Ketvirtadienis, 14 kovo, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosMerkinės ir Valkininkų gimnazijas sujungs į vieną

Merkinės ir Valkininkų gimnazijas sujungs į vieną

Įgyvendinant Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuotą šalies mokyklų tinklo pertvarką, naikinamos mažos mokyklos bei jungtinės klasės, o prieš pat naujuosius metus patvirtinti bendrojo ugdymo mokyklų tinklo kūrimo taisyklių pakeitimai numato, kad III ir IV gimnazijos klasės galės būti formuojamos, turint mažiausiai po dvi dešimtis mokinių, tuo tarpu tokio mokinių skaičiaus nesurenkančios Merkinės Vinco Krėvės ir Valkininkų gimnazijos jau ruošiasi jungtuvėms…

Abi gimnazijos nebeatitinka naujų reikalavimų
Pagal Vyriausybės patvirtintą Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) mokyklų tinklo pertvarkos planą mažiau kaip 60 mokinių turinčios mokyklos jungiamos prie didesnių, naikinamos jungtinės vyresnių vaikų klasės.
Mokyklų tinklo pertvarkos taisyklėse taip pat nustatyta, kad 1-10 klasėse privalo būti mažiausiai 8 moksleiviai, kitaip mokyklos nebus finansuojamos iš valstybės biudžeto.
Kriterijai dėl mokinių skaičiaus keliami ir kaimiškoms gimnazijoms. pagal senuosius reikalavimus gimnazijoms, kurios nuo kitos tokios pačios ugdymo įstaigos yra nutolusios daugiau kaip 30 km, buvo leista III gimnazijos klasėje turėti 12 mokinių. Tačiau šios išimties nebelikus, dvi mūsų rajono gimnazijos priverstos ieškoti sprendimų.
Pernai gruodį Vyriausybei patvirtinus ŠMSM parengtus mokyklų tinklo kūrimo taisyklių pakeitimus, jau nuo kitų mokslo metų formuojant vieną III gimnazijos klasę, joje privalės mokytis bent 21 gimnazistas.
Šių metų vasario 23 dieną rajono meras Algis Kašėta savo socialinio tinklo paskyroje pranešė, kad Merkinės Vinco Krėvės ir Valkininkų gimnazijos „neatitinka šių nurodytų reikalavimų, yra rekomenduojama mokyklas sujungti ar prijungti prie kitų mokyklų“. Tad apie tai „Merkio kraštas“ pasikalbėjo su Varėnos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus l. e. p. vedėja Rima Svirskiene.
Iš pareigų bus atleistos abi direktorės
Švietimo skyriaus vedėjos R. Svirskienės pateiktais duomenimis, 2024-2025 mokslo metais trečiosiose Merkinės Vinco Krėvės ir Valkininkų gimnazijų klasėse planuojama turėti iš viso po 12 mokinių, po tiek pat trečiokų planuojama suburti ir 2025-2026 mokslo metais, o tai beveik perpus mažiau negu numatoma mokyklų tinklo pertvarkos taisyklėse.
„Yra išimtinė sąlyga, kad gimnazijų skyriuose gali būti formuojamos klasės su 12 mokinių, todėl nuspręsta padaryti jungtinę mokyklą su dviem lygiaverčiais filialais“, – aiškino Švietimo skyriaus vedėja R. Svirskienė.
Pašnekovės teigimu, po gimnazijų reorganizacijos keisis administracijos struktūra, iš pareigų bus atleistos abidvi minėtųjų mokyklų direktorės, likusieji – pedagogai ir kitas personalas – liks dirbti savo vietose, o mokiniai – savo klasėse.
„Naujai gimnazijai reikės naujo vadovo ir pavaduotojo, todėl bus skelbiamas konkursas šioms pareigoms užimti, o dabartinėms direktorėms irgi bus pasiūlyta jame dalyvauti. Jeigu atsitiktų taip, kad abi direktorės dalyvaus konkurse ir viena iš jų laimės, kitai gali būti pasiūlytas pavaduotojos statusas“, – kalbėjo R. Svirskienė.
Jau sugalvotas naujas pavadinimas
Paklausta, kaip į šią žinią dėl gimnazijų jungimosi reagavo mokytojai ir mokinių tėvai, Švietimo skyriaus vedėja R. Svirskienė tikino, kad po ilgų diskusijų buvo prieita prie vieningos nuomonės: „Kartu su rajono meru pirmiausia bendravome su pedagogais. Natūralu, kad jiems kilo klausimų, kokios bus darbo sąlygos ir kaip reforma juos palies. Tačiau išgirdę, kad viskas lieka taip pat, jie priėmė šį pasikeitimą kaip neišvengiamą ir dėl to jokių problemų nekilo, kadangi vaikų mažėja, o sujungus mokyklas, iškart atitiksime reikalavimus. Tarp tėvų buvo visokių nuomonių, bet vyko balsavimai ir mokyklų vadovybės mus patikino, kad jie irgi nubalsavo už“.
Netrukus Merkinės Vinco Krėvės ir Valkininkų gimnazijas žyminčių iškabų nebeliks, nes mokyklos taps vienu juridiniu vienetu, dėl to naująją ugdymo įstaigą teks pavadinti kitu vardu, kurį, pasak R. Svirskienės, mokyklų bendruomenės pačios galvojo ir jau išsirinko. „Pavadinime negali būti nei Valkininkų, nei Merkinės vietovardžio. Gimnazijų bendruomenės jau yra apsvarsčiusios šį klausimą, buvo teikiami pasiūlymai ir galiausiai nubalsuota už Varėnos rajono Merkio gimnaziją. Kadangi Merkio upė turi santaką ir Merkinėje, ir Valkininkuose, manome, kad šis pavadinimas puikiai tinka“, – sakė Švietimo skyriaus vedėja.
Savivaldybės administracijos Švietimo skyrius dėl mokyklų tinklo plano keitimo rajono tarybai svarstyti parengs atitinkamus sprendimo projektus, kurie turėtų būti patvirtinti iki šių metų gegužės 1 dienos, o juos patvirtinus, gimnazijų reorganizacija vyktų iki rugpjūčio 31-osios.
„Ką gi dabar padarysi, kad medžių pas mus yra daugiau negu vaikų…“
„Merkio kraštas“ domėjosi, ką apie mokyklų jungtuves mano ir abiejų gimnazijų direktorės. Štai Valkininkų gimnazijos direktorės Giditos Benkienės įsitikinimu, pirmiausia reikia galvoti apie vaikus. „Manau, kad gimnazijų sujungimas yra mažiausiai skausminga išeitis, nes mokiniams niekas nesikeičia, ir jie galės toliau mokytis savo mokyklose. Tėvams irgi rūpėjo, kad jų vaikai galėtų lankyti tą pačią mokyklą. Taip pat labai svarbu, kad lieka dirbti tie patys darbuotojai. Bendruomenė šį sprendimą palaikė, todėl jį palaikau ir aš“, – pakomentavo direktorė, neatskleidusi, ar ketina pretenduoti į naujosios gimnazijos direktorės vietą.
Tuo tarpu Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos direktorė Regina Sakalauskienė sakė, kad Vyriausybės sprendimas panaikinti išimtį dėl 12-kos mokinių atokesnėse gimnazijose buvo labai netikėtas. „Iki tol jokios grėsmės nejautėme, bet ši „dovanėlė“ privertė ieškoti sprendimų, o toks Vyriausybės sprendimas buvo išties gana drastiškas. Nesame labai patenkinti, kad reikia šitaip elgtis, bet, ko gera, gimnazijų jungimasis yra vienintelė ir tinkamiausia išeitis. Varėnos rajonas savo plotu pats didžiausias visoje Lietuvoje, ir ką gi dabar padarysi, kad medžių pas mus yra daugiau negu vaikų…“, – kalbėjo R. Sakalauskienė, taip pat neatskleidusi savo planų dėl naujosios ugdymo įstaigos vadovo pareigų.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai