Penktadienis, 13 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKelis mėnesius ieškotą druskininkietį ir jo automobilį surado Nemune prie Merkinės

Kelis mėnesius ieškotą druskininkietį ir jo automobilį surado Nemune prie Merkinės

Šių metų sausį iš namų Druskininkuose išėjusį ir negrįžusį 35 metų amžiaus vyrą
(dėl vėliau paaiškėsiančių priežasčių jo pavardės skelbti negalime) po beveik
pusmetį trukusių paieškų šį antradienį automobilyje aptiko Nemuno upę dronu
žvalgę policijos pareigūnai, kurie, padedami ugniagesių gelbėtojų, ištraukė ir suirti bebaigiantį dingusio druskininkiečio kūną…

Apie pradingusį žmogų pranešta po dviejų dienų
Druskininkiečio paiešką Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas paskelbė dar šių metų sausio 9-ąją. Policijos išplatintame pranešime tąkart buvo rašyta, kad sausio 7 dieną apie 18 valandą iš namų Druskininkuose, Merkinės gatvėje, išėjo ir negrįžo T. V. Jaunas vyras apibūdintas kaip 1,80 cm ūgio, lieso kūno sudėjimo, šviesių kaštoninių plaukų, su trumpoka barzda ir ūsais, žalių akių, su dviem tatuiruotėmis ant kairės rankos, vaikščiojantis su ramentu. Vilkėjo tamsiai pilkos spalvos ilgą žieminę striukę, mūvėjo juodas sportines kelnes, avėjo juodos spalvos žieminius batus ir nešiojo pilkos spalvos skrybėlę su juoda juostele. Vairavo automobilį „Honda Civic“.
Pareigūnai apklausė liudytojus, ieškojo dingusio vaikino Druskininkų savivaldybės miško masyvuose, kartu su Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovais organizavo paiešką prie Merkinės, Nemuno upėje, nes kažkur ten paskutinįkart buvo užfiksuotas mobiliojo ryšio signalas.
Aptiko automobilio ratų vėžes
Kaip rašoma jau šio trečiadienio Policijos departamento įvykių suvestinėje, gegužės 30 dieną, antradienį, apie 11 valandą ir 17 minučių Merkinėje iš Nemuno upės buvo ištrauktas „Honda Civic“ markės automobilis, o vairuotojo sėdynėje aptiktas jau yrantis 1988 metais gimusio vyro kūnas. Skelbiama, kad tai yra tas pats druskininkietis, nuo šių metų sausio 9 dienos ieškomas kaip dingęs be žinios. Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti.
Su „Merkio kraštu“ bendravęs Merkinės seniūnas Gintautas Tebėra papasakojo, kad tuo metu, kai tarnybos traukė automobilį iš vandens, jis buvo išvykęs, o vėliau, nuvažiavęs į įvykio vietą pasižiūrėti, pamatė sujudimą. „Pareigūnai reguliavo eismą, ir civiliai negalėjo prieiti artyn. Manau, kad automobilį upėje galėjo pamatyti žvejai“, – svarstė pašnekovas.
Seniūno žiniomis, jungtinės pareigūnų ir ugniagesių pajėgos Nemuno upėje nuo pat pradžių intensyviai ieškojo dingusio jauno vyro, nes buvo pastebėtos automobilio ratų vėžės. „Kadangi gruodį pasnigo, o sausio mėnesį buvo atolydis, pakilo vanduo, matomumas labai prastas, tai policijos pareigūnai ir ugniagesiai gelbėtojai valtimis plaukiojo, bet tąkart nieko nerado, kadangi automobilis nedidelis, oro viduje daug, tai jį vanduo panešėjo toliau, link vadinamosios didžiosios salos tilto dešinėje pusėje. O pareigūnai daugiausia automobilio ieškojo Merkinės prieplaukos teritorijoje“, – kalbėjo Merkinės seniūnas G. Tebėra.
Automobilį upėje nufilmavo dronas
Kaip „Merkio kraštą“ informavo Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji specialistė Žydrūnė Kondratavičiūtė, policijos pareigūnai antradienį kreipėsi į ugniagesius, prašydami pagalbos ištraukti žmogaus kūną.
„Atvykusi Merkinės ugniagesių komanda iš automobilio iškėlė žmogaus kūną. Taip pat grandininiu pjūklu pašalino medžio šakas, trukdančias techninei pagalbai pasikrauti automobilį“, – nurodė Ž. Kondratavičiūtė.
Tuo tarpu Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Kristina Janulevičienė „Merkio kraštui“ pranešė, kad upėje plūduriuojantį automobilį užfiksavo dronas. „Šis asmuo buvo ieškotas nuo sausio mėnesio, o viena iš keliamų versijų buvo, kad jis su automobiliu galėjo įvažiuoti į Nemuno upę. Tačiau žiemos ir ankstyvo pavasario metu dėl sraunios upės tėkmės ir drumsto vandens surasti automobilį nebuvo įmanoma. Bet prieš keletą dienų virš upės pareigūnai pakėlė droną, o kadangi vanduo buvo skaidresnis, įžiūrėjo automobilio kontūrą. Spėta, kad tai ir yra tas pats ieškomas automobilis, todėl pirmadienį įvyko automobilio iškėlimo darbai, o jame rastas be žinios dingęs vyras“, – informavo K. Janulevičienė.
Buvo Lietuvos moksleivių parlamento pirmininkas
„Merkio kraštas“ iš patikimų šaltinių sužinojo, kad T. V. pažinojo daugybė druskininkiečių, mat jis buvęs aktyvus ir sutardavęs su aplinkiniais, taip pat bendravęs su garsiais politikais. Visos šalies mokyklų atstovai dešimtoką T. V. vieningai buvo išrinkę Lietuvos moksleivių parlamento pirmininku.
2007 metais žiniasklaida paviešino, kad T. V. įniko į narkotikus bei jais prekiavo. Jaunas vyras bandė pasikėsinti į savo gyvybę ir, nors jam pavyko išgyventi, liko pusiau paralyžiuotas – sunkiai vaikščiojo ir kalbėjo. Vaikinas žiniasklaidai buvo atvirai papasakojęs, kad narkotikus pradėjo vartoti būdamas 15 metų amžiaus, kuomet susipažino su kvaišalų prekeiviu, pastarasis ir įtikino smalsų jaunuolį jų pamėginti. O pritrūkęs narkotikams pinigų, T. V. pats ryžosi jais prekiauti.
2007 metų rudenį apie Lietuvos moksleivių parlamento pirmininko tragediją plačiai rašė respublikinė žiniasklaida. Atsibudęs iš komos T. V. viešai pasakojo apie savo pakilimą ir nuopolį, apie neįgalumą ir depresiją.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai