Sekmadienis, 24 gruodžio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosNarkotikų prevencija rūpinsis Tomas Šimukonis su komisija

Narkotikų prevencija rūpinsis Tomas Šimukonis su komisija

Praėjusį antradienį, lapkričio 14-ąją, rajono tarybos posėdyje buvo patvirtinta naujoji savivaldybės Narkotikų kontrolės komisija, kuriai 4-erius metus pirmininkaus vicemeras Tomas Šimukonis…

„Popierinės“ rajono savivaldybės komisijos
Nuo 2005 metų rajono taryba kiek-vienai kadencijai savo sprendimu sudarinėja Narkotikų kontrolės komisijas (NKK), koordinuojančias narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos politiką. Pagal NKK nuostatus komisijos nariai turėtų analizuoti statistinius duomenis, gyventojų sveikatos būklės rodiklius, taip pat vertinti, kaip vykdomos narkotikų, tabako, alkoholio prevencijos priemonės rajono švietimo, gydymo ir socialinių paslaugų įstaigose, dalyvauti renginiuose, teikti pasiūlymus ir rekomendacijas, kaip gerinti narkotikų kontrolę, narkomanijos prevenciją ir reabilitaciją savivaldybės teritorijoje, bei rengti prevencines programas, priemonių planus ir veiklos ataskaitas.

2019 metais „Merkio kraštui“ paanalizavus NKK veiklą, paaiškėjo, kad komisija egzistavo tik formaliai, mat nieko panašaus į komisijos nuostatus nebuvo vykdoma. Kai kurie šių eilučių autorės pakalbinti NKK nariai net nežinojo apie savo narystę šioje komisijoje, o štai kiti prisipažino, kad per keletą metų komisija nė sykio neposėdžiavo. Apie tai rašėme 2019 metų rugsėjo 13 dienos „Merkio krašto“ straipsnyje „Popierinės“ rajono savivaldybės komisijos“.
Beje, tais pačiais metais Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atlikta apklausa parodė, kad iš 60-ties šalies savivaldybių NKK buvo įsteigusios ir daugiau ar mažiau veiklą vykdė tik 34-ios. dar 9-iose savivaldybėse komisijos buvo įsteigtos, bet veiklos nevykdė, 4-iose tokių komisijų apskritai nebuvo, o 13-oje savivaldybių psichoaktyviųjų medžiagų kontrolės ir vartojimo prevencijos funkcijos buvo pavestos vykdyti kitoms komisijoms. Aktyviausios NKK buvo Švenčionių, Šakių, Trakų rajonų, Šiaulių ir Klaipėdos miestų savivaldybėse.
Tarp komisijos narių – mokyklų, savivaldybės administracijos ir policijos atstovai
Praėjusį antradienį rajono taryba patvirtino naująją NKK sudėtį, o ar ji pateisins lūkesčius, pamatysime per ateinančius 4-erius metus. Vadovaujantis NKK veiklos nuostatais, komisija sudaroma iš savivaldybės ir valstybės institucijų bei įstaigų pasiūlytų atstovų – ne mažiau kaip 10 narių.
Taigi naujajai NKK pirmininkaus vicemeras Tomas Šimukonis, o jį pavaduos savivaldybės gydytoja Dalia Kitavičienė. Likusieji komisijos nariai: VšĮ Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centro medicinos psichologė Violeta Barišauskaitė, Varėnos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Saulius Dobravolskas, Varėnos socialinių paslaugų centro atvejo vadybininkė Inga Eidukevičienė, rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Gabija Vidūnaitė-Juškevič, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Mazaliauskienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Stankevičiūtė, Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Asta Kašėtienė, rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Karolina Matukynienė, Varėnos seniūnė Jolanta Monkevičienė, Varėnos „Ryto“ progimnazijos direktorius Vygantas Pavalkis ir „Ąžuolo“ gimnazijos socialinė pedagogė Ramunė Varanauskienė.
Kritika komisijos pirmininkui
Svarstydami sprendimo projektą „Dėl Varėnos rajono savivaldybės Narkotikų kontrolės komisijos sudarymo ir nuostatų tvirtinimo“ tarybos nariai kreipėsi į būsimąjį komisijos pirmininką T. Šimukonį, kokių darbų šis ketina imtis artimiausiu metu ir ateityje. Tačiau konkretesnių komisijos planų ar veiklos sričių T. Šimukonis dar nebuvo linkęs įvardyti: „Svarbiausia yra išsikelti tikslą, o tada tam tikslui pasiekti numatysime uždavinius“.
Tuo tarpu tarybos opozicijos atstovas Martynas Katelynas kaip tik prisiminė 2019 metais „Merkio krašto“ spausdintą straipsnį apie NKK veiklą ir pridūrė, kad esama „opios problemos“: „Praėjusią kadenciją žiniasklaidoje atsirado straipsnis apie „popieriuje“ veikiančias komisijas, o viena iš jų – ši komisija, kuri dabar yra performuojama. Būsimas pirmininkas parodė, kad nėra susipažinęs, kam jis pirmininkaus. 2019 metais pasisakydamas iš tribūnos apie šią neveikiančią komisiją, aš minėjau, kad, kai Merkinės gimnazijoje buvo atliktas tyrimas, kiek narkotinių medžiagų yra vartojama, gimnazijos tualetuose buvo rasta 18 skirtingų narkotinių medžiagų pėdsakų. Požiūris, skiriant pirmininką, kuris nelabai supranta, kur eina, yra apgailėtinas“.
Vis dėlto „už“ sprendimo projektą balsavo 15 tarybos narių, 8 susilaikė ir 4 nebalsavo. Taigi naujajai NKK sudėčiai ir jos nuostatams pritarta.
Žada, kad bus geriau
Po rajono tarybos posėdžio „Merkio kraštas“ pakalbino naująjį NKK pirmininką, vicemerą T. Šimukonį. Remiantis NKK nuostatais, viena iš komisijos užduočių – siūlyti, kaip būtų galima pagerinti narkotikų kontrolę, tad T. Šimukonio paklausėme, kaip ketinama sustabdyti kvaišalų plitimą mūsų rajone. „Pirmiausia identifikuosime problemas, tačiau komisijos darbotvarkės dar nesusidėliojome, kas turėtų būti nagrinėjama. Komisija yra gana plati – nuo direktorių iki tikrai stiprių specialistų, todėl manau, kad turėsime kompetencijos išspręsti tam tikrus klausimus. Narkotikai bendruomenėje iš tiesų yra opus klausimas, kurį kelia ir tarybos opozicija. Ne tik jiems, bet ir mums visiems svarbu turėti veikiančią komisiją. Pirmiausia atliksime analizę, kur buvo dirbama mažiau, kadangi komisijos nuostatuose yra numatyta, kad atlikus analizę, yra teikiami tam tikri pasiūlymai, kaip ir ką būtų galima pagerinti“, – komentavo pašnekovas.
NKK pirmininkas teigė dar nespėjęs įsigilinti, kokius darbus nuveikė senoji komisija, tačiau pažadėjo stengtis, kad būtų „žymiai geriau“. Pirmasis naujai sudarytos NKK posėdis turėtų būti šaukiamas ne vėliau kaip per vieną mėnesį po komisijos sudarymo, tai yra – iki gruodžio 14 dienos. NKK nuostatai numato, kad posėdžiai yra vieši. Jeigu svarstomas klausimas yra susijęs su asmens duomenimis ar privačiu gyvenimu, komisija jį nagrinės uždarame posėdyje.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai