Sekmadienis, 29 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKlausimai merui Algiui Kašėtai

Klausimai merui Algiui Kašėtai

Gerbiamasis mere,
respublikinei žiniasklaidai paviešinus žinią, kad praėjusią savaitę Jūs kartu su Druskininkų, Alytaus miesto bei Lazdijų rajono merais penkioms dienoms buvote išvykę į komandiruotę, apmokėtą Alytaus regiono plėtros tarybos biudžeto lėšomis, kurortais garsiame Andalūzijos regione Ispanijoje, ir nežinia, ką iš tikrųjų ten veikėte – gal poilsiavote už valdiškus pinigus, nemažai mūsų skaitytojų neslėpė buvę sutrikdyti tokios žinios ir norėtų Jūsų paties paklausti: ką išties su kolegomis veikėte Ispanijoje tas 5 dienas, kiek ši kelionė gali būti naudinga mūsų rajonui ir kiek ji kainavo? Gal galėtumėte pakomentuoti?

Alytaus regiono plėtros taryba delegavo Tarybos atstovus į Andalūzijos regiono geriausiai vertinamus verslo ir bendradarbystės centrus (dar kitaip vadinamus – Hub‘ais), siekiant operatyviai išsiaiškinti ir parsivežti gerąją patirtį verslo ir bendradarbystės centrų kūrimo klausimais.
Šių susitikimų tikslas – susipažinti su sėkmingai veikiančių Hub‘ų veikla, infrastruktūra, įranga, paslaugomis ir jų organizavimo forma, klientų poreikiais ir lūkesčiais.
Tarybos atstovams tokia patirtis yra svarbi, kadangi Alytaus regiono savivaldybės 2024-2028 m. laikotarpyje planuoja įsteigti verslo skatinimo funkcinę zoną ir kiekvienoje savivaldybėje sukurti verslo ir bendradarbystės centrus, besispecializuojančius skirtingose srityse. Tuo tikslu ketinama įrengti tam tinkamas patalpas, aprūpinti reikiama įranga (ir šių centrų teikiamų paslaugų pagalba didinti verslumo ugdymą), skatinti kurti bei plėsti verslą regiono savivaldybėse.
Visai tai darome mūsų gyventojų ir smulkių bei vidutinių įmonių labui, siekdami sudaryti palankias sąlygas, įskaitant reikalingų konsultacijų ir pagalbos teikimą, verslo kūrimui ar plėtrai.
Esame įsitikinę, kad planuoti ir kurti naujų paslaugų teikimą ar naujos infrastruktūros kūrimą yra gerokai patikimiau, susipažinus su jau gan sėkmingai veikiančiais tokios veiklos pavyzdžiais. Žinoma, tuo pačiu ir besimokant iš kitų šalių gerosios patirties, išvengiant kitų padarytų klaidų, užuot eksperimentavus ir kurus naujus dalykus, paremtus vien teorinėmis žiniomis.
Įgytą patirtį iš Andalūzijos regiono geriausiai vertinamų Hub‘ų panaudosime planuojant verslo ugdymo ir skatinimo projektų veiklas baigiamojoje rengti regiono funkcinės zonos plėtros strategijoje, kurią jau artimiausiu metu ketiname pateikti Vidaus reikalų ministerijai. Patvirtinus minėtą strategiją, galėsime kreiptis dėl ES finansavimo minėtų projektų įgyvendinimui.
Pasikartosiu, kad ši Tarybos delegacijos atsivežta geroji Andalūzijos regiono patirtis yra pigesnis ir greitesnis būdas, lyginant su konsultantų analizės ar galimybių studijos paslaugų pirkimu, padėsiantis apsispręsti, kaip optimaliai kurti verslo ugdymo ir bendradarbystės centrą ir kokį paslaugų paketą būsimiems ir esamiems verslininkams suformuoti.
Atsakant į klausimą, informuoju, kad Tarybos delegacija nuvyko į Andalūzijos regioną pirmadienį vėlai vakare, antradienį-penktadienį dalyvavo suplanuotuose vizituose keturiuose Hub‘uose ir penktadienį vakare išskrido į Lietuvą. Per šį laikotarpį pamatėme skirtingai įrengtas ir pritaikytas patalpas, susipažinome su įvairiais teikiamų paslaugų paketais ir naudojamomis technologijomis, parsivežėme jau veikiančių Hub‘ų patarimų. Tad belieka apibendrinti mūsų planuojamus veiksmus ir sulaukti ministerijų vertinimo.
Andalūzijos regionas pasirinktas, nes jame veikia vienas didžiausių viešojo sektoriaus lėšomis finansuojamų turizmo ir technologijų hub‘as „Andalusia lab“ (Alytaus regiono plėtros taryba
https://www.facebook.com/100064381885623/posts/pfbid02L6VyzLsoFkdrR8ZKYJCNsWaQ64g7nFhna8hw8HGNwxpYjpPwZzZyoRMBpXkSjsB2l/?app=fbl), taip pat yra gausu geriausiai vertinamų privačių Hub‘ų šiame regione, kurie sutiko mus priimti ir suteikti konsultacijas bei patarimus mums rūpimais klausimais.
 Respublikinėje spaudoje, kurią minėjote, buvo nurodyta, kiek kainavo Tarybos delegacijos narių kvalifikacijos kėlimas (https://eviesiejipirkimai.lt/index.php?option=com_vptpublic&task=sutartys&Itemid=109&filter_show=1&filter_limit=10&vpt_unite=&filter_tender=&filter_number=&filter_proctype=&filter_dok_id=&filter_authority=&filter_jarcode=305706507&filter_purchaseCode=&filter_cpv=&filter_valuefrom=&filter_valueto=&filter_contractdate_from=2023-07-13&filter_contractdate_to=2023-07-13&filter_expirationdate_from=&filter_expirationdate_to=&filter_supplier=&filter_supplier_jarcode=125818650&filter_agreement_type=), taip pat buvo nurodytas ir suplanuotų vizitų tikslas. Daugiau informacijos taip pat galite rasti ir Tarybos svetainėje https://alytausregionas.lt/naujienos/7964/.
Prašome atkreipti dėmesį, kad į šiuos vizitus vyko ne tik merai –Tarybos kolegijos nariai, kurie turės priimti sprendimą dėl verslo funkcinės zonos regione kūrimo, bet ir Tarybos darbo grupė (6 asmenys). Šią grupę sudarė po vieną visų regiono savivaldybių deleguotų specialistų atstovai ir Tarybos administracijos direktorius –t.y. asmenys tiesiogiai dalyvaujantys rengiant funkcinės zonos plėtros strategiją ir projektų planavimą.

Jūsų oponentai per socialinius tinklus rajono gyventojams išplatino žinią, kad šių metų Grybų šventėje koncertavusiam Jūsų sūnui Rokui ir jo vadovaujamai muzikinei grupei už pasirodymą buvo sumokėta 1600 eurų, ir tai esą grynas nepo-tizmas. Varėnos kultūros centras, organizavęs šventės koncertinę dalį, mums patvirtino, jog šią palyginti nedidelę sumą išties sumokėjęs daug gerbėjų turintiems ir respublikoje jau pagarsėjusiems Roko muzikantams už gyvo garso koncertą, kurie Varėnoje, beje, viešai koncertavo pirmą kartą, nes anksčiau nebuvo kviečiami vien dėl to, kad grupės vadovo tėvas – rajono meras, bet kiek gi galima nuo savo kraštiečių slėpti įdomią grupę. Ką galėtumėt pasakyti šituo klausimu?
Atsakydamas į Jūsų užklausą pabrėžiu, kad Roko Kašėtos grupės pasirodymą šiųmetėje Grybų šventėje inicijavo Varėnos kultūros centro darbuotojai, atsakingi už bendrą koncertinę programą. Apie Roko pasirodymą žinojau, bet nei kaip meras, nei kaip tėvas nemačiau jokio pagrindo kištis į šventės organizatorių planus.
Ačiū už atsakymus.
Mūsų inf.

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai