Sekmadienis, 24 gruodžio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKuo domisi tarybos opozicija?

Kuo domisi tarybos opozicija?

Nuo šių metų balandžio ne rečiau kaip kas pusmetį rajono tarybos posėdžio pabaigoje turėtų būti organizuojama tarybos mažumos valanda, o pirmoji tokia įvyko praėjusį antradienį – jos metu vietos politikai domėjosi būsimuoju Sveikatos centru, Senosios Varėnos turgeliu ir kitais svarbiais klausimais…

Daugiausia opozicijos klausimų susilaukė rajono meras
Balandžio 1 dieną įsigaliojusi nauja Vietos savivaldos įstatymo redakcija numato naująją tvarką, pagal kurią turės dirbti šiųmečiuose savivaldos rinkimuose išrinkta rajono taryba. Vienas iš pasikeitimų – tarybos mažumos valanda.
Pagal naująjį modelį tarybos mažumos atstovai gali užduoti klausimų merui, vicemerams, administracijos direktoriui bei komitetų ir komisijų pirmininkams. Pirmumo teisę užduoti iki dviejų klausimų turi opozicijos lyderis. Jeigu nenusprendžiama kitaip, sudaroma galimybė užduoti klausimų ir tarybos daugumos atstovams.
Praėjusį antradienį po rajono tarybos posėdžio įvykusioje mažumos valandoje tarybos opozicija savo klausimus daugiausia adresavo rajono vadovui Algiui Kašėtai, kiek mažiau abiem vicemerams – Alvydui Verbickui ir Tomui Šimukoniui. Rajono tarybos opozicijos atstovo Martyno Katelyno siūlymu sutarta klausimui skirti iki 1 minutės, tuo tarpu atsakymas turėtų sutilpti į 3 minutes. O klausimų būta daug ir įvairių. Kai kuriuos iš jų kartu su atsakymais jau paskelbėme ankstesniuose „Merkio krašto“ numeriuose, kai ką svarbaus paminėsime dabar.
Domėtasi Sveikatos centro steigimu
Rajono tarybos opozicijos lyderis Povilas Saulevičius teiravosi apie būsimojo Sveikatos centro steigimą. Naujoji savivaldybės gydytoja Dalia Kitavičienė paaiškino, kad su naujosios įstaigos steigimu susiję sprendimo projektai tarybos posėdžio darbotvarkėje turėtų atsirasti lapkritį.
„Kaip ir numatyta teisės aktuose, reorganizacijos sąlygų aprašas jau yra parengtas. Jis turėtų būti paviešintas iki rugsėjo 29 dienos. 30 kalendorinių dienų taip, kaip ir nurodyta teisės aktuose, vyks viešinimo procesas. Tada, ne anksčiau kaip po 30 dienų, sąlygų aprašas sugrįžta į rajono tarybą, o kartu su juo ateina naujosios įstaigos įstatų projektas ir visa kita“, – kalbėjo savivaldybės gydytoja.
Tuo tarpu rajono tarybos narys Dalius Lukminas kreipėsi į sveikatos sritį kuruojantį vicemerą Alvydą Verbicką su klausimu, kokios nuotaikos dėl sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reformos tvyro Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centre ir ligoninėje. „Atmosfera normali. Bendrauta su abiejų įstaigų kolektyvais, žmonės laukia reformos įgyvendinimo ir jokių nusivylimų nėra“, – patikino A. Verbickas.
Apie verslumo skatinimą ir kompensacijas
Rajono tarybos narys Edvinas Grikšas norėjo išgirsti apie „verslumo skatinimo sistemą rajone“. Šį klausimą rajono meras A. Kašėta pavadino prioritetiniu ir pakomentavo: „Šia kryptimi atliekame konkrečius darbus. Priminsiu, kad Senojoje Varėnoje pakankamai efektyviai veikia Verslumo ugdymo centras. Alytaus regioninės plėtros taryba planuoja investuoti į verslumo skatinimo ir bendradarbiavimo centrus. Tai ketina daryti visos regiono savivaldybės, taip pat ir mes. Vienas iš planų yra tokį centrą steigti Varėnos sporto centro patalpose“.
tarybos narė Daiva Tamulevičienė paklausė apie kompensacijas centralizuotiems nuotekų valymo įrenginiams iš rajono biudžeto lėšų. „Į mane kreipėsi žmonės, gyvenantys Varėnos rajono vietovėse, kuriose nėra centralizuotų nuotekų valymo įrenginių. Jie argumentuodami sako, kad mieste arba kitose gyvenvietėse, kur tokie įrenginiai yra, žmonės gali prisijungti nemokamai arba jiems kompensuojama. Todėl žmonės išreiškė pageidavimą, kad tiems gyventojams, kurie įsirengia nuotekų valymo įrenginius už savo pinigus, galbūt savivaldybė surastų lėšų kompensuoti bent dalį“, – gyventojų prašymą perdavė D. Tamulevičienė.
Bet rajono meras atsakė, kad tokia finansinė našta rajono biudžetui būtų pernelyg didelė: „Noras tikrai yra suprantamas, bet aš noriu priminti, kad galimybę žmonėms atvesti įvadus tam tikrose vietose numato Europos Sąjungos politika, tačiau kaimiškose vietovėse tokių projektų ir paramos nebūna. Kalbant dėl kompensavimo, manau, kad būtų be galo daug paraiškų ir savivaldybė nebūtų finansiškai pajėgi tokius įsipareigojimus įvykdyti“.
Apie Senosios Varėnos naująjį turgelį
Rugsėjo 19 dienos „Merkio krašto“ straipsnyje „Pustuštėje turgavietėje naujajai prekybininkei vietos kažkodėl pritrūko“ rašėme apie tai, kaip varėniškei buvo uždrausta prekiauti valdiškoje turgavietėje „Gamtos rimtu“ Senojoje Varėnoje.
Panašų skundą teigė girdėjęs ir tarybos narys D. Lukminas. „Mūsų rajono tarybos sprendimu yra patvirtintos prekybos viešose vietose taisyklės. Jose niekur nerašoma apie tai, kad negalima prekiauti pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais ar kitomis dienomis. Kuo vadovaujantis tenai neleidžiama vykdyti prekybos? Kur yra parašyta, kiek yra vietų amatininkams, ūkininkams ir kitiems? Nes prekybos taisyklėse apie tai neparašyta“, – klausė D. Lukminas.
Posėdžių salės tribūnon stojusi rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos ir turizmo skyriaus vedėja Ilona Norkūnienė tvirtino informacijos apie skundus dėl Senosios Varėnos turgelio neturinti. „Leidimus teisės aktų nustatyta tvarka išduoda seniūnija. Mano žiniomis, šiuo metu yra išduoti 7 leidimai, kurie galioja mėnesį. Galbūt buvo situacija, kad prekybininkė norėjo prekiauti be leidimo, sunku komentuoti. Dar vienas svarbus dalykas, kad produkcijai yra keliami tam tikri reikalavimai. Pirmasis – kad produktai būtų vietos gamintojų, o ne atvežtiniai. Antras labai svarbus reikalavimas – kad produktai atitiktų higienos normas ir būtų saugūs vartoti. Prekybos viešose vietose taisyklėse parašyta, kad prekybos vieta apima keturis kvadratinius metrus. Antra vertus, yra rengiami prekybos kriterijai būtent šiai vietai, formuojama komisija, kuri spręs dėl prekybos vietų, kurioms prekybos leidimai būtų išduodami konkurso tvarka, tokiu būdu turint labai aiškius kriterijus ir išvengiant nesusipratimų“, – kalbėjo I. Norkūnienė.
Beje, „Merkio krašte“ pasirodęs straipsnis „Pustuštėje turgavietėje naujajai prekybininkei vietos kažkodėl pritrūko“ apie turgelį Senojoje Varėnoje sulaukė ir jo skaitytojų komentarų. „Toks vaizdas, kad turgelyje tvarkosi vienas žmogus – Kavaliauskas (verslumo ugdymo centro specialistas Valdas Kavaliauskas – aut.) pagal savo susigalvotą strategiją ir taisykles, kurios niekur nėra patvirtintos – kada, kiek ir kuo galima prekiauti. Kažkiek vietų vieniems, kažkiek – kitiems. Kavaliausko žmona pasakoja, kokio ji prekeivio nori ir kokio ji nenori. Bet kokius pageidavimus ji gali reikšti, jeigu yra eilinė to turgaus prekiautoja? „Bardakas“, ir tiek“, – aiškiausiai savo nuomonę pareiškė vienas mūsų skaitytojas.
Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai