Penktadienis, 13 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienos„Lietuviškasis Dakaras“ kėlė ne tik sporto aistras, bet ir gyventojų nepasitenkinimą

„Lietuviškasis Dakaras“ kėlė ne tik sporto aistras, bet ir gyventojų nepasitenkinimą

Praėjusią savaitę (rugsėjo 20 – 23 d.) miške prie Barčių vykusios „lietuviškuoju Dakaru“ vadinamos motociklų, automobilių ir motobagių varžybos patiko ne visiems…

„Ūžimas toks, kad sunku apsakyti,“ – „Merkio kraštui“ teigė Barčių kaimo, šalia kurio vyko lenktynės, gyventojas Kęstutis Maksimavičius.
Anot jo, jau nuo praėjusio trečiadienio maždaug 17 valandos iš miško pusės ėmė sklisti transporto priemonių „kriokimas“, kuris truko iki pusės septynių vakaro.
Pašnekovas pasakojo net paskambinęs policijai dėl triukšmo, bet sulaukė jų vizito ir paprasto atsakymo: nieko padaryti negalime, savivaldybė lenktynėms davė leidimą.
„Merkio kraštas“ ketvirtadienį apsilankė Barčiuose ir lydimas K. Maksimavičiaus, apžiūrėjo lenktynėms skirtą trasą. Tiesa, varžybos tuomet jau buvo persikėlusios kitur (į Matuizas, kurių gyventojai irgi skundėsi redakcijai ir dėl triukšmo, ir dėl išmaltų miško kelių – red.).
„Barčiuose gyvena daug senjorų, yra ir ligotų žmonių. Po ūkio darbų visi nori pailsėti, o vakar to padaryti nebuvo įmanoma dėl garso, – tikino K. Maksimavičius. – Be to, išraustas kelias, pervažiuoti neįmanoma, grybauti – irgi.“
Varėnos rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistas Evaldas Tamariūnas „Merkio kraštui“ aiškino, kad vietos lenktynėms (leidimus tokiems renginiams organizuoti išduoda seniūnijos), buvo derinamos su rajono savivaldybe ir Valstybinių miškų urėdija. Anot jo, vietovės buvo renkamos, atsižvelgiant į galimybes užtikrinti žmonių saugumą, taip pat į trasų ilgį ir kelio dangą.
Specialistas tvirtino, kad dėl vykstančių varžybų savivaldybė išties sulaukė „smulkių nusiskundimų“, ir visi konkretūs atvejai yra nagrinėjami, tačiau pridūrė, jog „labai dažni tokie atvejai, kai nusiskundimai nebūna susiję su varžybose dalyvaujančiomis transporto priemonėmis.“
Pasak E. Tamariūno, visus padarytus nuostolius atlygina ir kelių tvarkymu po varžybų pasirūpina renginio organizatoriai (šiuo atveju – VšĮ „Bekelės fiesta“). „Praėjusiais metais buvo nežymiai apgadintas trasoje stovėjęs gyventojo automobilis. Žala be ginčų atlyginta,“ – pateikė pavyzdį pašnekovas.
Paklaustas, ką savivaldybės atstovas galėtų atsakyti Varėnos rajono gyventojams, kurie nepatenkinti transporto priemonių skleidžiamu garsu, E. Tamariūnas atsakė vienareikšmiškai:

„Skleidžiamo garso dydis atitinka klasių techninius reikalavimus.“ Vis dėlto jis užsiminė, kad sulaukusi daugiau pagrįstų skundų Varėnos rajono savivaldybė rimtai apsvarstys, ar duoti leidimus rengti panašius renginius ateityje.
Savivaldybės viešųjų ryšių specialistas E. Tamariūnas pabrėžė, kad atsakė į „Merkio krašto“ klausimus pagal varžybų organizatorių suteiktą informaciją.
Orinta Sereičikaitė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai