Penktadienis, 3 lapkričio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosNesusišneka su savivaldybe

Nesusišneka su savivaldybe

Varėnos Šilo gatvėje įsikūręs Julius Bakšys jau beveik metus nesėkmingai bando atkreipti atsakingųjų savivaldybės specialistų dėmesį, kad šie nupjautų už jo tvoros, valstybinėje žemėje, nudžiūvusias pušis, kurios, pakilus stipresniam vėjui, gali užgriūti gyvenamąjį namą ir sulaužyti brangiai kainavusią tvorą, tad varėniškis galop kreipėsi į „Merkio kraštą“…

Pažadėjo, bet neištesėjo

Varėniškis Julius Bakšys dar pernai susirūpino, kad nudžiūvę medžiai valdiškoje žemėje gali suniokoti jo nuosavą turtą, dėl to pasiryžo kreiptis į savivaldybės valdininkus. Štai į rajono savivaldybės Turto valdymo skyriaus vyriausiąjį specialistą, ekologą Antaną Labanauską pirmą sykį J. Bakšys, pasak jo, telefonu kreipėsi 2021-ųjų rugsėjį. Tąkart ponas Julius savivaldybės ekologui sakė detaliai nupasakojęs, kad su pagrindine Vytauto gatve besiribojantis jo sklypas iš trijų pusių yra apsuptas išdžiūvusių medžių, kurie, varėniškio akimis žvelgiant, yra nesaugūs ir krisdami gali pridaryti daug materialinės žalos, mat sklypas yra aptvertas metaline tvora. Be to, medžiai kliudytų ir gyvenamąjį mūrinį 2 aukštų namą. 

A. Labanauskas, kaip „Merkio kraštui“ pasakojo J. Bakšys, išklausęs jo žodinį prašymą, pažadėjo pasirūpinti, kad valstybinėje žemėje styrantys sausuoliai būtų išpjauti. Bet, anot p. Juliaus, po judviejų pokalbio praėjus maždaug keturiems mėnesiams, į savivaldybę teko skambinti dar kartą, mat medžiai per tą laiką kirvio nematė. Į skambutį atsiliepęs savivaldybės ekologas, kaip prisiminė p. Julius, teisinosi nerandąs pjovėjo. Tuomet J. Bakšys pasisiūlė pats išpjauti tuos nelemtus medžius, bet iškart buvo įspėtas, kad už kiekvieną išpjautą medį užsidirbs 80 eurų dydžio baudą. Vadinasi, už 6 medžius varėniškiui tektų susimokėti net 480 eurų.

Šių metų kovo mėnesį J. Bakšys sakė trečiąsyk paskambinęs A. Labanauskui, bet neišgirdo jokio konkretaus paaiškinimo, todėl parašė prašymą rajono savivaldybės administracijos direktoriui Alvydui Verbickui. Po maždaug dviejų savaičių savivaldybės administracijos direktorius atsiuntė atsakymą, kad „suteikti leidimą pjauti medžius privačiam asmeniui nėra teisinio pagrindo“, ir nurodė, jog tie sausi medžiai šalia J. Bakšio sklypo bus išpjauti šių metų balandį-gegužę, „vykdant sanitarinius kirtimus Varėnos miesto miškuose“.

„Gegužę nusprendžiau paskambinti ir pačiam Verbickui, bet atsiliepė kažkokia moteris. Ji maloniai su manimi bendravo, paklausė, kokiu reikalu skambinu. Aš viską jai nupasakojau ir mane sujungė su Zaleskiu (savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėju Egidijum Zaleskiu – aut.). Jis mano prašymą užregistravo ir tuo viskas baigėsi. Esam su žmona ir kaimynais matę, kaip savivaldybės automobilis retkarčiais atvažiuoja čia, sustoja ir nuvažiuoja“, – pasakojo „Merkio kraštui“  p. Julius.

Želdinių tvarkymą valstybinėje žemėje gali organizuoti tik seniūnas

Kodėl taip delsiama išpjauti išdžiūvusius medžius, galinčius bet kada nuvirsti ir sužaloti žmones, sugadinti pastatus ar kitą turtą, „Merkio kraštas“ paklausė paties savivaldybės Turto valdymo skyriaus vyriausiojo specialisto, ekologo A. Labanausko. Specialistas paaiškino, kad pasamdytas rangovas, turėjęs tuos medžius nupjauti, nespėja atlikti jam pavestų darbų. O štai kalbėdamas apie medžių būklę A. Labanauskas teigė, kad jie nėra pavojingi, tik „negražiai atrodo“.

Savivaldybės ekologas pripažino, kad jeigu nuvirtę medžiai vis dėlto pridarytų turtinės žalos, savivaldybė prisiimtų kaltę ir „visais atvejais“ privalėtų ją atlyginti. Gyventojai gali kirsti želdinius tik savo valdomuose sklypuose, tuo tarpu valstybinėje žemėje želdinių tvarkymą gali organizuoti tik seniūnas, todėl A. Labanauskas tikino nesuprantąs, kodėl J. Bakšys kreipiasi į savivaldybę.

„Taip, kol kas tie medžiai neišpjauti, tačiau iš savivaldybės pusės visi veiksmai yra atlikti, o rangovas tų darbų kol kas neįvykdė. Rangovas yra žinomas ir su juo yra sudaryta ilgalaikė sutartis. Rangovas yra ieškomas viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka. Aš jam (redakcijos interesantui J. Bakšiui – aut.) prieš kelis mėnesius sakiau, kad kreiptųsi į seniūną, bet jis kažkodėl vis savivaldybei skambina“, – komentavo A. Labanauskas.

Atsibodo prašyti

Laikinasis Varėnos seniūnas Petras Keršys „Merkio kraštui“ sakė, kad už Varėnos miesto ir Senosios Varėnos želdinių priežiūrą yra atsakingas UAB „Envosa“ vadovas Justinas Utaravičius. „Jis turi išpjauti, bet kol kas to nepadarė, gal dėl užimtumo ir laiko trūkumo. Kasdien žada tai padaryti, man jau atsibodo ir prašyti. O daugiau rangovų želdinių priežiūrai nėra. Mes jį spaudžiame visokiais būdais apskritai dėl visų darbų“, – kalbėjo P. Keršys, pažadėjęs po mūsų pokalbio susisiekti su rangovu dar kartą.

Kaip aiškino P. Keršys, šiaip jau norint nukirsti valstybinėje žemėje augantį medį privalomas savivaldybės pritarimas, tačiau sausuoliams savivaldybės išduoto leidimo nereikia.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai