Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosNemaloni žinia merkiniškiams: teks atsisveikinti su pašto skyriumi

Nemaloni žinia merkiniškiams: teks atsisveikinti su pašto skyriumi

Valstybės įmonė Lietuvos paštas pranešė uždarantis Merkinėje esą „ypač nuostolingai“ veikiantį pašto skyrių, tad praėjusį trečiadienį Merkinės kultūros centre merkiniškiams Lietuvos pašto atstovai pristatė numatytas permainas; tačiau pašto paslaugomis besinaudojantys gyventojai ir vietos valdžia jomis toli gražu nesidžiaugia…

Paštomato nori kuo greičiau

Birželio 8-osios popietę Merkinės kultūros centre įvykusiame Merkinės pašto reorganizavimo reikalų viešame pristatyme visuomenei dalyvavo AB Lietuvos pašto tinklo padalinio vadovas Jonas Sadauskas, Pietų regiono vadovas Robertas Globys, taip pat Varėnos rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Egidijus Zaleskis, rajono tarybos narys Martynas Katelynas, Merkinės seniūnas Gintautas Tebėra, seniūnaitis Ričardas Sinkevičius, Merkinės pašto darbuotojai ir gyventojai.

Buvo juntamos slogios nuotaikos, vietiniai tarpusavyje diskutavo, kas jų laukia po numatytos pertvarkos.

Susitikimą pradėjęs Merkinės seniūnas G. Tebėra apgailestavo, kad savivalda reformos sustabdyti negali, esą belieka tik prašyti, kad ji būtų atidėta vėlesniam laikui. Seniūnas taip pat išreiškė norą, kad miestelyje kuo greičiau būtų įrengtas paštomatas. „Prašome pašto skyrių uždaryti, tarkime, lapkritį, o ne liepos 26 dieną. Nes tai yra pats vasaros vidurys, miestelis gyvas, daug reikalų. Ir, ko gera, svarbiausias dalykas, ko norime – paštomato“, – kalbėjo G. Tebėra.

Paštomatas į Merkinę ateis „po metų kitų“

Lietuvos pašto tinklo padalinio vadovas J. Sadauskas klausytojams aiškino, kad dalis pašto skyrių Lietuvoje dirba „stipriai“ nuostolingai, mat vien pernai bendrovė patyrė daugiau kaip 5 mln. nuostolių. Kalbėdamas konkrečiai apie situaciją Merkinėje pranešėjas nurodė, kad Merkinės pašto skyrius – „ypač nuostolingas“, dėl jo praėjusiais metais patirta 102 tūkst. eurų nuostolių. Dėl šios priežasties, pasak J. Sadausko, greitu metu Merkinės miestelyje ir jo apylinkėse dirbs tik mobilusis laiškininkas.

„Per liepos mėnesį bus pertvarkyta apie 50 pašto skyrių. Reforma vyksta visoje Lietuvoje, ir nėra jokių privilegijuotų savivaldybių. Jeigu kalbėsime apie gyventojų skaičių, Merkinė yra vienas mažiausių miestelių, kuriame dar yra likęs pašto skyrius, nors klientų srautas čia yra stipriai sumažėjęs ir savo darbuotojams nebeturime tiek darbo, kiek turėjome anksčiau. Jau dabar visame Merkinės krašte maždaug 80 procentų darbo atlieka mobilieji laiškininkai“, – dėstė J. Sadauskas.

Mobiliojo laiškininko projektas Lietuvoje prasidėjo dar 2017 metais, tad daugeliui ši praktika girdėta ir pažįstama. J. Sadauskas merkiniškiams aiškino, kad laiškininkas teiks visas pašto paslaugas, tik bus arčiau žmonių, kitaip tariant, klientai galės laiškininką išsikviesti į namus ir gauti paslaugą namuose jiems patogiu metu. Tuo tarpu taip norimo paštomato merkiniškiams greičiausiai teks palaukti ilgėliau, mat, J. Sadausko paaiškinimu, paštomatai pirmiausia atsiras gyvenvietėse, kuriose yra 2,5-3 tūkst. gyventojų, o tik „po metų kitų“ ateis ir Merkinės eilė.

Pašto patalpas siūlys pirkti savivaldybei

Lietuvos pašto atstovai susilaukė nemažai merkiniškių klausimų, o bene labiausiai nerimauta, kada ir kaip mobilieji laiškininkai pristatys pensijas, ypač žiemą apsnigtais keliais. Pietų regiono vadovo R. Globio teigimu, „kaip atvažiuodavo iki šiol, taip atvažiuos ir dabar“, o jeigu kliento tuo metu nebus namuose, po trijų dienų pinigai bus pristatomi pakartotinai. Lietuvos pašto tinklo padalinio vadovas J. Sadauskas dar pridūrė, kad mobilieji laiškininkai gaus visiškai naujus, „pravažesnius“ automobilius. Kaip nurodė bendrovės atstovai, seniūnijos teritoriją aptarnaus du mobilieji laiškininkai, dirbantys visu etatu. Planuojama, kad jie pravažiuos nuo 100 iki 140 km per dieną.

Gyventojai taip pat domėjosi miestelio centrinės aikštės pašonėje esančio pastato, kuriame ligi šiol veikė pašto skyrius, ateitimi. J. Sadauskas sakė pirmiausia siūlysiąs jį įsigyti savivaldybei, o jeigu ši to pastato pirkti nenorės, bus pardavinėjamas aukcione. Savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjas E. Zaleskis atkreipė dėmesį, kad pirmiausia dalį pastato reikėtų pasiūlyti kitiems jo bendrasavininkiams, ir kalbėjo, jog savivaldybei „nėra didelio poreikio“ pirkti minėtas patalpas, tačiau galbūt vietos bendruomenė turėtų idėjų, kaip būtų galima jas panaudoti. E. Zaleskis taip pat sakė suprantąs, kad šis procesas – neišvengiamas, ir prašė Merkinės pašto skyriaus uždarymą atidėti bent iki kitų metų sausio 1 dienos.

Seniūnas pasiruošęs deryboms

Galiausiai vėl sugrįžta prie paštomato klausimo, mat jo atkakliai prašė ne tik savivaldos atstovai, bet ir vietos gyventojai. Tačiau Lietuvos pašto tinklo padalinio vadovas J. Sadauskas toliau tvirtino, kad pinigų paštomatui bent jau kol kas – nėra, mat vien jo pastatymas esą kainuotų apie 30 tūkst. eurų. 

Merkinės seniūnas garsiai svarstė, kad pardavus pašto skyriaus patalpas, už gautus pinigus būtų galima įrengti paštomatą, ir kalbėjo esąs pasiruošęs deryboms su Lietuvos pašto vadovybe. „Merkinės bendruomenės atstovai galėtų nuvykti pas jūsų vadovus dėl greitesnio paštomato pastatymo, nes mes žinome, kad tai ne Konstitucija, kuriai pakeisti reikalingos tam tikros procedūros. Galėtume pabandyti įtikinti jūsų vadovus paštomatą įrengti greituoju būdu“, – siūlė G. Tebėra.

Nors J. Sadauskas leido suprasti, kad galimybė derėtis su Lietuvos pašto valdžia yra, tačiau vargu ar tai duos apčiuopiamų rezultatų, mat jis pats teigė nematantis rimtų priežasčių, „kodėl turėtume nuskriausti kitą miestelį, nes paštomatų daugiau nenupirksime nė vieno, turime jų tiek, kiek turime“.

Lietuvos pašto atstovus apkaltino arogancija

Proga pasisakyti suteikta ir kitiems susitikime dalyvavusiems bendruomenės atstovams. Štai Merkinės miestelio bendruomenės pirmininkas Arūnas Glavickas susitikime asmeniškai nedalyvavo, nes, kaip buvo pranešta, yra išvykęs, tačiau delegavo Merkinės seniūnaitį R. Sinkevičių šiuo aktualiu klausimu išsakyti ir jo poziciją. Skaitydamas bendruomenės pirmininko pranešimą R. Sinkevičius kalbėjo, kad „kiekvienas toks sprendimas mažina Merkinės, kaip miestelio, patrauklumą, o jeigu norime, kad Merkinė klestėtų, visos paslaugos turi būti lengvai prieinamos“. jis prašė atsižvelgti ne tik į ekonominius rodiklius, bet ir į visuomenės poreikius.

O štai rajono tarybos narys merkiniškis M. Katelynas Lietuvos pašto atstovams kirto be užuolankų: „Būkim biedni, bet teisingi – už jūsų aroganciją būtų galima parašyti 10. Atvažiuojate pas bendruomenę, o bendruomenė jums atrodo kaip tikri kaimiečiai. Nesvarbu, kad jūs atvažiavote iš miesto, tai yra tokie patys žmonės. Be jūsų, yra ir daugiau įmonių, kurios suteikia tas paslaugas geriau“. Susirinkusieji tarybos nario žodžius palydėjo garsiais plojimais.

Lietuvos pašto atstovai pažadėjo informuoti, kada merkiniškiai gali tikėtis paštomato, tad bendruomenė viliasi, kad reikalai galbūt pajudės ir jų prašymai bus išgirsti.

Evelina Kuliešė

Autorės nuotr.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai