Šeštadienis, 23 rugsėjo, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKuo padės valdžia?

Kuo padės valdžia?

Varėnoje daugėja renovuotų pastatų, tad atnaujinti daugiabutį bei jo aplinką
norėtų ir Jono Basanavičiaus gatvės 7A namo gyventojas Bronius (pavardė redakcijai žinoma); „Merkio kraštui“ vyriškis vardijo, kad reikia tvarkyti priešais namą esančią automobilių stovėjimo aikštelę, namo laiptines – tam esą pritartų ir kiti kaimynai, bet baiminasi didelių išlaidų, o kaip jiems galėtų pagelbėti rajono vykdomoji valdžia, domėjosi „Merkio kraštas“…


Pasiryžęs inicijuoti tvarkymosi darbus

Besdamas pirštu į kiek aptrupėjusį šaligatvio bortelį varėniškis Bronius sakė, kad
būtinai reikėtų tvarkyti priešais namą esančią automobilių stovėjimo aikštelę. Vyriškis taip pat norėtų, kad būtų sutvarkytas ir takas šalia namo, mat, pono Broniaus žodžiais tariant, moterys, avinčios aukštakulnius batelius, čia gali ir kojas išsisukinėti: trinkelės išsiklaipiusios ir suskilusios. Varėniškis pasakojo, kad neprošal būtų iš pagrindų atnaujinti ir daugiabutį bei jo laiptines, aprodydamas savąją ir vardindamas plika akimi pastebimus trūkumus: aptrupėjusios, purvinos sienos byloja, kad laiptinės greičiausiai niekas neremontavo nuo daugiabučio pastatymo.

Aptrupėjęs šaligatvio bortelis šalia J. Basanavičiaus 7A daugiabučio


Susitvarkyti gyvenamąją aplinką esą norėtų ir kiti daugiabučio gyventojai, tik
baiminasi didelių išlaidų, mat daugiabutyje daugiausia gyvena pensinio amžiaus žmonės. Redakcijos interesantas pasiryžęs pats inicijuoti tvarkymosi darbus, todėl „Merkio kraštas“ pabandė pasidomėti, kaip gyventojams galėtų padėti rajono savivaldybė.

Nepasiturintiems gyventojams nereikėtų baimintis dėl išlaidų


Štai pastato administratorės „Varėnos šilumos“ l. e. p. direktorius Jonas Endrikis
aiškino, kad iš pradžių daugiau negu pusė butų savininkų turėtų pritarti daugiabučio
renovacijai, tik tuomet būtų galima pradėti būsto atnaujinimo projekto rengimą. „Jeigu dauguma pageidauja, mes inicijuojame investicinio projekto rengimą, pristatome jį gyventojams. Jeigu juos tenkina projekte numatytos priemonės ir pinigų suma, vyksta balsavimas, ir balsų dauguma gyventojai priima sprendimą dėl namo renovacijos“, – kalbėjo J. Endrikis.


Jeigu daugelis sutiktų renovuoti daugiabutį, J. Endrikio paaiškinimu, būtų galima
tartis ir dėl laiptinių remonto. „Renovacijos metu atliekami visi darbai, kurių žmonės
pageidauja. Nereikėtų, kad žmonės patys ieškotų meistrų, reikėtų kreiptis į mus. Žinoma, jeigu gyventojai turi pakankamai lėšų, už darbus galima apsimokėti ir iš jų mokamų kaupiamųjų lėšų“, – sakė pašnekovas.

Tiesa, sunkiau besiverčiantiems gyventojams nevertėtų baimintis dėl renovacijos
išlaidų, mat jiems gali būti suteikiama parama, kuri padengia visas išlaidas, susijusias su namo modernizacijos projekto įgyvendinimu. „Šiuo metu galioja tokia tvarka: savivaldybė apmoka renovaciją toms šeimoms ar asmenims, kurie gauna kompensaciją už šildymą. Jeigu žmogus negauna tokios kompensacijos, nes jam nepriklauso pagal gaunamas pajamas, tada už renovaciją susimokėti reikia“, – nurodė „Varėnos šilumos“ l. e. p. direktorius J. Endrikis.


Varėnos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vyriausioji
specialistė Vilma Naujūnienė „Merkio kraštą“ informavo, kad „dėl kredito ir palūkanų
apmokėjimo gali kreiptis būsto savininkas, kuriam yra nustatyta teisė į būsto šildymo išlaidų kompensaciją pagal Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos skelbiamus maksimalius energijos ar kuro sąnaudų normatyvus ir energijos ar kuro kainas, galiojančias tą mėnesį, per kurį buto savininkas kreipiasi dėl teisės į kredito ir palūkanų apmokėjimą nustatymo, įvertinus jo ir bendrai gyvenančių asmenų gaunamas vidutines pajamas per mėnesį“.

J. Basanavičiaus gatvėje 7A esantis daugiabutis


Investicinis planas gyventojams nekainuoja


„Merkio krašto“ pakalbintas rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo
skyriaus vedėjas Egidijus Zaleskis dėstė, kad gyventojai, susidomėję daugiabučio renovacija, turėtų kreiptis į pastato administratorių arba į savivaldybę. Po to, E. Zaleskio teigimu, parengiamas investicinis planas su kainų sąmata, kuris gyventojams ničnieko nekainuoja.


Pašnekovas taip pat akcentavo, kad pagal prioritetą automobilių parkavimosi aikštelės
ir pėsčiųjų takeliai visų pirma atnaujinami prie renovuotų pastatų. „Jeigu daugiabutis
renovuotas – dedame naujas trinkeles, jeigu daugiabutis senas ir nerenovuotas –žiūrime trinkelių būklę: jeigu ji yra labai prasta, paremontuojame tas pačias arba dedame dėvėtas. Jeigu daugiabučio gyventojai nuspręs, kad nori daugiabutį renovuoti, savivaldybė dės visas pastangas, kad ir aplinka taptų gražesnė“, – sakė E. Zaleskis. Na, o jeigu gyventojai vis dėlto nesutartų dėl daugiabučio renovacijos, tačiau norėtų susitvarkyti aplinką ar turėti tvarkingas laiptines, dėl to turėtų kreiptis į savivaldybę išsakydami savo norus ir kiek galint prisidėdami patys, o tada jau atsakingi specialistai paaiškintų, kokios yra galimybės.

Evelina Petrušytė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai