Šeštadienis, 7 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosMotinos vargai socialiniame būste

Motinos vargai socialiniame būste

Rajono savivaldybė varėniškei Marijai (pavardė redakcijai žinoma) ir jos 5 mėnesių amžiaus kūdikiui skyrė socialinį būstą buvusiame bendrabutyje, tačiau jame ketvirtą mėnesį gyvenanti moteris „Merkio kraštui“ guodėsi, kad kambario sienas dengia pelėsis, per langus smelkiasi šaltis ir drėgmė, o darbininkų, kurie turėtų viską sutvarkyti, kaip buvo žadėta, ji nesulaukia; o ką „Merkio kraštui“ apie tai sakė savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Violeta Valūnienė?..

Langus apkamšė… kūdikio sauskelnėmis

Savivaldybės skirtame 19 kvadratinių metrų kambarėlyje varėniškė Marija daro viską: ir valgyti ruošia, ir savo 5 mėnesių amžiaus sūnų prausia. Čia pat stovi spinta, dvigulė lova ir lovelė vaikui. Baldus moteris susistatė, padedama artimųjų.

Kaip pasakojo Marija, ji sutiko keltis gyventi į šį būstą, nes tikėjosi, kad savivaldybė sutvarkys duris ir langus, kaip buvo pažadėjusi. „Per didžiausius vargus įsiprašiau, kad pakeistų langus, nes dabar dedu vaiko sauskelnes ant palangės, kad sugertų drėgmę. Žadėjo ir duris sutvarkyti, apkalti, bet jau du mėnesiai, kaip „tvarko“, ir nieko. Naktimis langai būna apsitraukę ledu, dieną, kai šilta, atsileidžia, ir kaupiasi vanduo. Matyt, dėl to supelijo kambario sienos“, – graudinosi redakcijos interesantė.

Savivaldybė esą leido pačiai daryti čia remontą, bet jam pinigų moteris tiesiog neturi, o išsinuomoti didesnį būstą varėniškei irgi būtų nepakeliama finansinė našta, mat jos mėnesinės pajamos yra viso labo 300 eurų. Už socialinį būstą moteris kas mėnesį susimoka 14 eurų nuomos mokestį, o komunaliniai mokesčiai, pašnekovės teigimu, šaltuoju metų sezonu siekia beveik 100 eurų.

Keturis kartus neįsileido vidun

Su „Merkio kraštu“ bendravusi rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Violeta Valūnienė teigė redakcijos interesantę ir jos situaciją gerai žinanti. „Dar nepraėjo nė metai, kaip ši moteris stovi eilėje dėl būsto. Šiuo metu jos gyvenamoji vieta yra savivaldybės būstas, kitaip tariant, bendrabučio kambarys. Kadangi moteris turi mažametį vaiką, stengėmės jai padėti, todėl perkėlėme ten gyvenusį vyriškį į mažesnio ploto kambarį, kad ji su vaikeliu turėtų nors kiek didesnį. Taip, tai bendrabučio kambariukas, bet tikrai geriau negu visai nieko“, – kalbėjo V. Valūnienė.

Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja patvirtino, kad savivaldybė yra nurodžiusi pakeisti Marijai socialinio būsto langus bei užsandarinti buto duris, tačiau viskas užtrunka, mat tokiems darbams laukia dar visa eilė norinčiųjų. „Kadangi langus pirmiausia reikia išsimatuoti, kad būtų galima juos pagaminti, keturis kartus pas šią moterį buvo atvažiavę darbininkai iš bendrovės „Varėnos šiluma“ ir nebuvo įleisti vidun“, – aiškino pašnekovė.

Pasak V. Valūnienės, socialinio būsto rajone laukiama 7 metus ar net ilgiau, nes žmonės dažniausiai jo nori Varėnos mieste, o ne kaimiškoje vietovėje, ir atkreipė dėmesį, kad būsto laukiantys gyventojai turi galimybę butą nuomotis pagal nuomos sutartį ir gauti kompensaciją iš savivaldybės: „Reikia sudaryti rašytinę nuomos sutartį su savininku ir įregistruoti ją Registrų centre, tuomet kreiptis į savivaldybę dėl dalies nuomos mokesčio kompensavimo. Ši moteris buvo informuota, kad kol laukia socialinio būsto, gali taip padaryti. Kompensacijos dydis priklauso nuo šeimos narių skaičiaus. Konkrečiai šios moters atveju šeimos narių yra du, taigi ji galėtų gauti maždaug 100 eurų dydžio kompensaciją“.

Netrukus po pokalbio perskambinusi Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja „Merkio kraštą“ informavo, kad darbininkams pagaliau pavyko išmatuoti kambario, kuriame gyvena varėniškė Marija, langus.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai