Penktadienis, 13 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosNemokama eterinė televizija: kaip pagerinti TV programų priėmimą?

Nemokama eterinė televizija: kaip pagerinti TV programų priėmimą?

Kaip bet kokią buityje naudojamą techninę priemonę ar sistemą, taip ir nemokamą eterinę televiziją, kurią priimame  per anteną, būtina prižiūrėti ir kartas nuo karto patvarkyti. Nuo šiol kiekvienas gali žiūrėti kokybišką ir nemokamą televiziją per anteną – tereikia susisiekti su Telecentro atstovais, kurie padarys viską, kad ši paslauga sklandžiai veiktų.

Tikslas – užtikrinti kokybę

Lietuvoje nemokamą eterinę televiziją per anteną žiūri virš 450 000 namų ūkių – ji ir toliau išlieka populiariausiu televizijos žiūrėjimo būdu Lietuvoje. TV signalo priėmimas ilgą laiką buvo pačių žiūrovų rūpestis, jiems patiems buvo palikta pasirūpinti tinkama antena, stiprintuvu, jungtimis. Gera žinia, jog techninę pagalbą žiūrovams pradėjo teikti Telecentras, išsikėlęs tikslą užtikrinti eterinės televizijos paslaugos kokybę nuo televizijos studijos iki žiūrovo televizoriaus visoje Lietuvoje. Tad jeigu susiduriate su transliacijų trikdžiais, kreipkitės į Telecentro specialistus, kad ilgėjančiais rudens vakarais galėtumėte kokybiškai žiūrėti nemokamas  TV programas.  

Kartu su kaimynais – pigiau

Tuo tikslu sukurta techninės pagalbos eterinės TV žiūrovams paslauga TuriuTV.lt, kuri apima sutrikimų registravimą, konsultavimą telefonu ir TV signalo priėmimo įrangos sutvarkymą/įrengimą žiūrovo namuose. Pirmosios dvi paslaugos dalys nemokamos, trečioji  mokama – mokestis didžia dalimi priklauso nuo to, kiek laiko inžinieriai užtruks sutvarkyti ar įrengti anteną, taip pat nuo remontui/įdiegimui sunaudotų medžiagų bei įrangos.

Jeigu kaimynai nusprendžia kartu susitvarkyti antenas, inžinieriaus atvykimui ir pirminiam techninių galimybių ištyrimui taikoma nuolaida, tad kooperuotis tikrai verta.

Kad antena „matytų“ TV bokštą

Lauko anteną svarbu tinkamai pritvirtinti ir užfiksuoti, nes vėjas, lietus, šaltis nuolat dirba, kad išklibintų antenos tvirtinimus. Todėl bent kartą į metus derėtų vizualiai patikrinti antenos orientaciją ir tvirtinimų būklę. Tas pats pasakytina ir apie kontaktus bei sujungimus – lauke juos gerokai smarkiau veikia korozija, tad atsiradus TV signalo trikdžiams, derėtų patikrinti pastarųjų būklę. Orientuodami lauko anteną Telecentro inžinieriai naudoja signalo lygio matuoklius – jie leidžia rasti optimalų antenos aukštį ir kryptį. Retas gyventojas tokį profesionalų prietaisą turi, tad svarbu anteną iškelti kuo aukščiau ir suorientuoti artimiausio TV bokšto kryptimi.

Jeigu nuo rudens iki pavasario programas matote be trikdžių, o vasarą signalo kokybė buvo suprastėjusi, tai ženklas, kad anteną būtina kelti aukštyn arba parinkti kitą vietą, iš kurios ji geriau „matytų“ artimiausią TV bokštą. Vasarą TV signalo praeinamumą mažina suvešėję miškai, o ištisus metus prastam signalo priėmimui gali turėti įtakos aukšti pastatai.

Jeigu nematote dalies TV kanalų

Neseniai bemaž pusėje Lietuvoje vietovių buvo pakeisti dalies TV programų transliavimo dažniai. Tie žiūrovai, kurie iki šiol dar nemato dalies programų, bet kuriuo metu gali kreiptis į Telecentrą, kurio konsultantai patars, kaip atstatyti „dingusias“ TV programas. Taip pat reikėtų žinoti, kad komercinių televizijų ir nacionalinio transliuotojo LRT progamos yra siunčiamos per skirtingus siuntimo tinklus, todėl gali pasitaikyti, kad vienos jų priimamos geriau, kitos – blogiau. Kaip pagerinti pastarųjų priėmimą, taip pat gausite konsultacijas Telecentre.

Šiuo metu per Telecentro tinklus transliuojama 15 nacionalinės aprėpties ir 9 regioninės aprėpties programos. Esama  planų į nemokamą eterį pritraukti ir daugiau TV programų. Televizijos auditorijos tyrimų duomenimis, net 65 proc. viso prie TV ekranų praleisto laiko žiūrovai žiūri lietuviškus kanalus. 

Žiūrite eterinę (per anteną) televiziją ir susiduriate su transliacijų trikdžiais, o gal reikalinga inžinierių pagalba? Susisiekite su Telecentro specialistais. Užregistruoti trikdžius, gauti nemokamas konsultacijas bei užsisakyti inžinierių atvykimo į namus paslaugas galite: Telefonu: (85) 200 15 15 El. paštu: pagalba@telecentras.lt Daugiau informacijos: turiuTV.lt  
 
Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai