtu universitetas kvies rajono mokyklų vadovus ir pedagogus dalyvauti mokymuose bei planuos bendrus renginius su savivaldybe. „Tikslas yra sukurti bendradarbiavimo sistemą,  kuri padėtų spręsti pedagogų rengimo ir perkvalifikavimo poreikio klausimus“, – „merkio kraštui“ teigė rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Stasė Bingelienė.

Varėnos r. savivaldybė irgi įsipareigoja kviesti Vytauto Didžiojo universiteto studentus ir darbuotojus dalyvauti savo organizuojamuose panašaus pobūdžio renginiuose. Rajono mero pavaduotojo Giedriaus Samulevičiaus manymu, ši sąlyga palanki ir universiteto bendruomenei, nes „mokymasis vieniems iš kitų ir bendravimas visada yra naudingas“.

Universitetas taip pat informuos rajono savivaldybę apie siūlomas studijų programas ir sąlygas studijuoti, o savivaldybė skatins, kad mokytojai apie tai informuotų savo mokinius. „Taip atversime įdomias ir patrauklias mokinių karjeros planavimo galimybes”, – tvirtina S. Bingelienė.

Nors sutarties pasirašymo metu buvo aptarta mokytojų trūkumo regionuose problema, Varėnos r. savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja patikslino, kad šiuo metu rajono mokyklose pedagogų netrūksta. Vedėjos teigimu, apie tai kalbama, nes tikėtina, kad pedagogų trūks ateityje.

Panašias sutartis pasirašė Druskininkų, Lazdijų rajono, taip pat Alytaus miesto bei rajono savivaldybės. 

Aistė Zaveckaitė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai