Pirmadienis, 3 birželio, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienos„Man neleido balsuoti!..“

„Man neleido balsuoti!..“

Mūsų ilgametė skaitytoja, Pūčkornių kaime gyvenanti senjorė (pavardė redakcijai žinoma) nusiskundė, kad šiemet ji, per Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimus turėjusi teisę balsuoti namuose, negalėjo to padaryti, nes apylinkės rinkimų komisija jai pirmą kartą neatvežė balsavimo biuletenio – kodėl?..

„Šįmet pirmą kartą per rinkimus nebalsavau, nes man neleido balsuoti – neatvežė balso, nors per ankstesnius rinkimus visąlaik atveždavo, – kalbėjo mūsų redakcijos interesantė, aiškiai susirūpinusi. – Net pagalvojau, kad gal jau esu per sena balsuoti – 81-eri metai neseniai suėjo. Bet, kai apklausinėjau kaime savo bendraamžius kaimynus, – visi balsavo, tik aš viena ne. Kodėl? Būkit geri, išsiaiškinkit. Man tas labai svarbu…“
Į šį klausimą atsakyti „Merkio kraštas“ paprašė Varėnos rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkės Laimos Denutienės, ir štai ką ji pirmiausia papasakojo.
Pasak pašnekovės, apylinkių rinkimų komisijų nariai, išnešiojantys išankstinio balsavimo biuletenius po namus vyresnio amžiaus ar neįgaliems žmonėms, kad jie irgi galėtų pareikšti savo valią rinkimuose, dažniausiai tų biuletenių negali įteikti dviem atvejais.
Pirmuoju atveju rinkėjas senjoras, deklaravęs savo nuolatinę gyvenamąją vietą, tarkim, Varėnos mieste, išankstinio balsavimo namuose dieną, kai ateina komisija su biuleteniais, būna išvažiavęs į sodą sodininkų bendrijoje, į kaimą ar dar kur nors.

Per šiuos rinkimus buvo atvejis, kai Žilinų rinkimų apylinkės komisijos nariai nerado namuose garbaus amžiaus rinkėjo, nes tas „išvažiavo miškan malkų ir grįš tik vakare“.
„Na, komisija juk neieškos rinkėjo po sodus ir nelauks visą dieną, kol jis iš miško parvažiuos, – komisijai tą daryti ir nepriklauso, – komentavo savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė L. Denutienė. – Kita vertus, jei žmogus išgali visą dieną miške ruošti malkas, tai galėtų ir į Žilinų rinkimų apylinkę pats ateiti balsuoti, nereikėtų nė tos komisijos į namus kviestis. Bet nieko nepadarysi – kviestis jis turi teisę…“
Antrasis dažnas atvejis, kai komisijos nariai, atėję su balsavimo biuleteniais į namus pas garbaus amžiaus senjorą ar neįgalųjį, negali patekti į namų vidų, – šeimininkas būna užsirakinęs ir negirdi atėjusiųjų beldimo, nes arba pats yra priekurtis, arba visu garsu įsijungęs televizorių.
„Tuomet komisija eina kelis kartus aplink namą, klausosi ausis prikišę prie durų, stengiasi išsiaiškinti, ar viduj kas yra, – pasakojo L. Denutienė. – Ir kartais pavyksta prisibelsti, o kartais – ne.“
Mūsų redakcijos interesantės atvejį savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė pažadėjo nedelsdama išsiaiškinti ir tą padarė, tiesą pasakius, labai greitai.
„Jūsų interesantė yra įrašyta į Naujuosiuose Valkininkuose esančios Pušelės rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašus, – pranešė ji. – Ir kai paklausiau tos apylinkės komisijos pirmininko Edmundo Baltikausko, kodėl komisija neaplankė minėtosios rinkėjos, jis iškart pradėjo juoktis. Pasirodo, keturi komisijos nariai su biuleteniais net dukart buvo nuėję prie moters namų, bet niekas ten jų nepasitiko, išskyrus po kiemą lakstantį šunį. Tad vieni komisijos nariai bandė nuvilioti šunį, o kiti tuo tarpu lakstė apie namo langus, vildamiesi, kad gal šeimininkė juos pamatys. Bet nepamatė. Tad sutarta su tos moters dukteria, kad per pakartotinį balsavimą komisija tuose namuose bus laukiama, ir jų šeimininkė galės sudalyvauti Prezidento rinkimuose, kaip ir norėjo“.
Pakartotinis rinkėjų balsavimas namuose Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų antrajame ture numatytas gegužės 24 ir 25 dienomis.
Diana Zubavičienė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai