Šeštadienis, 14 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKur apgyvendinti Varėnos poliklinikoje dirbančius medikus?

Kur apgyvendinti Varėnos poliklinikoje dirbančius medikus?

Apie tai, kad regionuose trūksta kvalifikuotų sveikatos priežiūros specialistų, kalbama jau ne vienerius metus, ir savivaldybės, norėdamos juos prisivilioti, žada įvairių privalumų – nuo priedų prie algos iki būsto suteikimo; rugpjūčio 30-ąją posėdžiavusi rajono taryba net susikivirčijo, kuriam laikui geriausia išnuomoti savivaldybės būstą Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centre įdarbintai psichologei, kad ši taip reikalinga specialistė įstaigoje pasiliktų kiek įmanoma ilgiau; o kokia yra poliklinikos vadovo Dano Bortkevičiaus nuomonė?..

Trijų kambarių tarnybinis butas sutuoktiniams per didelis

Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Egidijus Zaleskis rajono tarybai pristatė sprendimo projektą, kuriuo buvo siūloma Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) psichologei, gyvenančiai tarnybiniame savivaldybės būste, dar vieneriems metams pratęsti to būsto nuomos sutartį.

Anot pranešėjo, komitetuose buvo siūlyta sutarties terminą pailginti ne mažiau kaip 3 metams, tačiau E. Zaleskis aiškino, kad 59,41 kvadratinio metro ploto butas PSPC darbuotojai ir jos sutuoktiniui yra per didelis, todėl, esant galimybei, medikei po metų būtų galima skirti mažesnį, tuo tarpu trijų kambarių buto per tą laiką gali prisireikti kitai, didesnei, gydytojų šeimai.

Medikės varyti lauk nesiruošia

Pirmasis prabilo rajono tarybos narys Martynas Katelynas. „Varėnos PSPC direktoriaus rašte nurodyta, kad ši specialistė yra būtina. Taip pat yra vienas labai išsamus sakinys, cituoju: „Netekus galimybės nuomotis savivaldybės būstą, specialistė praras galimybę tęsti darbo sutartį“. Ar tokiu atveju nėra intereso tą sutartį sudaryti ilgesniam laikui, kad ta būtina specialistė išliktų įstaigoje kuo ilgiau?“ – klausė jis.

Pranešėjas E. Zaleskis dėstė, kad medikė būsto prašė pernai ir tuo metu buvo susitarta dėl nuomos vieneriems metams. Pranešėjo paaiškinimu, valdiškame bute medikė planavo gyventi laikinai, mat pati ruošėsi įsigyti nuosavą pastogę, tačiau „pasikeitus situacijai rinkoje ir dėl pasiūlos to padaryti jai nepavyko“. Kita vertus, E. Zaleskis pridūrė, kad medikės iš gyvenamųjų patalpų nesiruošiama varyti lauk, nebent aukščiausioji rajono valdžia nuspręstų kitaip. Tuoj pat į diskusiją įsitraukę ir kiti opozicijos atstovai priekaištavo, kad „tai yra atviras pasityčiojimas iš medikės“, esą ji gyvenanti „ant lagaminų“.

Nelabai turi ką pasiūlyti

Posėdžiui pirmininkavęs rajono meras Algis Kašėta apgailestavo, kad savivaldybė šiuo metu praktiškai nelabai turi ką daugiau pasiūlyti. „Girdėjome projekto rengėjo argumentą, kad vienas specialistas gyvena trijų kambarių bute ir todėl, jeigu bus galimybė, jam gali būti pasiūlytas mažesnis plotas. Stengiamės ranka rankon dirbti su gydymo įstaigomis, aprūpindami būstais pagal galimybes. kaip žinome, tos galimybės nėra stebuklingos, bet retkarčiais specialistai gauna būstus, ir tą ruošiamės daryti ateityje“, – kalbėjo rajono vadovas.

Už sprendimą dar vieneriems metams pratęsti tarnybinio buto nuomos sutartį nubalsavo 12 tarybos narių, dar 9 balsavime nedalyvavo.

„Merkio kraštui“ pasidomėjus, paaiškėjo, kad Varėnos rajono savivaldybės žinioje tėra belikę 5 tarnybiniai būstai, bet ir tie patys užimti: 4-iuose iš jų gyvena medikai, o likusiame – pedagogas. Kaip šių eilučių autorei aiškino Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Violeta Valūnienė, pagal galiojančią tvarką yra numatyta galimybė su darbo santykiais susijusius asmenis aprūpinti tarnybinėmis gyvenamosiomis patalpomis. Tačiau, nors pagal įstatymą tokius būstus anksčiau būdavo galima išsipirkti, šiandien to padaryti neįmanoma, mat, kaip aiškino V. Valūnienė, jie buvo pardavinėjami pusdykiai, todėl tokia įstatymo nuostata panaikinta.

Sako, kad daro viską, ką gali

Su „Merkio kraštu“ bendravęs Varėnos PSPC direktorius Danas Bortkevičius sakė, kad jo vadovaujama įstaiga iš savo lėšų šiuo metu nuomoja būstus dviem sveikatos priežiūros specialistėms. „Kaip žinote, dėl gydytojų tarp savivaldybių vyksta aštri konkurencija, ir kiekviena savivaldybė stengiasi sudaryti kiek įmanoma palankesnes sąlygas. Mano pareiga yra pritraukti tuos reikiamus gydytojus ir užtikrinti tas sąlygas, kad medikai būtų patenkinti. Kiek įmanoma, stengiamės, kad tų gydytojų pas mus būtų“, – kalbėjo D. Bortkevičius.

Pasak poliklinikos vadovo, šiuo metu vyksta diskusijos su dar dviem gydytojomis, tačiau kas tai per specialistės, D. Bortkevičius kol kas neatskleidžia: „Labai tikiuosi, kad jos taip pat pas mus dirbs, nes poreikis šių specialybių gydytojų yra labai didelis. Kai tik jos bus įdarbintos, pranešime apie tai visuomenei“.

D. Bortkevičiaus manymu, savivaldybė, kaip ir poliklinika, daro viską, kad reikiami specialistai rinktųsi dirbti mūsų krašto žmonių labui. PSPC direktorius sutiko, kad trijų kambarių butas vienai medikei gal ir per didelis, tačiau vis dėlto geriausia būtų, kad nuomos sutartis tęstųsi tol, kol psichologė dirbs Varėnos PSPC. „Sakyčiau, kad ponas Zaleskis pasakė teisingai, nes vienam asmeniui gal ir nereikėtų trijų kambarių buto. Tačiau tuo metu mes prašėme patalpų ir esame dėkingi savivaldybei, kad ji butą rado ir skyrė tokį, kokį turėjo“, – komentavo D. Bortkevičius.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai