Šeštadienis, 7 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKas laukia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Varėnos skyriaus po reformos?

Kas laukia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Varėnos skyriaus po reformos?

Rugpjūčio 2 dieną Seimo nario Juozo Baublio kvietimu Varėnoje svečiavosi laikinoji Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorė Audronė Mikalauskienė ir Žemės ūkio ministerijos kancleris Valdas Aleknavičius, kalbėję apie VMVT pertvarką ir pristatę jos pagrindinius tikslus…

Nori pertvarkyti „neskaidrią ir itin tolerantišką korupcijai struktūrą“
Šių metų birželį Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) įregistravo Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo siūlyta iš esmės pertvarkyti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) administracijos „neskaidrią ir itin tolerantišką korupcijai struktūrą“. Vyriausybė pertvarkai pritarė liepos mėnesį.
Šiuo reikalu praėjusios savaitės trečiadienio rytą Varėnos kultūros centro kino ir parodų salėje rinkosi VMVT darbuotojai – Varėnos skyriaus vedėjas Donatas Jonauskas, Alytaus departamento direktorė Dalia Larčenkienė, kiti tarnybos inspektoriai bei specialistai. Už stalo priešais auditoriją netrukus susėdo VMVT laikinoji direktorė Audronė Mikalauskienė, ŽŪM kancleris Valdas Aleknavičius, Seimo narys Juozas Baublys ir rajono vicemeras Alvydas Verbickas.
„Mūsų rajonas yra specifinis, todėl norėtųsi, kad mūsų bendruomenė, vykdant reformą, nenukentėtų. Taip pat norėtųsi, kad kiekviena reforma neštų stabilumą ir gerus pokyčius“, – tarė trumpam užsukęs vicemeras ir atsisveikinęs išėjo.
Pakeitimai įsigalios nuo kitų metų vasario
Įgyvendinus minėtąją reformą, naująją VMVT struktūrą sudarytų skyriai pagal veiklos sritis – priežiūros ir paslaugų, o regioninių padalinių sumažėtų beveik perpus, mat vietoje 10-ties liktų tik 6 – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus. Taip pat, anot ŽŪM kanclerio V. Aleknavičiaus, numatyta atskirti darbuotojų funkcijas. „Nebebus taip, kad tas pats darbuotojas ir skundą nagrinėja, ir patikrinimą vykdo, ir nuobaudą skiria, nes šios funkcijos bus paskirstytos“, – aiškino ministerijos kancleris. Pakeitimai turėtų įsigalioti nuo kitų metų vasario 15 dienos.
ŽŪM kanclerio V. Alek-navičiaus teigimu, dėl neskaidrios tarnybos veiklos esą sulaukiama skundų iš verslininkų ir ūkininkų, o struktūrinės pertvarkos imtasi dėl VMVT sukrėtusių korupcijos skandalų. Antai praėjusių metų lapkritį Specialiųjų tyrimų tarnyba paviešino atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl kyšininkavimo, o tarp įtariamųjų radosi net pats VMVT vadovas Mantas Staškevičius.
Varėnoje „išlieka pastatai ir fizinės darbo vietos“
Apie pertvarkos būtinybę kalbėjo ir laikinai VMVT direktorės pareigas einanti A. Mikalauskienė. „Skaidrinti tarnybos veiklą nėra pagrindinė reformos priežastis. 2017 metais buvo pasamdyti išoriniai ekspertai, kurie siūlė kur kas radikalesnę pertvarką, o tarnybą auditavęs Nacionalinis akreditacijos biuras visą laiką pabrėždavo apie darbuotojų atliekamų funkcijų atskyrimą, dėl to labai griežtai šių metų pradžioje pasisakė ir Valstybės kontrolės atliktas auditas“, – teigė ji.
Susitikimo metu domėtasi, kas laukia konkrečiai VMVT Varėnos skyriaus – ar nuo kitų metų vasario žmonėms dėl konsultacijų reikėsią važiuoti į didžiuosius miestus, o ūkininkaujantiems apsunks dokumentų išdavimo procedūros?
A. Mikalauskienės patikinimu, reformos tikslas nėra darbo vietų mažinimas, tad paslaugos nuo žmogaus nenutols, mat „Varėnoje išlieka pastatai ir fizinės darbo vietos, keisis tik jų pavaldumas“, taigi neigiamos įtakos mūsų rajono gyventojams šie pokyčiai esą neturės, o išsamesnė informacija apie organizuojamą tarnybos darbą, anot laikinosios VMVT direktorės, ateityje bus pateikiama vietinėje spaudoje.
Pasak ŽŪM kanclerio, bus supaprastintos kontrolės procedūros bei sumažintas patikrinimų skaičius.
Seimo kaimo reikalų komiteto narys J. Baublys pastebėjo, kad ankstesnieji VMVT vadovai taipogi dalino daug ir gražių pažadų, bet matomo rezultato – nėra.
Be visų jau minėtų pasikeitimų, tarnybos specialistams žadamas didesnis darbo užmokestis. Šiuo metu, ŽŪM skelbiamais duomenimis, daugumos VMVT darbuotojų atlyginimas „į rankas“ siekia vidutiniškai 1 tūkst. eurų.
Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai