Ketvirtadienis, 12 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKandidatų į mūsų rajono merus portretai

Kandidatų į mūsų rajono merus portretai

Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija visuomenei paskelbė asmenų, oficialiai įregistruotų kandidatais į šalies savivaldybių tarybų narius ir merus, sąrašus, kuriuose – pačių kandidatų deklaruoti duomenys apie jų išsilavinimą, šeimyninę padėtį, pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis ir kita; o ką deklaravo aštuoni kandidatai, pasiryžę užimti mūsų rajono mero postą?..

Dalyvauti po mėnesio, kovo 5 dieną, vyksiančiuose šalies savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) įregistravo iš viso 13 tūkst. 797 kandidatus, iš kurių 433 sieks tapti 60-ties savivaldybių merais.

Į Varėnos rajono tarybą (25 mandatai be mero) pretenduoja 260 kandidatų pagal septynių politinių partijų ir dviejų politinių komitetų sąrašus, o į rajono merus – šešių partijų ir dviejų komitetų iškelti 8 kandidatai.

Kas tie 8 kandidatai, pasiryžę valdyti rajoną, ir kuo jie ypatingi, kad tikisi būti varėniškių išrinkti? VRK paskelbė jų biografijas, turto, pajamų bei interesų deklaracijas ir kita. Panagrinėkime.

Taigi Varėnos rajono meru norėtų būti išrinktas Darbo partijos deleguotas šios partijos Varėnos skyriaus pirmininkas 46 metų amžiaus Remigijus Bugailiškis.

Remigijus Bugailiškis (Darbo partija)

Jis gimė Rokiškyje, 1998 metais baigė Vilniaus pedagoginį universitetą, kur įgijo chemijos mokytojo specialybę. Nuo 1998-ųjų iki 2022 metų dirbo dešimtyje darboviečių: UAB „Vilniaus Venta“ – inžinieriumi technologu; Policijos departamento Kriminalistinių tyrimų centre – kriminalistikos ekspertu; Vilniaus vyriausiajame policijos komisariate – ikiteisminio tyrimo tyrėju kriminalistu; Valstybės sienos apsaugos tarnyboje – kriminalinės žvalgybos vyresniuoju specialistu; UAB „Rokiškio pragiedruliai“ – laboratorijos vedėju; Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre – scenos apšvietėju, UAB „Galinta ir partneriai“ – laborantu, laboratorijos vedėju; Vidaus reikalų ministerijoje – vidaus tarnybos kapitonu pensininku; Valstybės sienos apsaugos tarnyboje – apsaugos darbuotoju, logistikos specialistu; „Capital real estate“ – nekilnojamojo turto brokeriu. Dabartinės R. Bugailiškio deklaruotos einamos pareigos – atsargos karininkas.

Moka anglų, lenkų, rusų, vokiečių kalbas; pomėgiai: bitininkystė, IT technologijos, knygos, internetas, psichologija, aktyvus poilsis gamtoje, kelionės; šeimyninė padėtis – išsiskyręs.

Kandidatas deklaravo 2021 metais turėjęs 38 tūkst. eurų vertės privalomo registruoti turto, 10 tūkst. eurų santaupų ir 13 tūkst. eurų dydžio paimtą paskolą, taip pat per metus gavęs 11 tūkst. 420 eurų apmokestinamųjų ir neapmokestinamųjų pajamų bei sumokėjęs valstybei 1 tūkst. 366 eurus pajamų mokesčio.

Kitas kandidatas į Varėnos rajono merus – 31 metų amžiaus Edvinas Grikšas, kurį iškėlė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Edvinas Grikšas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga)

E. Grikšas gimė Varėnoje, Vilniaus universitete 2013 metais įgijo istoriko, o 2018-aisiais Mykolo Romerio universitete – vadybininko specialybes, magistras. Nuo 2014 m. iki 2020 m. dirbo UAB „Autoimpulsas“ vadybininku, Varėnos autobusų parko valdybos pirmininku, „Varėnos vandenų“ valdybos nariu, Kaniavos seniūnu, Seimo nario (Juozo Baublio-red.) patarėju, o šiuo metu Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje eina Inovacijų politikos skyriaus vedėjo pareigas.

E. Grikšas nurodė mokąs anglų ir rusų kalbas, yra susituokęs. Žmona Daiva Grikšienė dirba Švenčionių rajono ligoninėje direktoriaus pavaduotoja medicinai ir referente Lietuvos gydytojų vadovų sąjungoje. Paminėtas ir kandidato tėvas – dabartinis rajono tarybos narys Jaunius Grikšas.

O štai ką kandidatas parašė apie savo pomėgius: „Stengiuosi kuo daugiau laiko praleisti su šeima. Kaip terapija – laikas su draugais. Streso malšintojas – sportas (karatė, treniruoklių salė, bėgiojimas – tiek įprastas, tiek ekstremalus, plaukimas, krepšinis, futbolas, tenisas). Rudens vakarai mieliausi su gera knyga ar filmu. Gaila, kad paros trukmė per trumpa viską apimti!“

Metinėje gyventojo (šeimos) turto deklaracijoje už 2021 metus E. Grikšas nurodė turįs 20 tūkst. 273 eurų vertės privalomo registruoti turto ir 28 tūkst. eurų grynųjų pinigų, o metinėje pajamų mokesčio deklaracijoje – gavęs 29 tūkst. 160 eurų pajamų ir sumokėjęs į biudžetą 5 tūkst. 644 eurus mokesčių.

Į Varėnos rajono mero postą kandidatuoja ir partijos „Laisvė ir teisingumas“ iškeltas šios partijos Varėnos skyriaus pirmininkas 38 metų amžiaus Marius Juškevičius.

Marius Juškevičius („Laisvė ir teisingumas“)

Varėnoje gimęs kandidatas nenurodė nei savo išsilavinimo, nei užsienio kalbų mokėjimo, nei šeimyninės padėties. Užtat nurodė nuo 2007 metų iki dabar esąs UAB „M&KO“ akcininkas ir einąs šios bendrovės direktoriaus pareigas, taip pat dirbąs UAB „Liedra“ direktoriumi bei priklausąs Tvarkos ir teisingumo jaunimo lygai. M. Juškevičius jau buvo išrinktas į Varėnos rajono tarybą 2011-2014 metų kadencijai, o 2011-aisiais dirbo rajono mero pavaduotoju.

Kandidatas, be visa kita, užsiima visuomenine veikla: yra Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ ir Lietuvos šaulių sąjungos narys, turi įsteigęs savo vardu pavadintą paramos ir labdaros fondą. Mėgsta ramų poilsį gamtoje, keliones, grybauti, važinėti motociklu.

M. Juškevičius deklaravo 2021 metais turėjęs 24 tūkst. 600 eurų vertės privalomo registruoti turto, taip pat 43 tūkst. 440 eurų vertės vertybinių popierių, meno kūrinių, juvelyrinių dirbinių, buvo sutaupęs 100 tūkst. eurų grynųjų pinigų ir dar paskolinęs kažkam 30 tūkstančių.

Apmokestinamųjų ir neapmokestinamųjų pajamų tais pačiais metais M. Juškevičius deklaravo gavęs 8 tūkst. 152 eurus, kitokių pajamų – 2 tūkst. 500 eurų, taip pat turėjęs privalomai sumokėti 1,5 tūkst. eurų, susijusių su turto įsigijimu ar pardavimu, ir 144 eurus pajamų mokesčio valstybei.

Į Varėnos rajono merus kitai kadencijai kandidatuoja ir dabartinis meras 60 metų amžiaus Algis Kašėta, kurį į šias pareigas delegavo politinis komitetas „Drauge su Jumis“.

Algis Kašėta („Drauge su Jumis“)

A.Kašėta gimė Varėnos rajone, Mergežerio kaime, 1991 metais Vilniaus universitete įgijo istoriko specialybę.

Darbo patirtis: nuo 1996-ųjų iki 2015 metų – vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinktas Seimo narys (2008-2010m. Seimo pirmininko pavaduotojas), nuo 2015 metų iki šiol – Varėnos rajono meras.

Visuomeninė veikla: politinio komiteto „Drauge su Jumis“ pirmininkas, Lietuvos šaulių sąjungos narys, už savo veiklą apdovanotas Sausio 13-osios atminimo ir Lietuvos kariuomenės kūrėjų medaliais bei Lietuvos valstybės ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi.

Asmeniniai ryšiai su juridiniais asmenimis: Šventojo Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos kolegialaus valdymo organo, Alytaus regiono plėtros tarybos ir asociacijos „Lietuvos – Taivano forumas“ kolegialaus valdymo organo narys, viešosios įstaigos „Samanukės“ vadovas.

Pomėgiai: partizaninio karo Lietuvoje 1944-1953 metų tyrinėjimas; istorinė ir grožinė literatūra; mėgsta džiazą ir bliuzą, taip pat tinklinį.

Kandidatas moka lenkų ir rusų kalbas, yra vedęs. Žmona Ramunė Kašėtienė dirba Kultūros paveldo centro vyr. specialiste.

Kandidatas privalomą registruoti turtą 2021 m. įvertino 30 tūkst. 261 euro suma, sutaupė 15,5 tūkst. eurų grynųjų ir yra paėmęs 36 tūkst. 618 eurų dydžio paskolą. A. Kašėta deklaravo tais pačiais metais gavęs 50 tūkst. 549 eurus pajamų ir sumokėjęs 10 tūkst. 80 eurų pajamų mokesčio valstybei.

Varėnos rajono mere nori būti ir 52 metų amžiaus Danguolė Miškinienė, kurią į šias pareigas siūlo Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.

Danguolė Miškinienė (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“)

Vilniaus rajono Riešės kaime gimusi D. Miškinienė 1993 metais Vilniaus universitete įgijo biologo specialybę, 2003 m. Kauno kolegijoje – farmakotechniko, o 2017 m. Vilniaus universitete – vaistininko specialybę.

Nuo 2004 m. iki 2022 m. ji dirbo UAB „Gintarinė vaistinė“ vaistininke, nuo 2016 m. iki šiol – viešosios įstaigos Varėnos ligoninės direktoriaus pavaduotoja.

Kandidatė deklaravo mokanti anglų ir rusų kalbas, mėgstanti keliones, sodininkystę ir daržininkystę. Šeimyninė padėtis – išsiskyrusi.

D. Miškinienė nurodė 2021 metais turėjusi 55 tūkst. eurų vertės privalomo registruoti turto, 18 tūkst. eurų santaupų, gavusi 63 tūkst. 485 eurus metinių pajamų ir sumokėjusi 12,5 tūkst. eurų mokesčių į biudžetą.

Kandidatu į Varėnos rajono merus dabartinį mero pavaduotoją 56 metų amžiaus Giedrių  Samulevičių iškėlė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Kandidatas yra šios partijos Varėnos skyriaus pirmininkas.

Giedrius Samulevičius (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai)

G. Samulevičius gimė Varėnoje, 1991 metais Vilniaus pedagoginiame institute įgijo istorijos mokytojo specialybę, 1996-aisiais Vilniaus pedagoginiame universitete – humanitarinių mokslų magistro laipsnį.

Nuo 1991 iki 2015 m. dirbo Varėnos „Ryto“ progimnazijoje mokytoju, nuo 2015 iki šiol – Varėnos rajono mero pavaduotoju. G. Samulevičius taip pat yra Alytaus regiono plėtros tarybos ir Ūlos krašto baidarių nuomotojų asociacijos narys.

Kandidatas moka anglų ir rusų kalbas, po darbo skaito pranešimus seminaruose ir konferencijose, mėgsta turizmą ir knygas. Žmona Virginija Samulevičienė dirba Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijoje mokytoja.

VRK pateiktoje 2021 m. metinėje G. Samulevičiaus (šeimos) turto deklaracijoje įrašytas turimas turtas už 34 tūkst. 960 eurų ir 36 tūkst. 156 eurai piniginių lėšų, o per tuos metus gauta 38 tūkst. 155 eurų pajamų ir valstybei sumokėta 7,5 tūkst. eurų pajamų mokesčio.

Dar vienas kandidatas į Varėnos rajono merus, kurį deleguoja Lietuvos socialdemokratų partija, – 39 metų amžiaus Povilas Saulevičius. Kandidatas yra Lietuvos socialdemokratų partijos Varėnos skyriaus pirmininkas.

Povilas Saulevičius (Lietuvos socialdemokratų partija)

P. Saulevičius gimė Varėnoje, 2006 metais baigė Vilniaus pedagoginį universitetą, kur įgijo rusų kalbos filologo specialybę.

Kandidatas deklaravo turįs darbo patirties tik porą metų – nuo 2020 iki 2022-ųjų, t. y. tiek laiko UAB „Agroprojekt“ dirbo projektų vadovu, o jo nurodytos dabartinės pareigos – Varėnos rajono savivaldybės tarybos narys.

Visuomeninė P. Saulevičiaus veikla: Varėnos sporto klubo „Šmarškai“ ir Varėnos teniso klubo valdybų narys; pomėgiai: rankinis, tenisas, knygų skaitymas, kelionės, grybavimas.

Kandidatas nurodė mokąs anglų, lenkų, rusų, vokiečių ir švedų kalbas, yra susituokęs. Žmona Dovilė Saulevičė dirba Varėnos rajono savivaldybės administracijoje vyresniąja specialiste.

Kandidato deklaruotas metinis jo (šeimos) privalomas registruoti turtas 2021 metais buvo vertas 49 tūkst. 600 eurų, taip pat jis turėjo 8 tūkst. eurų santaupų ir buvo paėmęs 50 tūkst. eurų dydžio paskolą. Apmokestinamųjų ir neapmokestinamųjų pajamų P. Saulevičius per tuos metus gavo 13 tūkst. eurų, iš individualios veiklos – 5 tūkst. 830 eurų,  pajamų mokesčio valstybei sumokėjo 395,5 euro.

Į Varėnos rajono merus eina ir 60-metė Rita Severinienė, kurią į šias pareigas deleguoja politinis komitetas „Atsigręžkime į žmogų“. kandidatė yra šio pernai lapkritį įsteigto komiteto lyderė.

Rita Severinienė („Atsigręžkime į žmogų“)

R. Severinienė gimė Varėnos rajone, Darželių kaime, 1986 metais baigė Kauno medicinos universitetą, specialybė – gydytoja.

Nuo 1987 iki 1991 metų dirbo gydytoja psichiatre ir gydytoja neurologe Lazdijų ligoninėje; nuo 1991 iki 2020 m. – gydytoja neurologe Varėnos ligoninėje; nuo 2014 iki 2022 m. – gydytoja psichiatre Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centre; nuo 2020 iki šiol ten pat dirba gydytoja psichiatre ir laikinai einančiąja direktoriaus pavaduotoja medicinai. Gydytoja nurodė nuo 2018 metų taip pat dirbanti neurologe Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje.

Kandidatė yra Gydytojų sąjungos narė, išsiskyrusi, moka prancūzų ir rusų kalbas, mėgsta keliauti ir skaityti.

R. Severinienė deklaravo 2021 metais turėjusi privalomo deklaruoti turto už 37 tūkst. 170 eurų, taip pat sutaupiusi 42 tūkst. 704 eurus. Per tuos metus kandidatė gavo 55 tūkst. 329 eurus pajamų ir sumokėjo 10 tūkst. 765 eurų pajamų mokesčio.

Mūsų inf.

2 KOMENTARAI

  1. Patikslinimas : Danguolė Miškinienė DIRBA Gintarinėje vaistinėje nuo 2004 metų.

    • Dėkojame už patikslinimą. Tokią informaciją savo internetinėje svetainėje skelbia Vyriausioji rinkimų komisija.

Comments are closed.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai