Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosNeblaivi vaikų namų globotinė įsivėlė į šeimyninę dramą

Neblaivi vaikų namų globotinė įsivėlė į šeimyninę dramą

Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje
anksčiau ne kartą teistas vyras kaltinamas smurtavimu prieš nepilnametę Varėnos rajono savivaldybės bendruomeninių vaikų globos namų auklėtinę…

Į policiją kreipėsi vaikų globos namų direktorė

Incidentas įvyko dar praėjusių metų spalį, kuomet įtariamasis K. K., būdamas neblaivus, tyčia kumščiu sudavė į veidą Varėnos bendruomeninių vaikų namų globotinei (dėl nepilnamečių duomenų apsaugos negalima atskleisti vardo, tad pavadinkime ją Erika). Dėl nepilnametės globotinės sumušimo ikiteisminis tyrimas pradėtas bendruomeninių vaikų globos namų, kur gyvena Erika, direktorės Gitos Miliauskienės prašymu.

Varėnos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus tyrėjas ir vyriausioji patrulė ikiteisminio tyrimo byloje davė parodymus, kad praėjusių metų spalio 18-osios vėlų vakarą buvo gautas pranešimas, jog negrįžo iš vaikų globos namų į mokyklą išėjusi auklėtinė (šią merginą pavadinkime Milda). Spėta, kad Milda greičiausiai yra kartu su savo drauge Erika.

Nepilnametei smogė į galvą

Varėnos rajono policijos komisariato pareigūnai, gavę informacijos, kad minėtosios mergaitės gali būti Varėnoje, Mildos motinos namuose, nuvažiavo patikrinti. Patekę į butą pareigūnai virtuvėje išvydo ant grindų, regis, be sąmonės gulinčią Eriką, todėl buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba (GMP). Tame pačiame bute buvusi Milda aiškino, kad Eriką sumušė įtariamasis K. K.

Tą vakarą Mildos motina pareigūnams patvirtino, kad jos sugyventinis K. K. sušėrė Erikai ranka. GMP medikai, apžiūrėję mergaitę, nustatė jos kairiojo žando patinimą. Tuo tarpu sąmonę vėliau atgavusi nukentėjusioji teigė, kad susiginčijo Mildos motina su savo sugyventiniu K. K., kuris ruošėsi ją primušti, tačiau Erika stojo ginti moters. Tuomet K. K. smogė Erikai į galvą. Vėliau Erika pareigūnams pasakojo, kad prieš tai K. K. lietė jos krūtinę, liepė atsisėsti jam ant kelių. Erikos žodžius patvirtino ir jos draugė Milda. 

Į butą penktame aukšte pateko per langą

Alkotesteriu pareigūnai patikrino visų bute buvusių asmenų blaivumą. Visoje kompanijoje vienintelė blaivi buvo tik Milda, likusieji – gerokai įkaušę: Mildos motinai tąsyk nustatytas 2 promilių, nukentėjusiajai vaikų namų globotinei Erikai – 1,52 promilės, įtariamajam K.K. – 1,50 promilės, o jo motinai – 0,47 promilės girtumas.

Smurtautojas prisipažino prieš nepilnametę mosikavęs kumščiais. Teisme jis pasakojo buvęs neįleistas į butą, kuriame gyveno kartu su sugyventine, Mildos motina, tad išsikvietė policiją. Pareigūnai esą kelias valandas K. K. laikė išblaivinimo kameroje, o paskui parvežė namo, tačiau buto durų vis tiek jam niekas neatidarė. Kadangi daugiabutis tuo metu buvo renovuojamas, įtariamasis įsigudrino į penktą aukštą užlipti pastoliais ir per atdarą langą pateko į butą. Pradėjęs aiškintis, kodėl sugyventinė jo neįsileido, Erika esą šoko prieš jį, tačiau K. K. teisinosi merginą neva tik pastūmęs į šalį ir paliepęs jai nesikišti. Bet mergina neva neatlyžo ir, sugriebusi K. K. už kaklo, pradėjo jį smaugti. Tuomet Erikai nuo K. K. rankos kliuvo į veidą.

Keliskart keitė parodymus

Tuo tarpu mušeikos sugyventinė Mildos motina savo parodymus keitė keliskart. Iš pradžių moteris teigė, kad mergaitės į jos butą atsinešė butelį alkoholinio šampano, kurį visos išgėrė. Išgertuvių metu jos sugyventinis K. K. esą, pasisodinęs Eriką sau ant kelių, ją apsikabino. Vėliau tarp sugyventinių neva kilo žodinis konfliktas: K. K. esą norėjęs savo gyvenimo draugę mušti, bet tarp jų atsirado Erika.

Vėliau moteris jau tvirtino, jog būdama labai supykusi ant savo sugyventinio K. K. norėjo, kad jį policija išvežtų, todėl pareigūnams prikalbėjo „visokių nesąmonių“. K. K. sugyventinė aiškino, kad į jos butą atėjusi Erika jau buvo neblaivi. Kai moters sugyventinis K. K. išėjo į parduotuvę, jos pasiliko trise ir, kai K. K. sugrįžo, vyro į butą jau neįsileido. Per langą į butą įsiropštęs K. K. esą buvo piktas ir pradėjo šaukti, greičiausiai ruošdamasis vožti savo sugyventinei. Tada Erika atsistojo tarp jos ir K. K., pradėjo rėkti, kad tuoj jam trenks. K. K. liepė Erikai „nevadovauti“, mat ši ne savo namuose, ir paliepė jai išeiti. Kadangi Erika neva toliau rėkė, K. K. delnu sudavė jai į veidą ir Erika nugriuvo. Moteris jau neigė, kad K. K. ką nors sodintųsi ant savo kelių, apkabintų ar glostytų.

Mergaičių liudijimai

Ikiteisminio tyrimo metu Milda pripažino, kad K. K. sugyventinė yra jos mama, tačiau kartu negyvena, o Erika yra gera jos draugė. Mergina taip pat liudijo, kad K. K. pykosi su jos mama, ir šis norėjo jos mamai suduoti, bet Erika stojo ginti. Tada K. K. kumščiu kirto Erikai į veidą daugiau nei vieną kartą. Milda taip pat teigė mačiusi, kaip jos mamos sugyventis pastūmė Eriką, ši atsitrenkė galva į sieną ir nukrito. Negana to, K. K., abiem rankom suėmęs Eriką už kaklo, ją smaugė.

Tuo tarpu nukentėjusioji nurodė ne kartą prieš tai lankiusis draugės mamos bute, mergina taip pat prisipažino, kad tą vakarą buvo neblaivi. Iš pradžių K. K. jai į veidą kumščiu sudavė vieną kartą, po to – dar vieną. Po antrojo smūgio paauglė prarado sąmonę.

Teismo verdiktas

Eriką sumušęs kaltinamasis K. K. teisiamas 11 kartą. Jis yra ne kartą baustas administracine tvarka dažniausiai už girto pasirodymą viešoje vietoje. K. K. taip pat yra recidyvistas, turi neišnykusį teistumą už tyčinį nusikaltimą. Šįkart K. K. pripažintas kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio „Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas“ 1 dalį, jam paskirtas laisvės atėmimas vieneriems metams.

Bet, pritaikius Baudžiamojo kodekso 641 straipsnį „Bausmės skyrimas bylą išnagrinėjus supaprastinto proceso tvarka ar atlikus sutrumpintą įrodymų tyrimą“, bausmė sumažinta trečdaliu, tai yra 4-iais mėnesiais, tad iš viso už grotų K. K. būtų turėjęs kalėti 8 mėnesius. 

O pritaikius Baudžiamojo kodekso 75 straipsnio „Bausmės vykdymo atidėjimas“ 2 ir 5 dalis, laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas 2 metams, įpareigojant nuteistąjį per visą šį laiką pradėti dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje, dalyvauti elgesio pataisos programoje, neišeiti iš namų nuo 23 val. iki 6 val., jei tai nesusiję su darbu ar mokymusi, bei nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, tarp jų – ir alkoholio.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai