Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosNauja savivaldybės administracijos direktorė paskirta be ceremonijų

Nauja savivaldybės administracijos direktorė paskirta be ceremonijų

Šios savaitės pradžioje rajono savivaldybė savo interneto svetainėje netikėtai ir labai trumpai paskelbė, kad dirbti nuo šio pirmadienio pradėjo ne tik naujasis vicemeras Alvydas Verbickas, kurio kandidatūra į šias pareigas buvo plačiai aptarta bei patvirtinta viešo rajono tarybos posėdžio metu praėjusį penktadienį, bet ir naujoji savivaldybės administracijos direktorė Vilma Miškinienė, apie kurios paskyrimą tame viešame valdžios posėdyje nė neužsiminta…

Į naujas pareigas mero paskirta vienasmeniškai
Kaip rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas buvo paskirtas vicemeru ir ką jis rajono tarybai bei posėdį internetu stebėjusiems gyventojams papasakojo norįs nuveikti, rašėme praėjusio „Merkio krašto“ straipsnyje „Naujoji valdžia jau prisiekė „sąžiningai ir garbingai atlikti savo pareigas“.
Trumpai priminsime, kad A. Verbicko kandidatūrą į vicemero pareigas politinio (asmeninio) pasitikėjimo pagrindu praėjusio penktadienio viešame posėdyje pateikė rajono meras Algis Kašėta rajono tarybai pritarti. Kandidatas dar turėjo prisistatyti ir atsakyti į tarybos narių klausimus.
Ir tik tuomet, kai rajono tarybos nariai, gan prieštaringai įvertinę A. Verbicko tinkamumą naujoms pareigoms, vis dėlto pritarė jo kandidatūrai atviru balsavimu (13-kai tarybos narių nubalsavus „už“, 11-kai – „prieš“), meras po posėdžio savo potvarkiu A. Verbicką paskyrė vicemeru.
O štai apie savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Vilmos Miškinienės kandidatūrą į savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas tame viešame rajono tarybos posėdyje nebuvo pasakyta nė žodžio.
V. Miškinienę rajono savivaldybės administracijos direktore jau po minėtojo tarybos posėdžio tą patį penktadienį meras A. Kašėta paskyrė savo potvarkiu vienasmeniškai. Tokius įgaliojimus merui – pasiskirti savivaldybės administracijos vadovą be rajono tarybos pritarimo – suteikia naujasis Vietos savivaldos įstatymas.
Pagal šį įstatymą administracijos direktorius yra mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo pagrindu paskirtas savivaldybės administracijos vadovas, bet nėra vykdomoji institucija – vykdomąja institucija tampa meras.
Priekaištų pavaduotojai dėl jos darbo nereiškė net opozicija
Kita vertus, V. Miškinienės kandidatūrai į naująsias pareigas, ko gera, būtų pritarusi net priekabioji rajono tarybos opozicija, jeigu to būtų prireikę, nes per 8-erius metus – tiek V. Miškinienė dirbo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja – dėl jos kompetencijos, profesionalumo ir kitų dalykinių savybių niekam taryboje nekilo jokių abejonių.
Varėnoje gimusi 53-ejų metų amžiaus V. Miškinienė yra baigusi Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetą, jos specialybė – darbo ekonomika ir valdymas. Po universiteto nuo 1993 metų diplomuota ekonomistė dirbo privačiame sektoriuje, o nuo 1999-ųjų – Varėnos rajono savivaldybės Finansų skyriuje iki 2015 m., kai buvo paskirta savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja su tuometinės ir vėlesnės kadencijų rajono tarybos pritarimu.
Pastaraisiais metais, be savo tiesioginių pareigų, V. Miškinienė taip pat darbavosi savivaldybės Pirkimo komisijoje, Varėnos miesto vietos veiklos grupėje (VVG), buvo Žiūrų visuomeninės bendrijos narė, ėjo politinio komiteto „Drauge su Jumis“ pirmininko pavaduotojos pareigas.
Per šiuos savivaldos rinkimus V. Miškinienė su politiniu komitetu „Drauge su Jumis“ kandidatavo į rajono tarybą ir buvo išrinkta trečiuoju numeriu (priešrinkiminiame sąraše buvo antroji), bet gauto mandato atsisakė, perleidusi jį kitam kandidatui iš to paties politinio komiteto kandidatų sąrašo, nes savivaldybės administracijos direktorius negali būti tarybos narys. Praėjusių metų pabaigoje kandidatė Vyriausiajai rinkimų komisijai deklaravo 2021 metais turėjusi 131 tūkst. eurų vertės privalomo registruoti turto, 37 tūkst. eurų santaupų, per tuos metus gavusi 42 tūkst. eurų pajamų ir sumokėjusi valstybei 8 tūkst. eurų pajamų mokesčio. Taip pat ji nurodė mokanti anglų ir rusų kalbas, mėgstanti folklorą, etnokultūrą bei keliones, yra ištekėjusi už Audriaus Miškinio.
„Merkio kraštas“ užvakar pakalbino naująją rajono savivaldybės administracijos direktorę. V. Miškinienė neslėpė, kad nepaisant solidžios patirties, jai teks dar labiau pasigilinti į kai kurias darbo sritis ir susidoroti su laukiančiais naujais iššūkiais, bet beveik neabejojo visus juos įveiksianti.
Diana Zubavičienė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai