Sekmadienis, 8 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosLeisti šalies garsenybei Merkinėje plėtoti kultūrą 8 vietos politikai nepanoro

Leisti šalies garsenybei Merkinėje plėtoti kultūrą 8 vietos politikai nepanoro

Rajono savivaldybei priklausančią buvusią Merkinės dvarvietę išsinuomojusi bendrovė „Merkinės muilo fabrikas“ laimėjo finansavimą vietos kultūros verslumui skatinti ir paprašė savivaldybės leisti papildomai vykdyti kultūrinę veiklą, dėl ko reikėtų pakeisti nuomos sutarties vieną papunktį; tačiau dalis rajono savivaldybės tarybos narių kategoriškai nesutiko, kad ilgalaikė nuomos sutartis būtų keičiama…

Nuomininkė paprašė pakeisti nuomos sutarties sąlygas

Prieš porą metų UAB „Merkinės muilo fabrikas“, vadovaujama šalies įžymybės Vytaro Radzevičiaus, su rajono savivaldybe sudarė ilgalaikę nuomos sutartį, pagal kurią 40-čiai metų išsinuomojo buvusių globos namų pastatus Merkinės Gardino gatvėje viešojo maitinimo ir apgyvendinimo veiklai vykdyti.

Toje vietoje bendrovės įsteigta vasaros kavinė „Pasaulio puodai“ jau pritraukė į Merkinę minias turistų ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš užsienio. Be to, bendrovė per tą laiką laimėjo Europos finansavimą savo projektui „Vietos kultūros verslumo skatinimas – Merkinės dvarvietė“, tad šių metų pradžioje paprašė savivaldybės leisti papildomai vykdyti dar ir kultūrinę veiklą, tam tikslui pakeičiant vieną nuomos sutarties papunktį.

„Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad planuojamas projektas tiesiogiai skirtas kurti naujas darbo vietas, yra orientuotas į ekonominių veiklų Varėnos rajone plėtrą, vietos kultūrinės bendruomenės iniciatyvų skatinimą, (…) kultūrinio verslumo įgūdžių ugdymą, (…) tarnaus vietos bendruomenėms ir pasibaigus projektui…“ – rašė bendrovės direktorius V. Radzevičius savo prašyme savivaldybei, paminėdamas, jog tuo pačiu bus atnaujinti ir seni buvusių globos namų pastatai.

Rajono savivaldybė pirmiausia, siekdama išsiaiškinti, ar ilgalaikės nuomos sutarties su „Merkinės muilo fabriku“ sąlygų pakeitimas neprieštaraus įstatymui, kreipėsi į Konkurencijos tarybą.

Klausimą derino ir su Konkurencijos taryba, ir su Vyriausybės atstovu

Konkurencijos taryba, atsakydama į rajono savivaldybės paklausimą, nurodė išimtinį atvejį, kuriam konkurencijos taisyklės nebūtų taikomos –  jeigu nuomininkės ketinama vykdyti kultūrinė veikla „būtų tik neūkinė veikla“. Tačiau ir tokiu atveju savivaldybė bei jos turtą nuomojanti bendrovė, anot Konkurencijos tarybos, „turi įvertinti“, ar tikrai toji kultūrinė veikla bus neūkinė „visa apimtimi“.

„Merkinės muilo fabriko“ direktorius V. Radzevičius rajono savivaldybei raštu patvirtino, kad tikrai jo vadovaujamos bendrovės ketinama vykdyti kultūrinė veikla „bus tik neūkinė visa savo apimtimi“.

Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus specialistai po to, kaip vėliau paaiškėjo, nuomos sutarties sąlygų pakeitimą dar aptarė ir su Vyriausybės atstovu, kontroliuojančiu, kaip savivaldybė laikosi įstatymų.

Ir tik tuomet buvo parengtas sprendimo projektas rajono tarybai svarstyti, siūlantis minėtosios nuomos sutarties 1.2 papunktį pakeisti, jį papildant ir naujai išdėstant taip: „Turtas skirtas veiklai, susijusiai su kultūra, viešojo maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų teikimu, neūkine kultūrine veikla“.

Tačiau praėjusio antradienio posėdyje kai kurie rajono tarybos opozicijos atstovai kategoriškai pareiškė nebalsuosiantys už tokį sprendimą.

Pirmasis apie tai prabilęs Algis Miškinis tvirtino nedalyvausiąs balsavime kaip Kontrolės komiteto narys, nes „negalim keisti sutarties, ją keičiam jau antrą kartą, ir neaišku, iki ko prieisim“. Juo pasekė dar du Kontrolės komiteto nariai – Daiva Tamulevičienė ir Jaunius Grikšas, taip pat Teritorinio vystymo ir kaimo reikalų komiteto atstovas Povilas Saulevičius, prieš tai ilgokai aiškinęs, kad Biudžeto ir finansų komitete „buvo išreikšti abejojimai“ ir nebalsuota dėl minėtojo sprendimo, nes „Konkurencijos tarybos pateiktoj išvadoj toks pakeitimas nėra galimas“.

„Tai sistemingas opozicijos kolegų požiūris“

Tuo tarpu Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Kęstutis Budėnas patikslino, jog šis komitetas nebalsavo ne dėl Konkurencijos tarybos, bet dėl to, kad laukė Vyriausybės atstovo išvados. O apie tai, kad su Vyriausybės atstovu galutinis sprendimo projektas buvo suderintas ir išsiuntinėtas visiems tarybos nariams, patvirtino pranešėjas, Turto valdymo skyriaus vedėjas Egidijus Zaleskis.

Pasisakė ir posėdžio pirmininkas, meras Algis Kašėta, trumpai priminęs buvusių rajono valdančiųjų, dabartinių opozicionierių, bandymus „šiuos pastatus“ (buvusius Merkinės globos namus) „parduoti į privačias rankas“.

„merkiniškiai, taip pat ir varėniškiai džiaugiasi, kad Merkinė gyva, kad ten vyksta veiksmas, yra iniciatyvių žmonių, bet kai reikia visa tai paremti sprendimais, dalis tarybos narių tiesiog užsiima demagogija ir pasako, kad viskas blogai, nors rimtų argumentų nėra – tai sistemingas mūsų opozicijos kolegų požiūris, – kalbėjo meras. – Projektas suderintas su Vyriausybės atstovais, ir viskas, jokių prieštaravimų, teisinių kolizijų nėra. O jei kolegos mano, kad yra, turit teisę apskųsti šitą sprendimą pačioms aukščiausioms institucijoms.“

Vis dėlto 8 rajono tarybos opozicijos nariai nesutiko, kad „Merkinės muilo fabriko“ bendrovė, be teikiamų viešojo maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų, užsiimtų dar ir kultūrine veikla, tad sprendimui pakeisti nuomos sutarties 1.2 papunktį nepritarė: 6 (Algis Miškinis, Daiva Tamulevičienė, Jaunius Grikšas, Povilas Saulevičius, Vidas Mikalauskas ir Angelė Malinovskienė) nebalsavo išvis, 2 (Marijonas Čapkovskis ir Ąžuolas Kuprys) susilaikė.

O štai devintasis opozicionierius Martynas Katelynas balsavo „už“ kartu su valdančiaisiais, tad minėtasis sprendimas buvo priimtas 17-kos rajono tarybos narių balsų dauguma.

Diana Zubavičienė   

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai