Sekmadienis, 15 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKas konsultuoja keturis „valstiečius“ ir vieną socialdemokratą?

Kas konsultuoja keturis „valstiečius“ ir vieną socialdemokratą?

Pirmąkart viešai paskelbta, kad penki išrinktieji rajono tarybos nariai – Povilas Saulevičius, Edvinas Grikšas, Jaunius Grikšas, Ąžuolas Kuprys ir Dalius Lukminas – turi padėjėjų ir net ne po vieną, kurie juos konsultuos, teiks pasiūlymus, išvadas bei kitą informaciją visą šią kadenciją – beveik 4 metus, o svarbiausia, kad tos konsultacijos bei pasiūlymai minėtiesiems politikams gali turėti įtakos, priimant mūsų rajonui bei jo gyventojams svarbius sprendimus; tad kas tie tarybos narių padėjėjai?..

Opozicijos lyderio padėjėja – kolegiją baigusi ir Vilniuje dirbanti mokytoja
Vietos savivaldos įstatymo 9 straipsnio 6 dalis leidžia savivaldybių tarybos nariams turėti visuomeninių padėjėjų, kurie tų politikų prašymu juos konsultuotų, teiktų pasiūlymus, išvadas ir kitą informaciją, o padėjėjų vardai, pavardės bei jų paskyrimo data būtų viešai skelbiami savivaldybės interneto svetainėje.
Taigi pirmasis šia įstatymo nuostata pasinaudojo rajono tarybos narys Povilas Saulevičius, į tarybą išrinktas pagal Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatų sąrašą ir dar šių metų gegužės 4 dieną pasiskyręs visuomeninę padėjėją iš to paties kandidatų sąrašo Skaistę Besusparytę.
Šią socialdemokratų kandidatę į rajono tarybos narius, prieš savivaldos rinkimus sąraše įrašytą 11-uoju numeriu, mūsų rajono rinkėjai nureitingavo į 15-ąją vietą.
Taigi dabartinį rajono tarybos opozicinės Socialdemokratų frakcijos pirmininką, opozicijos lyderį P. Saulevičių konsultuos, teiks jam pasiūlymus, išvadas bei kitokią informaciją iš Vydenių kaimo kilusi 25 metų amžiaus S. Besusparytė.
Ji Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateiktoje biografijoje nurodė baigusi Vilniaus socialinių mokslų kolegiją, įgijusi komunikacijos specialybę, dirbanti Vilniaus Naujininkų progimnazijoje mokytoja ir esanti Vydenių kaimo bendruomenės narė. Pomėgiai: knygų skaitymas, daržininkystė, rankdarbiai.
Vieno padėjėjo nepakako
O po pusantro mėnesio, birželio 19-ąją, net po porą visuomeninių padėjėjų jau turėjo ir dar du rajono tarybos nariai iš kitos opozicinės – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos – frakcijos: Jaunius Grikšas ir Ąžuolas Kuprys.
Iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatų sąrašo į rajono tarybą išrinktas J. Grikšas savo padėjėjus – Marių Kibildį ir Renatą Lukošiūną – pasirinko irgi iš to paties kandidatų bei savo bendražygių sąrašo, kurie į tarybą nepateko. Kandidatą M. Kibildį iš 12 vietos sąraše mūsų rajono rinkėjai buvo pakėlę į 8-ąją vietą, R. Lukošiūną – nustūmę iš 13 vietos į 19-ąją.
39-erių metų amžiaus varėniškis M. Kibildis, kaip skelbia VRK, yra baigęs Vilniaus statybos ir dizaino kolegiją, statybos inžinierius, Adomo Kibildžio, vykdančio individualią veiklą, darbuotojas, taip pat – mažosios bendrijos „Dzūkų trobos“ narys. Visuomeninės veiklos grafoje nurodė teikiantis pagalbą Žilinų kaimui ir Varėnos bendruomenėms, pomėgių grafoje – krepšinis, žvejyba, drožinėjimas ir kelionės.
Antrasis J. Grikšo visuomeninis padėjėjas, 51 metų amžiaus R. Lukošiūnas – Varnių profesinės technikos mokyklos absolventas, plataus profilio traktorininkas mechanizatorius, nuo 2014 metų – UAB „Renluka“ akcininkas ir direktorius, savo pavaduotoja bendrovėje įdarbinęs žmoną, VRK dar deklaravo mėgstąs bėgioti ir sportuoti.
Rajono tarybos nario „valstiečio“ Ą. Kuprio dvi padėjėjos – taip pat buvusios šiųmetės LVŽS kandidatės į rajono tarybą Greta Žemaitienė ir Ramutė Sankevičienė. Pirmoji kandidatė po šių metų savivaldos rinkimų iš 16 vietos sąraše nusileido į 21-ąją, o antroji – pakilo iš 28-osios vietos į 17-ąją.
Vilniečiui tarybos nariui prireikė net trijų padėjėjų
Iš Puodžių kaimo kilusi 31-erių metų G. Žemaitienė baigė Daugų technologijų ir verslo mokyklą (logisto ekspeditoriaus spacialybė), VRK deklaravo dirbanti UAB „Budrus sakalas“, kur ėjo ir valdybos nario pareigas. Beje, jos pateiktoje 2021 metų turto ir pajamų deklaracijoje nurodyta, kad kandidatė į mūsų rajono aukščiausiąją valdžią neturėjo absoliučiai jokio privalomo registruoti turto ir nė cento santaupų.
Antroji rajono tarybos narį Ą. Kuprį konsultuojanti visuomeninė padėjėja yra 36 metų amžiaus varėniškė, prekybos tinklo „Iki“ kasininkė- pardavėja R. Stankevičienė. VRK ji deklaravo baigusi Vilniaus kolegiją, kur įgijo ikimokyklinio ugdymo specialybę, be to, moka anglų, prancūzų bei rusų kalbas.
O šio mėnesio 3 dieną visuomeninius padėjėjus pasiskyrė ir likusieji du rajono tarybos opozicinės LVŽS frakcijos nariai Edvinas Grikšas (šios frakcijos pirmininkas) ir Dalius Lukminas. Kažin, ar bereikia pridurti, kad šių tarybos narių „valstiečių“ padėjėjai – irgi pasirinkti iš šių metų savivaldos rinkimuose dalyvavusių LVŽS kandidatų sąrašo.
Antai Vilniuje su šeima gyvenantis ir dirbantis E. Grikšas savo padėjėjais išsirinko net tris buvusius bendražygius į mūsų rajono valdžią – Eveliną Skliutaitę, Jadvygą Valiukonienę ir Tomą Glavicką. „Valstiečių“ kandidatę E. Skliutaitę rinkėjai buvo iškėlę iš 23 vietos sąraše į 14-ąją, T. Glavicką – iš 8 vietos į 6-ąją, o J. Valiukonienę iš 34 vietos nureitingavę žemyn – į 35-ąją vietą.
Iš Perlojos kilusi 30-metė E. Skliutaitė, Vilniaus kolegijoje įgijusi buhalterinės apskaitos specialybę, VRK nurodė dirbanti Baltijos realizacijos centre apskaitininke, mėgstanti skaityti knygas, taip pat – sportą, keliones ir ilgus pasivaikščiojimus.
28 metų amžiaus T. Glavickas, baigęs Vilniaus technologijų ir dizaino kolegiją, kur įgijo automobilių techninio eksploatavimo specialybę, VRK deklaravo, kad nuo 2020 metų dirba UAB „Tvalda“ direktoriumi bei yra šios bendrovės akcininkas, o jo pomėgiai: inovacijos, verslo sprendimai ir automobilių sportas.
Padėjėjo teistumas – ne kliūtis
Rajono tarybos narį ir buvusį kandidatą į merus E. Grikšą konsultuoja, pasiūlymus bei išvadas teikia ir trečioji visuomeninė padėjėja, 55 metų amžiaus J. Valiukonienė, įgijusi virėjos specialybę Alytaus prekybos mokykloje, o nuo 2004 metų dirbanti individualios įmonės „Radvė“ direktore, mėgstanti skaityti, tvarkyti aplinką, taip pat – gėlininkystę ir keliones.
Beje, rajono tarybos nario E. Grikšo, regis, nėmaž nesutrikdė faktas, kad jo pasirinkta konsultantė, siūlymų, išvadų ir kitokios informacijos teikėja 2017 metais tuometinio Varėnos rajono apylinkės teismo sprendimu buvo nuteista už padarytą nusikaltimą pagal Baudžiamojo kodekso 300 straipsnio 1 dalį „Dokumento klastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu“ (teistumas išnyko ar panaikintas 2019 metais). Nors stebėtis, tiesą sakant, nėra ko, žinant, kad E. Grikšo tėvas, taip pat rajono tarybos narys J. Grikšas taip pat buvo teistas net du kartus.
Ketvirtasis rajono tarybos narys „valstietis“ D. Lukminas apsiribojo dviem visuomeniniais padėjėjais taipogi iš buvusių LVŽS kandidatų, pretendavusių į aukščiausiąją mūsų rajono valdžią, sąrašo. Tai – Zita Umbrasienė, kuri iš 33 vietos sąraše po rinkimų smuktelėjo į 34-ąją, ir Jomantas Užusinas, iš 18 vietos nureitinguotas į 20-ąją.
59-erių metų varėniškė Z. Umbrasienė, beje, – vienintelė iš 10-ies penkių mūsų rajono tarybos narių išsirinktų visuomeninių padėjėjų, turinti aukštąjį universitetinį išsilavinimą. Ji yra baigusi teisę Mykolo Romerio universitete, nors eina kuklias Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio pagrindinės mokyklos mokytojo padėjėjo pareigas. Pomėgiai: mezgimas, sportas, anūkių auklėjimas.
Tuo tarpu dar vienas konsultantas, patarinėsiantis rajono tarybos nariui D. Lukminui, kai šis to paprašys, 21-erių metų J. Užusinas VRK nurodė esąs studentas, 2020 metais baigęs Varėnos „Ąžuolo“ gimnaziją, dalyvaująs Šaulių sąjungos veikloje, Gudžių bendruomenės narys. Rajono tarybos nario jaunojo padėjėjo pomėgiai: kompiuteriniai žaidimai, knygos ir automobiliai.
Diana Zubavičienė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai