Šeštadienis, 7 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKontrabandininkus sulaikė… ginkluotas bitininkas

Kontrabandininkus sulaikė… ginkluotas bitininkas

Šių metų birželio 26 dieną Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmuose buvo nuteisti du marcinkoniškiai, gabenę daugiau kaip 2 tūkstančius baltarusiškų cigarečių, bet įdomiausia, kad šiuodu rūkalų kontrabandininkus netoli Musteikos kaimo sučiupo bitininkas iš Elektrėnų – asociacijos „Lietuvos tamsioji bitė“ vadovas Arūnas Adžgauskas…

Pamanė, kad šmirinėja meškos
Jau nuo senų laikų visiems gerai žinoma, kad Lietuvos-Baltarusijos pasienyje esančio Varėnos rajono geografinė padėtis yra labai patogi kontrabandinių cigarečių gabenimui gilyn į Lietuvą. taigi Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai nuolat turi reikalų su kontrabandininkais. Kai kada pasieniečių darbą palengvina drąsūs civiliai.
Viena tokių istorijų nutiko šių metų gegužės 21-ąją. Tądien Musteikos kaimo prieigose į savo bityną užsukęs elektrėniškis, asociacijos „Lietuvos tamsioji bitė“ vadovas Arūnas Adžgauskas visai netikėtai sučiupo du kontrabandinių cigarečių nešikus.
„Turiu bičių poravimosi punktą netoli Musteikos kaimo Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje. Tamsiųjų bičių šeimos čia perkeltos ne šiaip sau, nes, norint atkurti jų populiaciją, reikia nuošalios vietos. Gegužės 21 dieną atvažiavęs į bityną, kaip visuomet pradėjau savo darbus, tik staiga išgirdau šlepsėjimą ir traškesį, visai nebūdingą tai vietovei. Kaip sykis diena anksčiau įvyko Lietuvos bitininkų susirinkimas, kuriame kalbėta apie meškas, vaikštinėjančias kažkur Molėtuose ir Zarasuose. Pagalvojau, kad galbūt ir čia meškos slampinėja“, – kalbėjo A. Adžgauskas „Merkio kraštui“.
Pikčiausia, kad „šeria“ Lukašenkos režimą
Su savimi bitininkas turėjo savigynai išduotą ginklą, taigi patraukė sklindančio garso link. „Ogi žiūriu – du žmonės eina, mergina ir vaikinas. Pamanęs, kad tai nelegalūs migrantai, šūktelėjau jiems ateiti arčiau ir, išsitraukęs savo mobilųjį telefoną, pradėjau juos filmuoti. Perspėjau turintis ginklą, kad nesugalvotų ko nors iškrėsti. Tuomet mergina ėmė su manimi visaip derėtis, prašė juos paleisti. Bet aš į jokias kalbas nesileidau ir pasakiau, kad kviečiu pasieniečius. Belaukiant, kol atvyks pasieniečiai, mergina pabėgo. Jinai atrodė gudri ir šiems reikalams gerai apmokyta. Kai atvažiavo pasieniečiai, mergina jau buvo pabėgusi, o berniokas tiesiog sėdėjo ir rūkė. Bet kitą dieną mergina pati nuėjo į Varėnos pasienio rinktinę ir viską prisipažino. Abu jie – brolis ir sesuo, kilę iš Marcinkonių, todėl žino visas apylinkes ir atokius keliukus“, – neįprasto įvykio detales pasakojo A. Adžgauskas. Beje, drąsųjį pilietiškai pasielgusį bitininką asmeniškai susipažinti pakvietęs Varėnos pasienio rinktinės Kabelių pasienio užkardos vadas Donatas Urbelionis apdovanojo medaliu.
„Merkio krašto“ pašnekovo žiniomis, tas pats vaikinas su nelegaliais rūkalais iš Baltarusijos netrukus pasieniečiams įkliuvo antrą kartą. „Kaip man sakė pažįstamas pasienietis, baltarusiai dronu skraidino krovinį, ir šis įstrigo medyje. Tai tas pats berniokas, negalėdamas į tą medį įlipti, jį nupjovė, bet pasieniečiai vėl pričiupo. Kontrabandininkai žino, kad už tai gresia baudžiamoji atsakomybė, bet taip uždarbiauti jiems apsimoka. Man negaila, kad žmonės uždirbs, pikčiausia, kad „šeria“ režimą už sienos“, – sakė A. Adžgauskas.
Greitų pinigų pasiūlė baltarusis
Ikiteisminį tyrimą atliekantiems teisėsaugininkams jaunasis marcinkoniškis kontrabandininkas tvirtino, kad eiti į mišką ir parsinešti baltarusiškų cigarečių pasiūlė sesuo, kuri už šį nešvarų darbelį esą būtų sumokėjusi 300 eurų, ir toks uždarbis vaikiną sugundė. Sesuo mobiliajame telefone neva turėjusi koordinates, kur tų kontrabandinių rūkalų ieškoti. Priėję pelkę jiedu pamatė tris ryšulius, įvyniotus į juodos spalvos polietileno plėvelę ir surištus virve. Čiupę nelegalų krovinį bendrininkai leidosi gilyn į mišką. O tada jiems beeinant ir pasigirdo vyriškas balsas, liepiantis ateiti arčiau…
Tuo tarpu brolį į nelegalų verslą įtraukusi marcinkoniškė liudijo susipažinusi su baltarusiu ir jam pasipasakojusi sunkiai besiverčianti, nes darbo neturi, o dar ir mažametį vaiką augina. Baltarusis esą pasiūlęs jai užsidirbti pinigų parduodant kontrabandines cigaretes, ir moteris pasiūlymą priėmė. Baltarusis marcinkoniškei davė mobilųjį telefoną, atsiuntė vietovės koordinates, kur eiti pasiimti rūkalų. Nusprendusi, kad pati viena krovinio nepaneš, pasiūlė savo broliui eiti drauge. Pasiėmę keturis medžiaginius diržus specialiai kontrabandinėms cigaretėms pritvirtinti jiedu išėjo tikslo link.
Baudos kontrabandininkų nesustabdo
Marcinkoniškiai gabeno 1 tūkst. 500 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ ir 750 pakelių cigarečių „NZ Gold“, kurių bendra vertė siekė 9 tūkst. 60 eurų. Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai (teisėjas Kęstutis Lukošiūnas) pripažino, kad šiedu piliečiai teisiami pagal Baudžiamojo kodekso 1992 straipsnio „Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis“ 1-ąją dalį ir paskyrė kiekvienam po 4 tūkst. 400 eurų baudos. Cigaretės konfiskuotos.
Tačiau užsispyrusių kontrabandinių rūkalų gabentojų, kaip paaiškėjo šiuo atveju, baudos neatgraso. Kabelių užkardos pasieniečiai birželio 5 dieną ties Musteikos kaimu vėl sugavo tą patį 23 metų amžiaus marcinkoniškį. Šis darbavosi pjūklu, mat kontrabandinių rūkalų siuntinys pakibo medyje. Taigi vaikinas susilaukė baudos ne tik už nelegalių rūkalų gabenimą, bet ir už neteisėtą buvimą Čepkelių valstybiniame gamtiniame rezervate bei ten padarytą žalą.
Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai