Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKUO DEGINTA MEDIENA YRA PRANAŠESNĖ UŽ ĮPRASTINĘ?

KUO DEGINTA MEDIENA YRA PRANAŠESNĖ UŽ ĮPRASTINĘ?

Jau kelis šimtmečius pasaulyje yra žinoma degintos medienos technologija, nes ji yra labai vertinama už tai, kad spygliuočių medienai suteikia išskirtines ilgaamžiškumo savybes ir neįtikėtiną patvarumą. Pirmieji ją išrado ir pritaikė praktikoje japonai prieš kelis šimtus metų. O dabar ši technologija yra plačiai naudojama Europoje, tame tarpe ir mūsų šalyje.

Kokias unikalias savybes padeginimas ugnimi suteikia medienai?

Medienos padeginimo technologija lentoms ir dailylentėms suteikia stebėtiną patvarumą, išryškina pačias gražiausias jų tekstūrines savybės, padovanoja plačią spalvų paletę, pradedant ryškiai juoda spalva, tęsiant rudais bei gelsvais tonais ir galiausiai baigiant pilkšvu atspalviu. Spalvos intensyvumas tiesiogiai priklauso nuo medienos deginimo lygio, nuo po to sekančio jos sušukavimo smarkumo ir nuo alyvos, kuria ištepama mediena, tirštumo.

Kodėl vis dažniau namų statyboms arba jų atnaujinimui yra naudojama mediena?

Mūriniai gyvenamieji namai pamažu traukiasi į šešėlį, nuo jų dvelkiantis dvasinis šaltis skatina pradėti iš naujo susigrąžinti į mūsų buitį natūralų medį. Be to, meilę medienai formuoja ir iš Norvegijos, kitų Skandinavijos šalių namo sugrįžę buvę emigrantai. Kita vertus, ne viskas, kas iš medžio, yra naudinga mūsų sveikatai. Pavyzdžiui, jei statybose naudojame įprastinę medieną, norėdami, kad ji kuo ilgiau mums tarnauti, ją padengiame kenksmingais sveikatai lakais, dažais, ipregnantais. O tai ilgainiui tokiame name gyvenantiems žmonėms sukelia nemalonias alergines reakcijas, sužadina kvėpavimo takus alinančias ligas.

Kodėl vietoj įprastos medienos reikia rinktis degintos medienos produktus?

Tačiau viso to kuo puikiausiai galima išvengti statyboms ar namų atnaujinimui naudojant degintos medienos produkciją, nes ji yra visiškai nekenksminga sveikatai, nes yra padengtos tik aplinkai nekenksminga, natūralios kilmės alyva. Priedo, degintos medienos lentos ir dailylentės labai įspūdingai atrodo, sutaupo pinigus, nereikia pirkti nei lakų, nei dažų, nei kitokių cheminių priemonių. Be to, jos sėkmingai atlaiko bet kokius neigiamus išorės poveikius, į patalpas nepraleidžia drėgmės ar pelėsinio grybo sporų, kurios ypač būna pavojingos sveikatai. Tokios lentos ar dailylentės nebijo ne tik vandens, graužikų, vabzdžių kenkėjų, bet ir ugnies. Todėl priešgaisriniu atžvilgiu jos yra išskirtinai naudingos.

Su kuo puikiai derinasi degintos medienos dailylentės ir lentos?

Kol mūsų kraštų nebuvo pasiekusi informacija apie neįtikėtinas degintos medienos savybes, tol pastatų išorės ir vidaus apdailai būdavo naudojamas metalas, plastikas, įprastinė, chemiškai apdorota mediena arba ją imituojantys statybiniai gaminiai. O šiaip, kaip mano interjero formavimo specialistai, degintos medienos dailylentės arba lentos idealiai derinasi su metalu ir stiklu, sukurdamos modernų, ypatingos išvaizdos, mielą akiai stilių.

Kokių pastato vidaus vietų apdailai geriausia naudoti degintos medienos dailylentes?

Dėl savo ypatingo grožio degintos medienos dailylentes arba lentas galima naudoti ne tik sienų, bet ir lubų dekorui. Jos ypač gerai atrodys pritvirtintos prie šlaitinių lubų. Kadangi ši mediena pasižymi išskirtiniu natūralumu, ją galima kuo puikiausiai pritaikyti bet kokio stiliaus interjere, papuošti namų židinį, vidinių laiptų pakopas, svetainę, miegamąjį ir kitas patalpas.

O jeigu nusprendėte šią medieną panaudoti ne tik viduje, bet ir lauko terasoje, išsamesnę informaciją apie tai rasite interneto svetainėje: https://sugibanwood.com/deginta-mediena-terasai/.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai