Trečiadienis, 31 gegužės, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosLietuvos paštas diktuoja savo tvarką

Lietuvos paštas diktuoja savo tvarką

Viena mūsų laikraščio skaitytoja pasiskundė, kad naujas laiškanešys jau tris dienas vėluoja jai atnešti pašalpą, kita – kad negavo pensijos įprastu laiku, o dar kiti – kad pastaruoju metu daug vėliau atnešami ir užsiprenumeruoti laikraščiai…

Rugpjūčio 16-ąją į redakciją paskambinusi mūsų skaitytoja ir prenumeratorė D. M. iš Butvydonių (Matuizų sen.) pasiskundė jau tris dienas negaunanti nei užsisakytų laikraščių, nei pašalpos, kurią laiškanešė paprastai atnešdavo kiekvieno mėnesio 13 dieną jai į namus.

„Čia gal dėl to, kad dabar turim naują paštininką – juo skundžiasi ne tik mano kaimynai Butvydonyse, bet ir Čebatorių kaimas, – pasakojo redakcijos interesantė. – Žmonės gal valgyt neturi už ką nusipirkti, o čia reikia laukti pinigų ir dar nežinia, kada juos atneš, – net pagrybaut negali išeiti. Anksčiau visada žinodavom, kurią dieną paštininkė atneš pašalpas, pensijas, tuomet ir laikraščius pas ją užsiprenumeruodavom. Buvo gera paštininkė, tai ne šitas…“

„Merkio kraštas“ interesantės skundą perdavė Lietuvos pašto atstovui spaudai Lukui Zadarackui, kuris atrašė štai ką: „Norime pažymėti, kad „SODROS“ išmokos gyventojams yra mokamos pagal suderintą ir su gyventoju nustatytą grafiką. Tuo tarpu konkretūs grafikai, kada savivaldybės skiriamos pašalpos pasiekia gyventojus, nėra sudaryti. Šios pašalpos gyventojams yra išnešiojamos tarpe nuo 10 iki 25 mėnesio dienos. Todėl norime nuraminti ir patikinti, kad jūsų skaitytojai laiškininkas pašalpą ir pristatys šiuo laikotarpiu.“

Bet vos tik redakcija gavo šį Lietuvos pašto atstovo atsakymą, sulaukėm ir dar vienos mūsų skaitytojos iš Druckūnų (Varėnos sen.) skundo dėl vėluojančios pensijos, kurią moteriai į namus taip pat nešioja laiškanešys ir kuri Lietuvos pašto atstovo atsakyme vadinama „Sodros“ išmoka“, mokama „pagal suderintą ir su gyventoju nustatytą grafiką“.

Nežinia, koks grafikas su druckūniške dėl pensijos atnešimo buvo suderintas su Lietuvos paštu, jei pensininkė pinigų negavo įprastą dieną, bet šįkart moteris norėjo pati šiek tiek pakoreguoti tą grafiką.

„Dabar turiu gultis į ligoninę operacijai, tad norėjau jūsų paprašyti laiškanešės pavardės ir jos telefono numerio, kad galėčiau susitarti, kada ji galėtų vėliau tą mano pensiją atnešti“, – paaiškino redakcijos interesantė.

Deja, valstybinė įmonė AB Lietuvos paštas kažkodėl neskelbia visuomenei net savo vadovybės ar administracijos darbuotojų pavardžių, taip pat jų darbo telefonų numerių, jau nekalbant apie Varėnos rajono kaimus aptarnaujančius laiškininkus. Galima pasikalbėti tik su bendrovės konsultantais dviem telefonais – 8 700 55 400 ar 1842, kurie paprastai ilgai būna užimti, arba rašyti el. paštu info@pst.lt, bet tai daugumai paprastų kaimo žmonių pernelyg sudėtinga ar net neįmanoma.

„Ten pas juos įslaptinta viskas, – pritarė ir druckūniškė. – O kai ateina nauji laiškanešiai, net po savaitę vėluoja išmokos ir prenumerata, bet susisiekt su tais laiškanešiais nėra jokių galimybių. Tai kas čia per tvarka? Kad ir man dabar – kaip pasakyt laiškininkei, turinčiai atnešti pensiją, kad aš guluosi į ligoninę ir nebūsiu namie?..“

Taip pat padažnėjo varėniškių skaitytojų skundai redakcijai, kad jų užsiprenumeruoti laikraščiai, pastaruoju metu pasikeitus laiškininkams, atnešami ne iš ryto, bet popiet ar net kitą dieną.

„Lietuvos paštas neįsipareigoja laikraštį pristatyt prenumeratoriui nuo pat ryto – pagal sutartį jį gali ir vakare atnešt“, – taip šiuos varėniškių skundus pakomentavo Lietuvos pašto Tinklo padalinio Vilniuje darbuotoja, atsakinga už prenumeratą, Inga Vaisiūnienė, negirdomis praleidusi „Merkio krašto“ pastabą, kad gal tik Lietuvoje paštas šitaip dirba, nes civilizuotame pasaulyje laikraščiai pristatomi rytais.

Be to, ši Lietuvos pašto atstovė sakė nežinanti, kodėl Varėnos rajone jo gyventojams jau pažįstamus ir gerai dirbančius laiškanešius pakeitė nauji, o į šį klausimą galbūt galintis atsakyti Varėnos pašto viršininkas Juozas Raulušaitis „Merkio krašto“ turimu jo darbo telefonu pastaruoju metu neatsiliepia.

Tad to paties „Merkio kraštas“ maždaug prieš mėnesį, liepos 26 dieną, paklausė redakcijai korespondenciją į darbo dienos pabaigą pristačiusio vyro, atėjusio vietoj labai pareigingai ir nuoširdžiai rytais dirbusios laiškininkės. Vyras teatsakė, kad „nuo šiandienos valdžia viską pakeitė“.

Bet kokia konkrečiai Lietuvos pašto valdžia „viską pakeitė“ (ne į gerąją, beje, pusę) ir kodėl, sužinoti kol kas nepavyksta.

Mūsų inf.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai