Šeštadienis, 25 gegužės, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosMerkinėje atidaryta greitosios medicinos pagalbos pastotė

Merkinėje atidaryta greitosios medicinos pagalbos pastotė

2023 metais Lietuvoje įvyko greitosios medicinos pagalbos paslaugų reforma, po kurios 49 skirtingi juridiniai vienetai tapo viena Greitosios medicinos pagalbos tarnyba, kurioje veikia 4 filialai: Vilniaus, Šiaulių. Klaipėdos ir Panevėžio; įdomu ir tai, kad tarnybos būstinė įsikūrė Kaune…

Greitosios medicinos pagalbos tarnybos Vilniaus filialas, įgyvendindamas greitosios medicinos pagalbos reformą Lietuvoje ir siekdamas operatyviau teikti greitosios medicinos pagalbos paslaugas gyventojams, kaip skelbiama, įsteigė naują greitosios medicinos pagalbos pastotę Merkinėje. Uždaryto pašto atnaujintose patalpose sudarytos patogios sąlygos personalo darbui ir poilsiui. Tai – jau ketvirtoji šiemet Vilniaus filialo įkurta pastotė, kurioje kasdien po pusę paros budės viena brigada, kurią sudaro slaugytojas ir vairuotojas – paramedikas.
Į Merkinės pastotės patalpų atidarymo ceremoniją atvykęs Greitosios medicinos pagalbos (GMP) generalinis direktorius Nerijus Mikelionis sakė, kad GMP brigados dirba kasdien 24 val. per parą, visas 7 dienas per savaitę, o čia, Merkinėje, bus GMP brigados apsistojimo ir poilsio vieta. Kodėl Merkinėje? Greitosios medicinos pagalbos tarnyba analizuoja pacientų aptarnavimo darbo kokybę ir ieško naujų galimybių gerinti tą kokybę bei operatyvumą, o Merkinė yra trikampyje tarp Druskininkų, Alytaus ir Varėnos. Iš čia žymiai greičiau ir operatyviau bus galima suteikti paslaugą Merkinės ir jos apylinkių žmonėms. Lietuvoje šiuo metu dirba 114 tokių pastočių.
Naujos pastotės įkūrimu pasidžiaugė ir GMP tarnybos Vilniaus filialo vadovas Tadeušas Rodz, su įkurtuvėmis pasveikino Varėnos rajono meras Algis Kašėta, mero pavaduotojas Alvydas Verbickas, savivaldybės gydytoja Dalia Kitavičienė, Druskininkų savivaldybės vicemeras Linas Urmanavičius, Druskininkų savivaldybės gydytoja Eglė Sadauskaitė, Merkinės seniūnas Gintautas Tebėra, Merkinės globos namų direktorė Rasa Žukauskienė.
Varėnos r. meras Algis Kašėta sveikindamas organizatorius ir šventės dalyvius sakė, jog Merkinėje, Dzūkijos sostinėje, privalu, kad būtų toksai punktas, ir pasidžiaugė, kad tuo pačiu nors iš dalies įveiklintas pastatas. Palinkėjo, kad GMP tarnyba būtų greita ir operatyvi, o Merkinės ir aplinkinių kaimų gyventojams kuo mažiau prireiktų jos pagalbos.
Algimantas Černiauskas

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai