Trečiadienis, 11 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKaip teisingai laikyti nenaudojamą akumuliatorių?

Kaip teisingai laikyti nenaudojamą akumuliatorių?

Be akumuliatorių šiuolaikinės automobilių industrijos nebūtų. Kuo toliau, tuo akumuliatoriai užima svarbesnę vietą automobilių gamyboje, ypatingai atsisakant vidaus degimo variklių. Didžiausia problema su akumuliatoriais yra jų jautrumas įvairioms aplinkos sąlygoms, todėl rekomenduojama akumuliatorių pirkti tik žinant, kad jį naudosite iškart. 

Tačiau pasitaiko įvairių situacijų kai akumuliatorius kuriam laikui tampa nereikalingas. Jį drąsiai galima laikyti iki kito panaudojimo, bet labai svarbu tai daryti tinkamai. Štai keletas svarbiausių patarimų besiruošiantiems kurį laiką nenaudoti akumuliatoriaus.

Pasirūpinkite tinkama aplinka

Vienas svarbiausių aspektų ilgą laiką nenaudojant akumuliatoriaus yra jo laikymo sąlygos. Saugiausia aplinkos temperatūra akumuliatoriui yra apie +15°C, nes tiek karštis, tiek šaltis kenkia ilgaamžiškumui. 

Venkite prastai ventiliuojamų patalpų, kadangi akumuliatorius, daugiau ar mažiau, nuolat skleidžia kenksmingus elektrolito garus ir netgi gali sukelti gaisrą.

Akumuliatoriaus įkrova labai svarbi

Prieš pastatydami akumuliatorių į saugomą vietą turėtumėte patikrinti jo įkrovą ir, jeigu reikia, pilnai pakrauti. Visiškai įkrauto akumuliatoriaus įtampa turėtų siekti 12,7–12,8 V, o iškrauto – mažiau nei 11,9 V.

Nenaudojamą akumuliatorių rekomenduojame krauti kai jo įkrova nukrenta iki 12,5 V. Naudokite lėtą krovimą.

Jeigu akumuliatorius išsikrovęs, tai krauti irgi reikėtų naudojant lėtą krovimą, apie 12-24 valandas. Tikslus krovimo laikas priklauso nuo akumuliatoriaus talpos ir pakrovėjo galios. Pavyzdžiui, 1 A galios pakrovėjas 50 Ah talpos akumuliatorių įkraus per 50 valandų. Tik atminkite, kad siekdami išvengti gilių iškrovų akumuliatorių turėtumėte rinktis pagal automobilio gamintojo rekomendacijas. Tarkime, akumuliatoriaus 100 Ah kaina bus didesnė, bet jeigu tokią talpą rekomenduoja gamintojas – akumuliatorius netikėtai neišsikraus ir tarnaus ilgiau.

Pakrovę akumuliatorių patikrinkite jo įkrovą kas 2-3 mėnesius ir, jeigu reikia, vėl įkraukite.

Gerai nuvalykite polius

Išėmę akumuliatorių iš automobilio apžiūrėkite jo polius. Drėgnaisiais metų laikotarpiais šios jungtys oksiduojasi ir pasidengia biria medžiaga, kuri kenkia kontaktams. Akumuliatorių polius galite nuvalyti naudodami specialius chemikalus, kurie parduodami daugelyje autodalių parduotuvių, o ilgalaikei apsaugai rekomenduojama panaudoti dar ir gnybtų tepalą.

Nevirinkite ir nepjaustykite metalo šalia akumuliatoriaus

Daugelis suvirinimo aparatus bei kampinius šlifuoklius turinčių žmonių žino, kad akumuliatorius gali sprogti kontaktuojant su metalo virinimo, šlifavimo bei pjaustymo kibirkštimis. Sprogimo metu ištaškoma kenksminga rūgštis, kuri yra pavojinga sveikatai.

Taigi, jeigu garaže dirbate su įvairiais metalo apdirbimo įrankiais, įsitikinkite, kad šalia nėra  akumuliatoriaus.

Kiek laiko galima laikyti nenaudojamą akumuliatorių?

Net ir nepriekaištingai prižiūrimi akumuliatoriai nėra amžini. Jeigu akumuliatorių laikote įkrautą šiltoje ir sausoje patalpoje, tai apie vienerius metus jo savybės turėtų nepakisti. Po to pastebėsite, kad akumuliatorius nebepalaiko įkrovos taip ilgai.

Jeigu reikia naujo akumuliatoriaus, daugiau apie juos sužinoti galite internetinėje MELGA parduotuvėje. Pasinaudoję paieškos filtru galite akimirksniu sužinoti siūlomų akumuliatorių kainas ir pristatymo sąlygas.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai