Ketvirtadienis, 12 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKaip suvaldyti kurmių padaromą žalą sode?

Kaip suvaldyti kurmių padaromą žalą sode?

Gražus kiemas ir išpuoselėta, nuostabaus lygumo žolė – kiekvieno sodininko siekiamybė. Bet ar jums dažnai tenka savo sode ar kaime matyti pažeistą vejos paviršių? Tai neabejotinai kurmių padaryta žala. Jiems įprasta kasti žemę ir mūsų aplinkai estetiškai negražius tunelius. Tai ilgainiui pažeidžia ir susilpnina vejos paviršių ir įvairios augmenijos šaknis. Laimei šiais laikais galima išbandyti tam tikrus metodus, padedančius sulaikyti šį „įsibrovėlį“.

Kurmis yra labai dažnas pievų, ganyklų, kapinių, vejų, žaidimų aikštelių, golfo ar kito sporto aikštynų, parkų, atvirų miškų ir upelių gyventojas. Juos ypač vilioja tos vietovės, kuriose gausu jų maisto – sliekų, šimtakojų, vabzdžių. Taip pat kurmiams patinka drėgnas dirvožemis, nes jį lengviau kasti. Tačiau jiems kartais pavyksta iškasti tunelius  ir pereiti iš netinkamo dirvožemio į geresnes jiems vietas, pakeliui pridarant nemažai žalos žemei.

Nors pats efektyviausias ir visiems nuo seno įprastas metodas tam suvaldyti yra naudoti spąstus kurmiams, tačiau šiais laikais yra ir kiek humaniškesnių metodų. Pavyzdžiui, tinklas nuo kurmių. Tai naujas metodas, kuris apsaugo nuo kurmių daromos žalos, bet yra nekenksmingas gyvūnams.

Šis tinklas pasižymi elastingumu, lengvumu, jie nesideformuoja ir juos nesunku formuoti. Sumontavus jį savo kieme, galėsite pasidžiaugti, kad kurmiams nepavyks įsiveržti į jūsų sklypo dirvą  ir pakenkti pasėliams.

Ypač tvirtas ir storas tinklas nuo kurmių tinkamas ir gyvūnų aptvarams įrengti. Pastebima, kad šį produktą vartotojai dažnai pasirenka, norėdami suformuoti, pavyzdžiui, paukščių aptvarą.

Kokiomis savybėmis pasižymi tinklai nuo kurmių?

·         Lengvas svoris ir tvirtumas. Polipropileno tinklų patvarumas toks pats, kaip ir metalinių tinklelių, tik svoris žymiai lengvesnis. Taip pat šie tinklai pasižymi ir atsparumu atšiaurioms oro sąlygoms bei cheminėms medžiagoms.

·         Lengva montuoti ir transportuoti. Tinklus galima montuoti horizontaliai (10 – 15 cm gylyje) arba vertikaliai (110 cm gylyje). Abiem atvejais tinklas turi būti padengtas žeme.

·         Parduodamas 200 metrų ilgio rulonais.

·         Gali atlaikyti didžiausius įtempimus.

·         Apsauga nuo rūdžių. Dėl grunto tinklai yra atsparūs erozijai.

·         Turi sustiprintus kraštus, todėl yra dar tvirtesni.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai