Šeštadienis, 14 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosLaukia turtingų verslininkų

Laukia turtingų verslininkų

Rugsėjo 27 d. posėdyje rajono taryba nusprendė išnuomoti tris sklypus, t.y. 2 ha valstybinės žemės Varėnos Melioratorių gatvėje verslininkams su sąlyga, kad per 2 ar 3 metus šie investuos iš viso beveik 120 tūkst. eurų ir sukurs 23 darbo vietas; o ateityje tam tikslui planuojama išnuomoti dar 3 sklypus Varėnos Savanorių gatvėje…

Šio antradienio posėdyje rajono taryba nusprendė išnuomoti tris sklypus, t.y. 2 ha valstybinės žemės Varėnos Melioratorių gatvėje verslininkams su sąlyga, kad per 2 ar 3 metus šie investuos iš viso beveik 120 tūkst. eurų ir sukurs 23 darbo vietas; o ateityje tam tikslui planuojama išnuomoti dar tris sklypus Varėnos Savanorių gatvėje…

Apsisprendė greitai ir be diskusijų

Minėtuoju sprendimo projektu rajono tarybai siūlyta kreiptis į Nacionalinės žemės tarnybos Varėnos žemėtvarkos skyrių, kad šis aukcione 99-eriems metams išnuomotų tris visiškai paruoštus sklypus Varėnos miesto pramonės zonoje.

Kaip skelbiama dokumente, Varėnos Melioratorių gatvėje 2 esantį 1,0970 ha žemės sklypą išsinuomoję verslininkai būtų įpareigoti per 2 metus nuo pasirašytos žemės sklypo nuomos sutarties investuoti ne mažiau kaip 62 500 eurų bei sukurti mažiausiai 12 darbo vietų.

Tuo tarpu iš būsimų 0,4343 ha žemės sklypo Melioratorių gatvėje 2A nuomininkų būtų reikalaujama ne mažiau nei 26 tūkst. eurų investicijų ir per 3 metus įdarbinti bent 5 žmones, o Melioratorių gatvėje 2B esančiame 0,5450 ha dydžio sklype reikėtų investuoti bent 31 300 eurų bei per 3 metus įsteigti mažiausiai 6 darbo vietas.

Tokiam sprendimo projektui pritarė visi posėdyje dalyvavę tarybos nariai, tik opozicijos atstovui Povilui Saulevičiui pritrūko aiškumo – per kiek laiko į sklypus atsikėlę nuomininkai turės įgyvendinti numatytus įpareigojimus – nors sprendimo projekte buvo detaliai išdėstyti visi terminai.

Investicijos už 250 tūkst. eurų

Po posėdžio Finansų ir investicijų skyriaus vedėja Svetlana Griškevičienė „Merkio kraštui“ pakomentavo, kad prie minėtųjų sklypų Melioratorių gatvėje jau yra nutiesti buitinių nuotekų ir vandentiekio tinklai, įvesta elektra. Pasak pašnekovės, naujieji sklypų nuomininkai čia galės plėtoti kokį tik nori verslą, ar tai būtų gamyba, logistika, ar prekyba.

Galimų „kapitalistų“ vėliau bus ieškoma ir dar trims sklypams Varėnos Savanorių gatvėje 50C, 52A bei 54. „Savanorių gatvės sklypuose darbai praktiškai jau irgi yra baigti. Tačiau šiuo metu vyksta statybos darbai Pramonės gatvėje, tad, kai viskas bus padaryta, rajono tarybai bus teikiamas atskiras sprendimo projektas ir paskelbta Savanorių gatvėje esančių sklypų nuoma“, – aiškino S. Griškevičienė.

Įgyvendindama projektą „Pramonės zonos, esančios Varėnos miesto rytinėje dalyje“ savivaldybė verslui paruoš iš viso 6 sklypus – po 3 Melioratorių ir Savanorių gatvėse. Numatyta, kad visus 6 sklypus išsinuomoję verslininkai turėtų investuoti iš viso 250 tūkst. eurų ir sukurti 48 darbo vietas, taip pat į rajono biudžetą mokės nuompinigius.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai