Trečiadienis, 27 gruodžio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKas privalo duoti kelią?

Kas privalo duoti kelią?

Varėniškė „Merkio krašto“ skaitytoja paprašė padėti išsiaiškinti, kas turi pirmenybę, kai pėsčiųjų bei dviratininkų taką, einantį palei Mitriškių gyvenamųjų namų kvartalą, kerta važiuojamoji dalis, – automobilių vairuotojai ar pėstieji ir dviratininkai?..

Ką numato Kelių eismo taisyklės
Tarp Varėnos ir Senosios Varėnos esantis gyvenamųjų namų kvartalas, geriau žinomas Mitriškių arba Mitraukos pavadinimu, turi keletą įvažiavimų į pagrindinę – Vytauto – gatvę. Kiekvienas iš tų įvažiavimų kerta pėstiesiems ir dviratininkams skirtą tako dalį ir yra paženklintas dviem linijomis iš kvadratų ir linija iš trikampių. Tiesa, tie paženklinimai jau gerokai nublukę.
Mūsų skaitytoja, gyvenanti tame kvartale, domėjosi, kas gi privalo duoti kelią toje važiuojamosios dalies ir pėsčiųjų bei dviratininkų tako sankirtoje?
Trumpai priminsime, kad nuo šių metų gegužės 1-osios įsigaliojo Kelių eismo taisyklių pakeitimai. Pavyzdžiui, transporto priemonės vairuotojas, įvažiuodamas į pagrindinį kelią iš gyvenamosios zonos, privalo praleisti juo artėjančias transporto priemones, taip pat – pėsčiuosius, kurių judėjimo kryptį automobilis kerta.
Ką praneša „Automokykla“
„Merkio krašto“ prašymu UAB Kauno Naujamiesčio darbo rinkos mokymo centro filialas „Automokykla“ Varėnoje papildomai informavo, kad „vairuotojas privalo duoti kelią pėsčiųjų ir dviračių taku judantiems tiek pėstiesiems, tiek dviratininkams“.
„Saugumu turi rūpintis visi, o dviratininkams reiktų priminti, jog dviračio vairuotojas, artėdamas prie vietos, kur reikia kirsti važiuojamąją dalį, visais atvejais privalo sumažinti važiavimo greitį ir gali tęsti judėjimą tik įsitikinęs, kad važiuoti saugu. Taip pat yra įpareigojimai ir pėstiesiems: įžengti į važiuojamąją dalį pėstiesiems leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį bei įsitikina, kad tai saugu. Pėstieji, prieš įžengdami į važiuojamąją dalį ir eidami ja, turi vengti bet kokių veiksmų (naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis ir panašiai), kurie atitrauktų jų dėmesį nuo aplinkos ir eismo situacijos kelyje stebėjimo ir trukdytų įsitikinti, kad eiti saugu“, – pažymi tokią informaciją „Merkio kraštui“ pateikę „Automokyklos“ Varėnoje atstovai.
Ką sako vairavimo instruktorius
Vėliau „Merkio kraštui“ paskambino minėtosios „Automokyklos“ vairuotojų mokytojas Rimantas Platūkis, pasiteiravęs, gal rajono savivaldybė galėtų atnaujinti išblukusius ir sunkiai įžiūrimus kelio ženklus ties Mitriškių gyvenamuoju kvartalu? „Ant kelio nupiešti trikampiai rodo vietą, kur automobilio vairuotojas privalo sustoti ir duoti kelią, o kvadratai reiškia dviračių pervažą, tuo tarpu pėsčiųjų perėjos kaip ir nėra pažymėtos. Tai galbūt pirmiausia reikėtų atnaujinti kelio ženklinimą, tada galėsime spręsti, kas ir kam privalo duoti kelią“, – kalbėjo vairavimo instruktorius R. Platūkis.
Ir ką atsako E. Zaleskis
Kad kelio ženklai ant asfalto iš tiesų jau bebaigią išnykti, įsitikino ir „Merkio kraštas“, nuvažiavęs į vietą, nors kelio ženklinimas turi būti aiškus ir suprantamas, neklaidinti eismo dalyvių. Tad užklausėme rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjo Egidijaus Zaleskio, ar nereikėtų perdažyti nusidėvėjusių kelio ženklų.
„Po truputį kelio ženklus atnaujiname. Šiais reikalais rūpinasi mūsų skyriaus specialistas Vytautas Jotautas, kuris taip pat priklauso Saugaus eismo komisijai. Perduosiu jam, kad atkreiptų dėmesį. Galbūt jis jau matė, tačiau ne visur viską vienu kartu galima pakeisti. Ir pats pasidomėsiu, nes kelio ženklai atnaujinami nuolat“, – patikino E. Zaleskis.
Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai