Antradienis, 10 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKaip sudrausminti triukšmadarius?

Kaip sudrausminti triukšmadarius?

„Merkio kraštas“ ne kartą skelbė varėniškių skundus, kad vakarais iki vėlumos Varėnos pagrindinėmis gatvėmis zujantys ir garsiai birbiantys motociklai bei automobiliai neleidžia ilsėtis nei užmigti, bet policija esą neskuba prigriebti triukšmadarių…

,,Vytauto gatve važinėja. Kai vakarais mieste išjungiami šviesoforai, jie važinėja net iki trijų nakties, įkyriai suka ratus“, – „Merkio kraštui“ skundėsi Varėnos Vytauto gatvės gyventojas, menininkas Adomas. Žmogus sakė pranešęs apie tuos garsius pasivažinėjimus policijai, bet gavo atsakymą, kad jis vienas nieko nepakeis – reikia skųstis gyventojams kartu visiems.

,,Uždarau langus, bet motociklų garsą vis tiek girdžiu, jis bjaurus, specialiai padarytas“, – pasakojo pašnekovas. Anot jo, Varėnos centrinėse gatvėse reikėtų vidutinio greičio matuoklių, kurie sudrausmintų viešąją tvarką pažeidinėjančius vairuotojus.
,,Už mano namo eina plentas į Vasario 16-osios gatvę, tai jie statosi po pačiu langu savo motociklus ir automobilius, trukdo miegoti“, – skundėsi kita „Merkio krašto“ pašnekovė, senjorė Ona. Ji tvirtino nuo smarkaus garso naktį atsikėlusi ne kartą: ,,Atsikeliu, kai pradeda lakiot aplinkui su motociklais ar statosi savo garsius automobilius po langais – vairuotojams trūksta kultūros ir supratingumo, negaliu atsidaryti langų ir dėl garso, ir dėl smarvės“.
,,Šių metų rugpjūčio mėnesį Varėnos pareigūnai sulaukė nusiskundimų dėl motociklų keliamo triukšmo – buvo akcentuojamas Varėnos miesto centras bei kelias tarp Senosios Varėnos ir Varėnos“, – „Merkio kraštui“ patvirtino Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Eglė Kačinskienė. Policijos atstovės teigimu, dėl praeitais metais gautų gyventojų skundų buvo kreiptasi į rajono savivaldybę ir siūloma įrengti iškilias perėjas Vytauto bei J. Basanavičiaus gatvėse, kurios sulėtintų greitį mėgstančius vairuotojus. Tokios perėjos buvo įrengtos.
,,Baudų dėl per didelio garso išrašyta nebuvo, kadangi policijos pareigūnai neturi garso matuoklių“, – kalbėjo pašnekovė, pridūrusi, kad Alytaus visuomenės sveikatos centro turimas garso matuoklis dažniausiai naudojamas prevenciniais tikslais. ,,Sulaukus nusiskundimų <…> paaiškėjo, kad tokias paslaugas gali suteikti tik Nacionalinis sveikatos centras, tačiau tik juridiniams asmenims ir tik esant aiškiam skundui bei objektui“, – aiškino policijos atstovė.
Pasak E. Kačinskienės, vidutinio greičio matuoklių įrengimas reikalauja tam tikrų sąlygų, pavyzdžiui, – minėta gatvės atkarpa (Vytauto ir J. Basanavičiaus g.) nėra pakankamai ilga. ,,Reaguojant į gautus nusiskundimus, rugsėjo pradžioje policijos vardu buvo kreiptasi į Varėnos rajono savivaldybės Saugaus eismo komisiją su pasiūlymu Vytauto gatvėje įrengti motociklų eismą ribojančius ženklus nakties metu. Komisijos nariai rinksis aptarti šį siūlymą posėdyje“, – kalbėjo E. Kačinskienė.
,,Žinau, kad Saugaus eismo komisijos posėdis numatomas spalio mėnesį, tačiau tikslios datos dar niekas nežino, kadangi posėdį reikia suderinti su visaFsisFis nariais ir policijos komisariato vadovais“, – „Merkio kraštą“ informavo Varėnos rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė Živilė Puidokaitienė. Ji pažadėjo pranešti redakcijai, kai bus žinoma Saugaus eismo komisijos posėdžio data.
Rokas Andruškevičius

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai