Antradienis, 19 lapkričio, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
Pradžia„Europos pulsas“Malborko pilis: Kryžiuočių didybės ir istorijos tvirtovė

Malborko pilis: Kryžiuočių didybės ir istorijos tvirtovė

Tolumoje išryškėja didingas gotikinis statinys – Malborko pilis, kuri iškilusi ant Nogato upės kranto, šimtmečius buvo kryžiuočių tvirtovė ir galingas viduramžių centras. Tai viena didžiausių plytinių pilių pasaulyje, kurios sienos byloja apie amžius menančią istoriją ir legendas. Tai tarsi pasivaikščiojimas po praeitį, kai kryžiuočiai valdė šį kraštą ir gynė savo žemes bei įtaką.
Malborko pilis buvo pastatyta XIV amžiuje Kryžiuočių ordino, kuris čia perkėlė savo būstinę iš Venecijos. Ordino riteriai siekė ne tik stiprinti krikščionybę, bet ir plėsti politinę bei karinę įtaką. Pilies didybė ir architektūrinis unikalumas tapo jų galių simboliu. Pilis buvo pastatyta iš raudonų plytų – tuo laikotarpiu tai buvo retas statybinis pasirinkimas ir tapo išskirtiniu Kryžiuočių ordino ženklu.
Vos įžengus į pilies kiemą, jūs suprantate šios vietos mastą: pilis tarsi suskirstyta į tris dalis – Aukštutinę, Vidurinę ir Žemutinę, kurios kiekviena atlieka savo funkcijas. Aukštutinė pilis buvo pagrindinė ordino gyvenamoji ir religinė vieta, o Vidurinė ir Žemutinė pilys buvo skirtos ekonominei ir karinei veiklai bei įvairioms ūkinėms patalpoms. Tai buvo savarankiškas miestas, turėjęs savo kalvę, sandėlius, koplyčią, virtuvę ir netgi sargybos bokštus.
Pagrindinėje pilies dalyje yra gotikinė bažnyčia, kurioje iki šiol galima pamatyti įspūdingas freskas ir mozaikas, vaizduojančias šventųjų paveikslus bei kryžiuočių karines pergales. Bažnyčia ne tik atliko religinę funkciją, bet ir buvo vieta, kurioje vyko svarbiausi politiniai susitikimai ir kryžiuočių tarybos posėdžiai.
Viena įspūdingiausių pilies vietų – Didžioji salė, dar vadinama Riterių sale. Čia vykdavo svarbiausi susirinkimai, šventės ir banketai. Šios salės erdvumas, gotikiniai skliautai ir dekoracijos rodo, koks svarbus buvo prabangos elementas kryžiuočių kultūroje.
Įspūdingas ne tik Malborko architektūros grožis, bet ir muziejus, kuriame išsaugoti kryžiuočių naudoti šarvai, ginklai, netgi kasdieniai buities įrankiai. Tai ne tik leidžia pajusti to laikotarpio dvasią, bet ir sužinoti apie kasdienį kryžiuočių gyvenimą. Čia galima pamatyti viduramžių laikų kardus, lankus, šalmus bei šarvus, kurie buvo pagaminti su įspūdingu meistriškumu ir atspindi to meto karinį meną.
Malborko pilies muziejus saugo ir nuostabią meno kolekciją, kurioje galima rasti tiek religinės dailės kūrinių, tiek ir pasaulietinių tapybos bei skulptūros dirbinių. Šie meno kūriniai ne tik rodo Kryžiuočių ordino religines vertybes, bet ir jų domėjimąsi menu bei kultūra. Pilyje taip pat yra didelė gintaro kolekcija, nes kryžiuočiai aktyviai prekiavo gintaru, kuris buvo itin vertingas ir Lenkijos šiaurės regionuose labai paplitęs.
Kiekvieną vasarą Malborko pilis atgyja su pilies festivaliais, kuriuose vyksta viduramžių inscenizacijos. Čia galima pamatyti riterių turnyrus, ginkluotų kareivių paradus ir netgi viduramžių amatų muges. Tai tarsi kelionė laiku į viduramžius, kur gyva istorija atskleidžiama per riterių kovas, senovinių ginklų demonstracijas ir autentiškai atkurtus amatus. Pilies sienose girdisi žirgų kanopų dundesys, kylančių vėliavų šnarėjimas, o aplink tvyro dūmų kvapas, tarsi primenantis apie karybos įgūdžius, kurių kryžiuočiai mokėsi šimtmečiais.
Malborko pilis yra vieta, kur istorija nėra tik praeities liudininkė – ji pulsuoja savo buvimu, leisdama kiekvienam lankytojui pasinerti į to laikotarpio gyvenimą. Jos masyvios sienos ir bokštai, didingos salės ir ramūs vidiniai kiemai ne tik įspūdingi savo didybe, bet ir alsuoja mistiška praeities dvasia, palikusia neišdildomą pėdsaką šiaurės Lenkijos kraštovaizdyje.
„Europos Pulso“ informacija

Leidėjas: Linale s.r.o www.europospulsas.lt, uablinale@gmail.com

Už visą turinį „Europos pulse“ atsakingi tik autoriai ir jų nuomonės nebūtinai atspindi Europos Sąjungos poziciją. Europos Sąjunga negali būti už jas atsakinga.

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai