Sekmadienis, 11 vasario, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKas žaliajame namelyje gyvena ir kas dar gyvens?

Kas žaliajame namelyje gyvena ir kas dar gyvens?

Jau rašėme, kad Varėnos miesto parko pakrašty stovinčio dviaukščio žaliai dažyto pastato antrasis aukštas kažkada priklausė Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, vėliau patalpos buvo perduotos rajono savivaldybei, kuriai jų nepavyko išnuomoti, o šiuo metu ten apgyvendinami asmenys su išduotais apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderiais…

Patalpomis norėjo kuo greičiau atsikratyti
Trumpai priminsime, kad dar 2021 metais „Merkio kraštas“ aiškinosi, kodėl Varėnos Parko gatvėje 10 esančio valdiško pastato antrajame aukšte jau pora metų nėra nė gyvos dvasios, nors gana erdvius ir tvarkingus net aštuonis kabinetus būtų galima panaudoti.
Antai pirmajame aukšte ligi šiol veikia bendrovės „Renumvita“ hemodializių skyrius ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) laboratorija bei privatus gydytojo kabinetas. Tuo tarpu antrajame aukšte iki 2019 metų dirbę NVSC Varėnos skyriaus specialistai persikėlė į Varėnos teismo rūmus ir maždaug 500 kvadratinių metrų ploto patalpos liko nenaudojamos.
Tąsyk NVSC Varėnos skyriaus vedėja Agnė Visalgaitė „Merkio kraštui“ paaiškino, kad minėtąsias patalpas Parko gatvėje buvo pernelyg brangu išlaikyti, o NVSC Alytaus departamento direktorė Dalytė Nekraševičienė tikino norinti kuo greičiau jas perduoti Varėnos rajono savivaldybei, tačiau procesas užtruko. Apie visa tai rašėme 2021 metų vasario 19 dienos straipsnyje „Kas namelyje gyvena?“
Nuomininkų neatsirado
2021 metais rajono savivaldybė galiausiai perėmė minėtąjį antrąjį aukštą pastate Parko g. 10 savo nuosavybėn ir bandė surasti patalpoms nuomininkus.
Savivaldybės Turto valdymo skyriaus specialistai rajono tarybai pristatė sprendimo projektą, kuriuo siūlė išnuomoti 23,13 kvadratinių metrų ploto kabinetą su vandentiekiu ir kanalizacija, už 1 kvadratinį metrą iš nuomininko prašant po 0,68 euro per mėnesį. Vadinasi, mėnesinis nuomos mokestis būtų buvęs 15,76 euro. Tačiau vietos politikai nusprendė nuompinigius padidinti iki 6 eurų už kvadratinį metrą, o tai jau yra maždaug 139 eurai per mėnesį be PVM.
Minėtajam kabinetui išnuomoti 2021 metų balandžio 7 dieną rajono savivaldybė paskelbė konkursą, tačiau jame nedalyvavo nė vienas kandidatas, o paskelbus konkursą antrą kartą – vėlgi nepasisekė. Kaip tada aiškino rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Egidijus Zaleskis, „taisyklės numato, kad nepavykus išnuomoti, trečią kartą skelbiant konkursą bus galima sumažinti kainą 30 procentų, vėliau – 50 procentų“. Savivaldybės siūlymai kabinetus išsinuomoti nevyriausybinėms organizacijoms pastarųjų irgi nesudomino.
Smurtautojams pritaikyti du kabinetai
Neseniai „Merkio kraštas“ sužinojo, kad dalyje antrojo aukšto Parko g. 10 pastate, savivaldybė įkurdinto asmenis, kuriems išduotas smurto artimoje aplinkoje orderis.
2022 metais Seime buvo priimta nauja Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo redakcija, įsigaliojusi pernai liepos 1 dieną ir patvirtinusi naują prevencinę priemonę – apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderį. Tai reiškia, kad pavojų keliantis pilnametis asmuo turi laikinai išsikelti iš savo nuolatinės gyvenamosios vietos ir nesiartinti prie kartu su juo gyvenančių asmenų, prieš kuriuos smurtavo.
Rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja D. Stankevičiūtė „Merkio kraštui“ patvirtino, kad minėtieji asmenys Parko g. 10 glaudžiasi laikinai, jų apgyvendinimui šiuo metu yra pritaikyti 2 kabinetai, kuriuose gali apsistoti daugiausia 4 žmonės. Pasak vedėjos, dienos metu gyventojus prižiūri Varėnos socialinių paslaugų centro darbuotojai, o naktį situaciją stebi policijos pareigūnai. Paklausta, kiek preliminariai rajono biudžetui kainuoja šių gyventojų išlaikymas, D. Stankevičiūtė nurodė, kad „patirtos išlaidos dar nėra aiškios“.
Susitarimas su policija iki mėnesio pabaigos
Kaip „Merkio kraštui“ paaiškino rajono savivaldybės administracijos direktorė Vilma Miškinienė, savivaldybės yra įpareigotos smurto artimoje aplinkoje orderį gavusiems žmonėms užtikrinti laikino apgyvendinimo paslaugas. „Šiuo metu neturime tam jokių kitų patalpų. Tačiau, jeigu viskas bus gerai, nuo kovo 1 dienos galėsime tokius asmenis vežti į Alytų. Jau praėjo mėnuo, ir kol kas jokių incidentų neturėjome, bet, žinoma, baiminamės. Dėl to esame sutarę su policijos pareigūnais, kad jie dažniau atvažiuotų patikrinti, kadangi apsaugos orderį skiria būtent jie. Policijai turėjome parašyti raštą ir nurodyti, kur šiuos asmenis apgyvendinsime, dabar susitarimas yra iki sausio 31 dienos, o ką darysime vasarį – nežinome, dar nenusprendėme“, – komentavo V. Miškinienė.
Tačiau su pačiais įnamiais šių eilučių autorei susitikti nepavyko – kabinetų duris ji rado užrakintas.
Įsikurti norėtų ir „Ropė“
„Merkio krašto“ žiniomis, likusiose patalpose antrajame Parko g. 10 pastato aukšte, pageidautų įsikurti senjorų sveikatingumo klubas „Ropė“, tačiau, kaip sakė E. Zaleskis, dėl patalpų nuomos pirmiausia turės apsispręsti rajono taryba. „Šiuo metu ten vyksta remontas, o paskui tarybai bus teikiamas sprendimo projektas su siūlymu kam nors išnuomoti. Kol kas „Ropė“ vienintelė išreiškė susidomėjimą. Siūlysime rajono tarybai, kad patalpomis būtų naudojamasi neatlygintinai pagal panaudos sutartį“, – teigė jis.
Iki šiol „Ropei“ buvo duota Varėnos seniūnijos pirmajame aukšte esanti salė, tačiau, kaip Merkio kraštui“ sakė klubo vadovė Aldona Stramkauskienė, tenka išsikraustyti: „Seniūnijoje buvo labai gerai, bet mums pasakyta, kad tos patalpos buvo nuomojamos ne pagal paskirtį, – kalbėjo „Ropės“ vadovė. – Pagal nuomos sutartį turėjome mokėti už valandas. Eidavome antradieniais ir ketvirtadieniais po valandą ar pusantros“.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai