Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKaniavos seniūno rinkimai – ambicijų gniaužtuose

Kaniavos seniūno rinkimai – ambicijų gniaužtuose

Po to, kai pernai tuometinis Kaniavos seniūnas Audrius Verseckas atsisakė šių pareigų, kito seniūno iki šiol nėra, nors rajono savivaldybės administracija per tą laiką paskelbė net tris viešuosius konkursus be rezultatų, o dabar jau paskelbtas ir ketvirtasis…

Paskutinis žodis – savivaldybės administracijos direktoriaus

„Merkio kraštas“ jau rašė, kad pagal pakeistą Valstybės tarnybos įstatymą savivaldybės nebegali pačios savarankiškai vykdyti konkursų valstybės tarnautojų (taip pat ir seniūnijų seniūnų) pareigoms užimti, tad nuo 2019 metų pradžios atrankos vyksta centralizuotai Vilniuje, o jas organizuoja Viešojo valdymo agentūra (VVA) prie Vidaus reikalų ministerijos.

konkursas į Kaniavos seniūno pareigas vyksta dviem etapais. Pirmajame konkurso komisija (pareigūnai iš VVA, seniūnaičiai ir savivaldybės administracijos direktorius) atrenka du geriausiai pasirodžiusius kandidatus. Antruoju etapu pagal numatytą tvarką iš dviejų kandidatų vieną, labiausiai patikusį, savo nuožiūra išsirenka jau tik savivaldybės administracijos direktorius.

Kandidatų nebuvo arba jie „nepatenkino lūkesčių“

šiuo metu vienintelė Kaniavos seniūnija rajone vis dar neturi savo nuolatinio vadovo, kuriam siūlomas mažiausiai 2 tūkst. 46 eurų dydžio atlyginimas, neatskaičius mokesčių. Ir nors konkursai šioms pareigoms užimti buvo skelbti jau triskart, kaip „Merkio kraštui“ sakė už seniūno parinkimą atsakingas rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas, – jau paskelbtas ir ketvirtasis konkursas, o savo paraiškas pretendentai gali teikti iki šio vasario mėnesio 14 dienos.

Savivaldybės administracijos direktorius „Merkio kraštui“ vardijo, kad pirmasis konkursas apskritai neįvyko, nes paprasčiausiai neatsirado norinčiųjų tapti Kaniavos seniūnu. Antrasis konkursas vėlgi nebuvo sėkmingas, nes pretendentai, anot pašnekovo, „nepatenkino lūkesčių“. Trečiąkart dėl kandidatų irgi neprieita vieningos nuomonės, mat, A. Verbicko tvirtinimu, Kaniavos seniūno pozicijos vertai kandidatei koją neva pakišo… tos pačios seniūnijos seniūnaitės.

„Jų vertinimas labai skyrėsi nuo likusiųjų komisijos narių. Nors kandidatė labai gerai pasirodė, yra iš verslo srities ir dirbusi su europiniais projektais, seniūnaitės ją įvertino pačiais žemiausiais balais. Turiu informacijos, kad seniūnaitės jau prieš konkursą turėjo susidariusios neigiamą nuomonę apie kandidatę. Nustebome, kad taip prastai įvertino, jeigu žmogus yra tikrai aukštos kompetencijos“, – komentavo A. Verbickas. O toji seniūnaitėms esą neįtikusi kandidatė, nesurinkusi teisės aktuose reikalaujamo minimalaus 6 balų skaičiaus, – Ina Špakauskienė, Mikalčiūnų kaime įregistruotos UAB „Pripsus“ direktorė.

Neįtiko net buvęs energetikos ministro patarėjas

Būti Kaniavos seniūnu siekė ir buvęs energetikos ministro patarėjas, socialdemokratas Alvydas Sakavičius, laimėjęs Vilniuje įvykusį konkursą. Nors teisės aktai į seniūno pareigas priimančiam savivaldybės administracijos direktoriui nenustato kriterijų, kuriais jis turėtų vadovautis, renkantis kandidatą seniūno pareigoms, A. Sakavičiaus kandidatūrą A. Verbickas su savo komanda visgi įvertino kaip netinkamą, o argumentas paprastas – nepatiko A. Sakavičiaus atsakymai į jam užduotus klausimus. Be to, A. Sakavičius esą ne vietinis, savo gyvenamąją vietą deklaravęs Dauguose.

„Seniūnaitės jį įvertino gerai, ir jis perėjo pirmąjį etapą, bet mes savivaldybėje jį įvertinome žemais balais. Kadangi pats vienas nenoriu prisiimti atsakomybės atrenkant seniūną, sudarau tam komisiją iš savivaldybės administracijos darbuotojų, ir mūsų suorganizuoto konkurso metu kandidatas neatitiko lūkesčių. Tad kreipėmės į VVA su prašymu organizuoti ketvirtą konkursą. Išsiuntėme jiems protokolą, kad paskutinis kandidatas netiko. Apsidraudžiant, konkurso metu buvo filmuojama, kad nekiltų kokių nereikalingų interpretacijų“, – komentavo A. Verbickas.

Ką atskleidė seniūnaitės?

Yra žinoma, kad Kaniavos seniūną taipogi rinko šiai seniūnijai priklausančių seniūnaitijų – Rudnios, Panočių, Jasauskų ir Rakų – seniūnaitės. Tad „Merkio kraštas“ pabendravo ir su šiomis moterimis. O pasak kai kurių pašnekovių, tinkamiausio kandidato vis dėlto niekaip neišsirenka būtent tiesioginis seniūnų darbdavys – savivaldybės administracijos direktorius A. Verbickas, nuo kurio ir priklauso, kas bus naujas seniūnas.

Šių eilučių autorės kalbinta Rudnios seniūnaitė Vilma Verbickienė teigė, kad asmeniškai jai I. Špakauskienė patikusi. „Kai kurie būna nepakankamai išsilavinę arba visai iš kitų miestų, tai kiek gi jie privažinės? Seniūnas turi būti ūkiškas, o ne tik kabinete sėdėti“, – sakė V. Verbickienė.

Pretendentų žinias vertinusi Panočių seniūnaitė Valerija Čiurylienė „Merkio kraštui“ trumpai pakomentavo, kad būtent savivaldybėje kandidatai „nepraeina“. „O Sakavičius labai gerai atsakė į klausimus, matosi, kad supranta. Buvo dar keli, bet jie daugiau kalba apie savo verslus, visai ne į temą. Dabar vėl bus seniūno rinkimai, ir tikėkimės, kad gal jau atsiras tinkamas, gal kandidatai geriau pasiruoš“, – svarstė V. Čiurylienė.

Visai nekalbi buvo Jasauskų seniūnaitė Lilija Mikšenienė. „Susilaikysiu nuo komentarų ir nieko nekomentuosiu, nieko nežinau“, – tepasakė ji.

Tuo tarpu Rakų seniūnaitė Teresė Šved drąsiai ir be užuolankų išsakė, ką galvoja. „Mes išrinkome kandidatą – tai buvo Alvydas Sakavičius. Bet su kitomis seniūnaitėmis taip ir supratome, kad savivaldybėje jis atrankos nepereis, nes administracijos direktoriui jis iškart nepatiko, kadangi direktorius turėjo savo kandidatę Iną Špakauskienę, kuri nesurinko reikiamo balo ir iš tiesų buvo silpnesnė, atsakydama į klausimus. O Sakavičius tikrai buvo gerai pasiruošęs, apsiskaitęs. Šis žmogus ėjo ir į Varėnos seniūnus, bet ir ten jam nepasisekė. Mano nuomone, administracijos direktorius dar iki rinkimų valdžioje norėjo įdarbinti savą žmogų. Jau ne pirmas kartas, kai išrenkame kandidatą, bet savivaldybėje jis nepereina atrankos“, – kalbėjo T. Šved.

„Merkio kraštas“ toliau domėsis, kaip vyks ketvirtieji Kaniavos seniūno rinkimai ir kam atiteks šis svarbus postas.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai