Penktadienis, 22 rugsėjo, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosLaikas sugrįžti į mokyklos suolą...

Laikas sugrįžti į mokyklos suolą…

Apie tai, kiek mokinių naujaisiais mokslo metais pravers mūsų rajono ugdymo įstaigų duris ir kokie pasikeitimai jų laukia, „Merkio kraštas“ pasikalbėjo su Varėnos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Stase Bingeliene…

Vaikų – tiek pat
Naujausiais duomenimis, šiais 2023-2024 mokslo metais į rajono mokyklas susirinks iš viso 1 tūkst. 758 mokiniai – tiek jų turėjome ir praėjusiais mokslo metais. Nesikeičia ir ikimokyklinukų bei priešmokyklinukų skaičius – iš viso jų yra 609.

Varėnos „Ryto“ progimnaziją šiemet lankys iš viso 764 vaikai (nuo 5 iki 8 klasės). Į Varėnos „Ąžuolo“ gimnaziją susirinks 371 gimnazistas (nuo 9 iki 12 klasės), dar 202 gimnazistus turės Merkinės Vinco Krėvės gimnazija (nuo 1 iki 12 klasės). Valkininkų gimnazija pamokas šiemet ves 169 moksleiviams (nuo 1 iki 12 klasės). Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio pagrindinę mokyklą lankys 122 vaikai (nuo 1 iki 9 klasės), Matuizų pagrindinę mokyklą – 112 vaikų (nuo 1 iki 10 klasės, tik 9 klasėje šiemet mokinių nebus), o Varėnos specialiąją mokyklą lankys 18 mokinių (2-ąją ir 4-ąją klases, taip pat nuo 7 iki 10 klasės).
Tuo tarpu Varėnos „Žilvičio“ lopšelis-darželis šiemet susilauks 200 ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų, Varėnos „Pasakos“ lopšelis-darželis – 168 vaikučių, Senosios Varėnos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyrius – 92, Valkininkų gimnazija – 51, Matuizų pagrindinė mokykla – 31, Merkinės Vinco Krėvės gimnazija – 27, Panočių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyrius – 16, Žilinų pradinio, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyrius – 8, Gudžių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyrius – 6, o Liškiavos ir Marcinkonių daugiafunkciai centrai turės po 5 ikimokyklinukus ir priešmokyklinukus.
Kokių permainų šiemet tikėtis?
Varėnos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Stasė Bingelienė apžvelgė, kokių pasikeitimų ir naujovių bus naujaisiais mokslo metais. Pirmiausia – nelyginių klasių mokiniai mokysis pagal atnaujintas bendrojo ugdymo programas, o pasirenkamųjų užsienio kalbų sąrašas turėtų pasipildyti ispanų, lenkų ir ukrainiečių kalbomis.
Taip pat keičiasi ir valstybinių brandos egzaminų organizavimo tvarka – III gimnazijos klasėje atsiranda tarpinis pasiekimų patikrinimas, kurį mokiniai turėtų laikyti pavasarį. „Jo metu galima gauti 40 procentų galutinio egzamino vertinimo taškų, kurių užtenka, kad egzaminas apskritai būtų išlaikytas. Vadinasi, per patikrinimą surinkęs ne mažiau kaip 35 taškus iš 40 galimų, abiturientas ateis į egzaminą žinodamas, kad valstybinis egzaminas jau išlaikytas, kad ir kiek taškų per jį surinktų“, – aiškino pašnekovė.
Tarpinius patikrinimus bus galima perlaikyti po metų – IV gimnazijos klasėje, o į galutinį valstybinio brandos egzamino rezultatą bus įskaičiuotas aukštesnis tarpinio patikrinimo balas. Tiesa, perlaikymo galimybė bus suteikta tik šiųmečiams abiturientams.
Anot S. Bingelienės, šiais mokslo metais rajono mokyklų biudžetai pasipildys lėšomis mokinių konsultacijoms, naujoms gyvenimo įgūdžių pamokoms bei mokytojų, dirbančių pagal atnaujinto turinio ugdymo programas, pasirengimui. Be visų jau paminėtųjų pasikeitimų, laukia dar viena svarbi naujovė – nuo šiandienos tėvams patiems bus galima pateisinti ne daugiau 5-ių jų vaiko ne mokykloje praleistų dienų per mėnesį. Jeigu mokinys mokykloje nepasirodys ilgesnį laiką, reikės apsilankyti pas gydytoją. Tikimasi, kad taip bus užkertamas kelias vaikus išsivežti atostogauti ne atostogų metu ir kitaip be pateisinamos priežasties praleidinėti pamokas.
Apie mokyklų reikalus rajono tarybos posėdyje
Užvakar (balandžio 30 dieną) posėdžiavusi rajono taryba vienbalsiai pritarė savivaldybės administracijos dalyvavimui Alytaus regiono savivaldybių švietimo sistemos skaitmeninių sprendimų projekte, kuris 100 proc. finansuojamas Europos Sąjungos ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis.
Kaip skelbiama Aiškinamajame rašte, įgyvendinus projektą, bus sukurta patogi elektroninių paslaugų sistema, apimanti priešmokyklinį ir ikimokyklinį ugdymą, neformalųjį ir suaugusiųjų švietimą, švietimo įstaigose teikiamas paslaugas, taip pat vasaros stovyklas, vaikų pavėžėjimą, vaikų maitinimą, švietimo įstaigų svetainių atnaujinimą ir kt. Projekto partneriai – Druskininkų, Alytaus, Lazdijų ir Varėnos rajonų savivaldybių administracijos.
Preliminarus projekto biudžetas – iki 1 mln. 556 tūkst. eurų, iš kurių: Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšos – iki 1 mln. 286 tūkst. eurų bei Lietuvos valstybės biudžeto lėšos – iki 270 tūkst. Eur. Numatoma projekto įgyvendinimo trukmė – 3 metai.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai