Antradienis, 2 liepos, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKelią Strazdas sutaisys

Kelią Strazdas sutaisys

„Pranešu, kad sugadintas kelias į pirminę būklę bus atstatytas, kai leis gamtinės sąlygos, iki š. m. liepos 31 d.“, – tokį rajone žinomo žmogaus, buvusio ilgamečio Valkininkų miškų urėdo, vietos politiko, dabar – MB „Sauegva“ direktoriaus Arvydo Strazdo raštišką pasižadėjimą su jo elektroniniu parašu praėjusį mėnesį gavo Varėnos rajono policijos komisariatas; bet kuo čia dėta policija?..

Skundas dėl išmalto ir netvarkomo kelio
O viskas prasidėjo skundu rajono valdžiai, jog miško kelias tarp Krūminių ir Čebatorių, kuriuo važinėjo mišką kirtusi kažkieno sunkioji technika, išmaltas taip, kad jau niekas tuo keliu pervažiuoti nebegali, ir jo niekas netvarko. Tuo įsitikino ir į vietą nuvykęs rajono vicemeras Alvydas Verbickas.
„Taip sudarkyto kelio dar nebuvau matęs – kai kur vėžės gylis siekė kone metrą, – vėliau „Merkio kraštui“ pakomentavo matytą vaizdą rajono vicemeras. – Apie tai pranešė ūkininkai. Savivaldybė visąlaik kovoja su miškovežiais, gadinančiais mūsų rajono kelius, bet su vietinėmis miškus kertančiomis įmonėmis dėl to problemų nėra. O kokia įmonė, čia kirtusi mišką, šitaip sudarkė kelią ir paliko nesutvarkytą, nei urėdija, nei seniūnija informacijos neturėjo. Tad teko kreiptis į policiją, kuri rado tos įmonės vairuotoją, ir paaiškėjo, kad įmonė – vietinė, o jos vadovas – žinomas rajone žmogus. Bet čia gal Matuizų seniūnas daugiau pasakys…“
„Merkio krašto“ pakalbintas Matuizų seniūnas Mindaugas Matuiza patvirtino, kad į policiją teko kreiptis, nes „ji gali prieiti prie registro duomenų“, ko negali seniūnija, bei išsiaiškinti, „kas ir kaip“.
„Gyventojai pasiskundė, kad tą seną kelią iš Čebatorių į Krūminius kažkas išmalė ir taip paliko, o kas ten toks buvo – policija „iškrapštė“ ir man pasakė, – kalbėjo Matuizų seniūnas. – Paaiškėjo, kad tai buvusio urėdo, miškininko Arvydo Strazdo įmonė, mažoji bendrija…“
Garsus miškininkas ir politinis veikėjas
Buvęs ilgametis valstybinės įmonės Valkininkų miškų urėdijos urėdas Arvydas Strazdas, kaip „Merkio kraštas“ pasitik-rino iš viešai prieinamų šaltinių, dar prieš 6-erius metus įsteigė mažąją bendriją „Sauegva“ ir tapo jos direktoriumi.
Tarp kita ko, A. Strazdas daug metų yra aktyviai dalyvavęs ir politinėje veikloje. Antai nuo pat 1993-ųjų, kai jis, kaip tuometinės Lietuvos demokratinės darbo partijos (LDDP) kandidatas, buvo išrinktas į mūsų rajono tarybą, į šią aukščiausios rajono valdžios instituciją kandidatuodavo per kiekvienus vėlesnius savivaldos rinkimus: 1997 ir 2000 metais – kaip tos pačios LDDP kandidatas; 2002 metais – jau kaip Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP); 2007 ir 2011 metais – kaip Naujosios sąjungos (socialliberalų); 2015 ir 2019 metais – vėl kaip LSDP kandidatas, bet rajono tarybos nariu jau nebebuvo išrinktas.
O štai A. Strazdo įsteigta MB „Sauegva“ iki šiol sėk-mingai veikia, ir pagrindinė įmonės veikla, kaip skelbiama viešame Lietuvos įmonių registre, yra miškininkystė. T. y. ši įmonė parengia dokumentus leidimui kirsti mišką, miškotvarkos projektus, pati kerta mišką, atlieka valymo ir retinimo kirtimus, taip pat mišką atsodina.
„Visus darbus vykdome, laikydamiesi miškininkystės reikalavimų, miškų naudojimo įstatymo“, – nurodoma įmonės aprašyme.
A.Strazdas:
„Daug triukšmo dėl nieko“
Tačiau „Sauegvos“ direktorius A. Strazdas, kaip „Merkio kraštui“ minėjo rajono vicemeras A. Verbickas, iš pradžių neigė, kad būtent jo įmonės transportas paliko subjaurotą bei nebepervažiuojamą miško kelią, ir tik tuomet, kai savivaldybė direktoriui pateikė 7 tūkst. eurų sąmatą už to kelio remontą, prisipažino.
„Kiekvienas bando išsisukt sausai, bet taip nereikėtų daryti, nes tuomet seniūnijai teks remontuoti tą kelią, o išlaidos didelės… – vicemero paminėtą atvejį pakomentavo Matuizų seniūnas M. Matuiza. – Su vietiniais miško kirtėjais dėl kelių tvarkymo sutariam normaliai, tik su Strazdu ne iš karto pavyko. Bet ateity, manau, sutarsim – vis dėlto miškininkas, buvęs urėdas, politikas… Jis pasižadėjo, kad kelią sutvarkys, tik gal teks kiek palaukti, nes ten žema ir truputį drėgna vieta – reikia, kad pradžiūtų…“
Tuo tarpu „Merkio krašto“ praėjusią savaitę kalbintas pats MB „Sauegva“ direktorius A. Strazdas aiškino, kad „ten“ – net ne „truputį drėgna vieta“, bet tikra šlapynė, ir apskritai sukelta „daug triukšmo dėl nieko“.
„Ten iš kalno šaltinis visą laiką teka ir ant to miško keliuko, kurio ilgis bus 70 metrų, ne daugiau, vis dumblo prineša, tad jo net greideriuot neina, reikia laukt, kol pradžius, – kalbėjo „Sauegvos“ vadovas. – Be to, tuo keliuku niekas nevažinėja – jis niekur net neįregistruotas, neturi numerio, jo nėra jokiuose dokumentuose ir jis niekur neveda. Į Krūminius ir Čebatorius yra daug kitų kelių. O jei kažkoks ūkininkas tuo keliu ir važiuoja, bet kokiu traktoriumi galima pervažiuot per tas vėžes. Be to, kai savininkas kerta mišką, jis sumoka 5 procentus, kurie skiriami keliams tvarkyti, tai kaip čia pasakius… Bet aš ir su seniūnu šnekėjau, ir susitarimo raštą pasirašiau, kad iki liepos pabaigos vėliausiai mes tą keliuką išlyginsim. Tris savaites ten nebuvau, reiks nuvažiuot pasižiūrėt, gal jau bus galima netrukus pradėti darbus. Svarbu, kad gruntinis vanduo nuskristų.“
Diana Zubavičienė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai