Šeštadienis, 7 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKas turi prižiūrėti girtus triukšmadarius gatvėje – policija ar kavinė?

Kas turi prižiūrėti girtus triukšmadarius gatvėje – policija ar kavinė?

Rajono policijos komisariatas, sulaukiantis daugkartinių varėniškių nusiskundimų dėl nuolatinio naktinio triukšmo, girtuokliavimo bei muštynių prie Augenijaus Kanopos IĮ baro „Spot On“ Vytauto gatvėje, kreipėsi į rajono tarybą su siūlymu apriboti šios alkoholiu prekiaujančios įmonės darbo laiką iki 24 valandos, tačiau tarybos nariai, nuotoliniame posėdyje išklausę tiek minėtojo baro vadovo Karolio Kanopos, tiek policijos komisariato viršininko Renato Vitkausko argumentus, priekaištų pažėrė būtent… policijai ir nutarė šį klausimą atidėti kitam posėdžiui…

Trumpinti baro darbo laiką prašė gyventojai, policija ir savivaldybė

Sprendimo projektą su siūlymu – apriboti mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais laiką Augenijaus Konopos individualios įmonės bare „Spot On“ Varėnos Vytauto g.49, uždraudžiant jame prekiauti alkoholiu nuo 24 iki 6 valandos, – vasario 15 d. rajono tarybos posėdyje pristatė Ekonomikos ir turizmo skyriaus vedėja Ilona Norkūnienė.

Kaip nurodyta Aiškinamajame rašte, sprendimo projektas buvo parengtas, gavus rajono policijos komisariato informaciją apie Varėnos Ligoninės ir Vytauto gatvių gyventojų nusiskundimus dėl triukšmo, muštynių, girtuokliavimo ir kitų viešosios tvarkos pažeidimų prie minėtojo baro bei jo prieigose. Pernai komisariate buvo užregistruoti 7 pranešimai dėl turto sugadinimo ir kitų teisės pažeidimų, pradėti 2 ikiteisminiai tyrimai dėl kūno sužalojimų.

Skundus dėl triukšmo „buvusios kavinės bare“ vien per šių metų sausį parašė Vytauto g. 50 daugiabučio namo savininkų bendrija „Beržas“ ir Sporto g.4 daugiabučio savininkų bendrija „Sporto 4“ su prašymais apriboti šio baro prekiavimo alkoholiu laiką.

Sprendimo projektą rengę savivaldybės specialistai tuo pačiu įžvelgė, kad čia pat, aplink alkoholinius gėrimus pardavinėjantį barą „Spot on“, yra išsidėstę individualių bei daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalai, o už kelių šimtų metrų veikia vaikų ugdymo įstaigos – „Ryto“ progimnazija, specialioji mokykla ir vaikų dienos centras.

Tačiau rajono tarybos nariai neskubėjo priimti sprendimo, nutarę pirmiau išklausyti rajono policijos komisariato ir baro „Spot On“ atstovų argumentus gyvai.

O ką veikia Varėnos policininkai?

Kadangi baro „Spot On“ vadovui Karoliui Kanopai nepavyko iškart tinkamai prisijungti prie nuotolinio rajono tarybos posėdžio metu naudojamos internetinės platformos, pirmasis gavo žodį rajono policijos komisariato viršininkas Renatas Vitkauskas. Jis pranešė, kad komisariatas dar praėjusių metų gruody kreipėsi į savivaldybės administraciją su prašymu apriboti Varėnos baro „Spot On“ prekybos alkoholiu laiką „dėl daromų sisteminių teisės pažeidimų“, tiesa, „ne pačiame bare, o jo prieigose“.

„Bet tarp tų pažeidimų ir šio baro darbo laiko yra tam tikras priežastinis ryšys, – tikino policijos komisariato viršininkas. – Nes, kai kituose Varėnos baruose darbo laikas pasibaigia, „ištvermingiausi“ jų lankytojai ateina į šitą barą, taip sakant, „dasimušti“, o pasiekę čia tam tikrą „kondiciją“ daro teisės pažeidimus – vyksta muštynės, turto sugadinimai.“

Pranešėjas informavo, kad pernai po tokių neramumų prie „Spot On“ baro buvo pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl kūno sužalojimų, o nuo 2019 iki 2021 metų pabaigos policija čia buvo iškviesta 26 kartus, kai tuo tarpu į kavinę „Šaka“ aiškintis incidentų pareigūnams teko vykti 18 kartų, į „Grilį“ – 11.

„Gyventojai skundžiasi dėl triukšmo, o siekiant atliepti jų poreikius, manau, būtų tikslinga apriboti minėtojo baro darbo laiką“, – siūlė Varėnos policijos vadas, iškart sulaukęs priekaištų dėl pačios policijos darbo.

Antai rajono tarybos narė Angelė Malinovskienė pastebėjo, kad baro „Spot On“ prieigos – ne vienintelė vieta mieste, „kur vyksta muštynės, pjautynės“, bet ką veikia Varėnos policija, kai 8 valandą vakaro nuo miesto pašto iki „Norfos“ prekybos centro prasideda „automobilių ralis“ ir „mašinos žviegdamos lekia“ J. Basanavičiaus gatve visu greičiu?

Buvusio policijos komisariato viršininko patarimas

„Kas atsakingas už viešąją tvarką miesto gatvėse, kai policininkai 17 valandą uždaro nuovadą, Varėnoje vyksta, kas tik nori, o paskui jūs ateinate su pasiūlymu riboti kavinės veiklą?“ – nestokojo sarkazmo A. Malinovskienė.

Rajono policijos komisariato viršininkas R. Vitkauskas aiškino, kad visam Varėnos rajonui tėra skiriami 1 ar 2 policijos ekipažai, kurie kartais budi naktimis prie „Spot On“ baro, „kai būna paaštrėjimai“, bet to negali daryti visą laiką, nes „mūsų pareigūnai nėra apsaugos darbuotojai – jie vyksta ir į kitus iškvietimus“. O dėl vakarinio automobilių „ralio“ J. Basanavičiaus gatve, R. Vitkausko patikinimu, jau kreiptasi į Saugaus eismo komisiją su siūlymu įrengti joje „gulinčius policininkus, saleles“, bet koks bus komisijos sprendimas, nežinia.

Tokį Varėnos policijos komisariato viršininko aiškinimą sukritikavo tas pačias pareigas kadaise daug metų ėjęs rajono tarybos narys Marijonas Čapkovskis, pažymėjęs, kad jei pats baro savininkas nedaro prekybos taisyklių ar kitokių pažeidimų, už viešąją tvarką ir eismo saugumą yra atsakinga policija.

„O jei jūs nesugebat tos tvarkos palaikyt ir jums trūksta pajėgumų, turit kreiptis į Alytaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, kad šis užtikrintų žmonių saugumą“, – Varėnos policijos viršininkui R. Vitkauskui patarė M. Čapkovskis.

„Iš dalies jūs teisus, iš dalies – ne, – nepasidavė R. Vitkauskas. – Pažeidimai vyksta viešoje vietoje, kur iš to baro ateina aiškintis visi agresyvūs asmenys. Tai yra ne paties baro savininko problema, o tai, kad baro darbo laikas įtakoja teisės aktų pažeidimus linkusių daryti asmenų pritraukimą“.

Gatvės triukšmadariams kavinės vadovas – „ne tėvas ir ne motina“

Rajono tarybos narys Virginijus Varanavičius paminėjo, kad visų Varėnos kavinių darbo laikas yra panašus – maždaug iki 4 valandų ryto, ypač vasarą, tai kuo išskirtinis minėtojo baro? Tačiau policijos komisariato viršininkas tikino, jog dažniausiai pareigūnai iškviečiami dėl incidentų būtent prie „Spot On“ baro maždaug nuo 3 iki 6 valandos ryto, kai kitos kavinės nebedirba.

Galop prie nuotolinio rajono valdžios posėdžio pavyko prisijungti ir pačiam „Spot On“ baro vadovui K. Kanopai su savo argumentais.

Baro vadovas tvirtino, kad jo kavinėje ir kavinės teritorijoje „yra visiška tvarka“, dėl įmonės veiklos jis nėra gavęs ne tik jokių nuobaudų iš policijos ar kitų institucijų, bet ir jokio įspėjimo, o tai, kas vyksta jau už kavinės teritorijos ribų, miesto gatvėse, – ne jo bėdos.

„Būna, kad triukšmas kyla gatvėje jau po mano darbo valandų arba tarpusavy triukšmauja iš kitų kavinių einantys asmenys, kurie iki manęs net neateina – daug tokių „migruojančių“, – aiškino K. Kanopa. – Pergėrusių asmenų aš nepriimu – uždarau vartus, o jei nėra klientų, baigiu darbą anksčiau, 3 valandą, ir nebeįsileidžiu naujų iš kitų kavinių. Be to, mano kavinė – 30 kvadratinių metrų ploto su gal 5 staliukais, tad daug norinčių ir negaliu priimti, kad nebūtų sausakimša. Pergėrę, konfliktiniai ar triukšmą keliantys asmenys yra išprašomi iš kavinės ir į jos teritoriją nebeįleidžiami. O kas vyksta už mano teritorijos ribų, aš nežinau – juk negaliu kiekvieno palydėt iki namų, nesu jų tėvas ar motina. Kitokiu laiku dirbti taip pat negaliu…“

„Kiek supratau iš pranešimų, policija savo darbo broką bando siet su jūsų įmone, o kadangi nesugeba užtikrinti viešosios tvarkos, eina lengviausiu keliu – uždraust“, – palaikė baro „Spot On“ vadovą M. Čapkovskis.

Paragino neignoruoti ir „gyventojų susirūpinimo“

„Spot On“ vadovo K. Kanopos pusėn stojo ir daugiau rajono tarybos narių, tarp kurių buvo ir valdančiųjų, ir opozicijos atstovų. Savo nuomonę reiškė net tie, kurie šiaip jau prabyla retai.

Taigi Marijonas Čap-kovskis, Virginijus Varanavičius, Marius Krakauskas, Martynas Katelynas ir Ąžuolas Kuprys kolegoms siūlė nepritarti sprendimo projektui, kad barui būtų sutrumpintas darbo laikas nuo 24 iki 6 valandos. Jų nuomone, ne kavinė daro pažeidimus, bet žmonės miesto gatvėse, todėl kavinės savininkas neturi už tai atsakyt bei „aukot savo verslą“, nes „reikalavimas apriboti darbo laiką tolygus kavinės uždarymui“, o argumentų tam reikalavimui pagrįsti pritrūko. Prisimintas net Konkurencijos įstatymas, pagal kurį gali būti pažeistos įmonės vadovo teisės.

Tuo tarpu rajono tarybos narys Vidas Mikalauskas paragino „neignoruot ir gyventojų, kurie ten gyvena, susirūpinimo“. Jis pasiūlė atidėti svarstomą klausimą kitam posėdžiui, nes gal per tą laiką „policija atidžiau stebėtų aplinką, iš kur kyla tie visi neramumai ir problemos“.

O kad baro „Spot No“ kaimynystėje įsikūrę varėniškiai iš tiesų jau seniai kenčia dėl nuolatinio naktinio triukšmo iki 4, 5 ar net 6 valandos ryto savaitgaliais, ypač vasarą, patvirtino ir rajono tarybos narė Rasa Kačiurinienė, pareiškusi, jog ji pati girdi tų gatvės triukšmadarių „argumentus“, kurių pritrūko jos kolegoms, be to, „vieta kavinei – labai netinkama“.

Posėdžio pirmininkas, meras Algis Kašėta, išklausęs visų pasisakymus, atkreipė dėmesį į tarybos nario V. Mikalausko siūlymą – svarstomą klausimą atidėti kitam kartui. „Už“ tai nubalsavo dauguma rajono tarybos narių – 13, „prieš“ balsavo 8, susilaikė 2 tarybos nariai.

Kitas rajono tarybos posėdis planuojamas kovo 29 d. dieną.

Diana Zubavičienė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai