Pirmadienis, 16 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKodėl visiems verta pereiti prie elektrinių automobilių?

Kodėl visiems verta pereiti prie elektrinių automobilių?

Ar žinojote, kad visas transporto sektorius yra atsakingas už maždaug 30 procentų šalyse išmetamų, šiltnamio efektą sukeliančių, dujų? Tą išmetamą kiekį pagrinde sudaro mūsų visų taip mylimi ir kasdien naudojami lengvieji automobiliai.

Jeigu šiuo metu vairuojate visiems įprastą benzininį ar dyzelinį automobilį, verta labai gerai pagalvoti apie perėjimą prie elektromobilių. Tai vienas geriausių būdų, kuris padeda mažinti anglies pėdsaką ir tiesiog kasdien daro teigiamą poveikį visai aplinkai.

Keletas priežasčių, kodėl visiems verta pereiti prie elektromobilių:

1.  Jie yra draugiški aplinkai. Elektriniai automobiliai išmeta žymiai mažiau teršalų negu įprastos mašinos. Ir ne tik eksploatacijos metu, bet ir per visą transporto priemonės gyvavimo ciklą.

2.  Jie tokie pat saugūs, kaip ir kiti automobiliai, jei ne dar saugesni. Visi naujai kuriami elektromobiliai yra vis saugesni ir saugesni. Šiuo klausimu jie jau pradeda lenkti įprastus benzininius, dyzelinius ir dujomis varomus automobilius.

3.  Elektromobilių kainos nėra didelės, be to jie nesunkiai prižiūrimi. Jie turi mažiau dalių, neturi vidaus degimo variklių, tepalų, stabdžiai ir kitos detalės mažiau dėvisi, todėl reguliarios remonto ir priežiūros sąnaudos yra mažesnės.

4.  Galima pamiršti nuolatines kuro papildymo atsargas ir jaudintis dėl nuolat kylančių naftos kainų. Elektromobilius galima įkrauti tiesiog savo namuose ir nereikia stovėti jokiose degalinių eilėse. Keliaujant sustoti ir įkrauti papildomai prireikia tik itin ilguose maršrutuose.

5.  Norint įsigyti elektromobilius, galima gauti kompensacijas iš valstybės. Lietuvoje ir kitose šalyse šiuo metu labai aktyviai skatinamas elektromobilių įsigijimas ir taikomos papildomos finansinės paskatos šiam žingsniui.

6.  Kasmet visuose miestuose atsiranda vis daugiau elektromobilių įkrovimo stotelių. Dažniausiai žmonės nenori pereiti prie elektromobilių vien dėl to, kad jų gyvenamajame mieste trūksta įkrovimų stotelių. Tačiau šiuo metu šių stotelių infrastruktūra labai plečiama.

7.  Atsiranda daugiau jų modelių parinkčių. Elektromobiliai jau būna ir sedanai, ir visureigiai, ir hečbekai, ir net pikapai! Dabar šias transporto priemones pagal savo poreikius gali rasti kiekvienas vairuotojas.

8.  Jums atsiveria galimybė mėgautis ypatingomis vairavimo privilegijomis. Kai kuriose šalyse, vairuojant elektromobilį, atsiveria kai kurios papildomos naudos, pavyzdžiui, prieiga prie ribojamų greitkelio juostų ar kai kurių rezervuotų stovėjimo vietų.

9.  Remsite elektromobilių pramonę. Kuo daugiau šių transportų priemonių bus perkama – tuo greičiau bus paskatinti visi žmonės pereiti prie jų galutinai ir mums visiems pavyks pasiekti puikių rezultatų klimato kaitos problemose. 

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai