Penktadienis, 5 sausio, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosNarkotikai žmogų paverčia ne tik narkomanu, bet ir kaliniu…

Narkotikai žmogų paverčia ne tik narkomanu, bet ir kaliniu…

Vyrą, apsivogusį Varėnos mieste esančiose parduotuvėse, kad susiveiktų pinigų kvaišalų dozei, Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai nuteisė kalėti…

Bendra pavogto turto vertė – 1 tūkst. 192 eurai
Apie vagystę šių metų vasarą policijai pranešė Varėnos Savanorių gatvėje esančios parduotuvės „Norfa“ bei Vytauto ir Sporto gatvėse esančių „Iki“ parduotuvių darbuotojai. „Norfoje“ pasigesta 37-ių vienkartinių skustuvų ir 7-ių skustuvų galvučių. Tuo tarpu „Iki“ parduotuvėse dingo iš viso 28 buteliai viskio, likerio, burbono bei konjako. Bendra pavogto turto vertė – 1 tūkst. 192 eurai.
Ikiteisminį tyrimą pradėję policijos pareigūnai peržiūrėjo vaizdo kamerų įrašus ir pamatė, kaip tamsios spalvos drabužius vilkintis vyriškis ištiesia ranką į lentyną ir krauna „pirkinius“ kuprinėn, o tada nesusimokėjęs tiesiog išeina iš parduotuvės.
Pinigų reikėjo narkotikams
Demaskavus vagį, šis buvo iškviestas apklausai. Nuolatinėmis vagystėmis įtariamas vyras savo kaltę pripažino iš karto ir tikino besigailintis tokio savo poelgio. Ilgapirštis dirbo išties meistriškai – savo kuprinės vidų išklojo aliuminio folija, kad prie išėjimo nesuveiktų patikros davikliai, o pavogtus alkoholinius gėrimus bei skustuvus ir jų galvutes parduodavo turguje už mažesnę kainą.
Per apklausą įtariamasis taip pat prisipažino esąs priklausomas nuo narkotikų, todėl uždirbtus pinigus išleidęs narkotikų dozei – fentaniliui, kuriam per vieną parą atseikėdavo maždaug 100 eurų. Fentanilis – galinga sintetinė medžiaga, naudojama kaip receptinis vaistas, taip pat gaminama ir naudojama nelegaliai.
Teismas vagies nepasigailėjo
Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai kaltinamojo atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažino tai, kad nusikaltimą jis padarė būdamas teistas ir turėdamas neišnykusį teistumą, o lengvinančia atsakomybe – kad prisipažino nusikaltęs ir dėl to gailėjosi.
Spręsdamas dėl bausmės teismas įvertino, kad kaltinamasis linkęs daryti nusikaltimus, susijusius su alkoholinių gėrimų ar kitų prekių vagystėmis parduotuvėse, neturi legalaus pragyvenimo šaltinio, nemoka paskirtų baudų bei būdamas laisvėje po paskirtų švelnesnių bausmių vėl nusikalto. Kaltinamajam paskirta 1-erių metų ir 3-jų mėnesių laisvės atėmimo bausmė.
Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmų sprendimu nuteistasis prekybos tinklui „Iki Lietuva“ taip pat privalės sumokėti 858 eurų, o „Norfos mažmenai“ – 333 eurus turtinės žalos atlyginimą.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai