Pirmadienis, 23 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKodėl jaunimui susirasti darbą sunku

Kodėl jaunimui susirasti darbą sunku

Ką 16-29 metų amžiaus mūsų rajono jaunuoliai pastaruoju metu renkasi dirbti ir kaip jiems sekasi, „Merkio kraštas“ paprašė pakomentuoti Užimtumo tarnybos Varėnos skyriaus vedėją Loretą Butkevičienę…

Varėnos rajone gyvenantys jauni žmonės pastaruoju metu dažniausiai ieško virėjo, suvirintojo, elektriko ar programuotojo darbo, o šių profesijų specialistų kaip tik ir reikia.

Tačiau net darbo patirties turintiems jauniems žmonėms dabar pradėti dirbti – sunku. Užimtumo tarnybos Varėnos skyriaus vedėjos Loretos Butkevičienės teigimu, sunkumus susirandant darbą jaunimui kelia ne tik kvalifikacijos trūkumas, bet ir susisiekimo problemos, nes didžioji dalis jaunuolių gyvena kaimuose. Taip pat jiems neretai stinga motyvacijos, ir tai trukdo įsidarbinti.

Užimtumo tarnybos Varėnos skyriaus vedėja Loreta Butkevičienė
(Evelinos Kuliešės nuotr.)

Užimtumo tarnybos vedėja pabrėžia, kad tik nenorintis dirbti jaunimas kelia aukštus reikalavimus darbdaviams ir darbo vietai, priešingai nei jaunuoliai, iš tikrųjų siekiantys įsidarbinti. „Jauni motyvuoti dirbti jaunuoliai lūkesčių dėl didelio atlyginimo neturi, nes suvokia, kad darbo įgūdžių stoka daro įtaką atlygio už darbą dydžiui“, – teigia L. Butkevičienė.

Pasak jos, darbdaviai tikisi iniciatyvos ir patikimumo iš jaunimo, tačiau neretai nusivilia jaunuolių pareigingumo ir atsakomybės stygiumi.

Jaunus žmones be darbo patirties kamuoja ir kitokios bėdos. „Neturintys darbo patirties jaunuoliai nemoka prisistatyti darbdaviui, pasakyti asmeninių savybių, planuoti karjeros. Jiems sunku apsispręsti, kodėl registruojasi Užimtumo tarnyboje“, – tvirtina Varėnos skyriaus Užimtumo tarnybos vedėja.

Šiemet į Užimtumo tarnybą užsiregistravo 104 darbo ieškantys jaunuoliai mūsų rajone, praeitais metais jų buvo 77-iais daugiau.

Aistė Zaveckaitė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai