Sekmadienis, 8 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosNetvarka socialiniame daugiabutyje – kieno rūpestis?

Netvarka socialiniame daugiabutyje – kieno rūpestis?

Į „Merkio krašto“ redakciją ne kartą kreipėsi socialiniame būste Varėnos Marcinkonių gatvėje gyvenanti mūsų skaitytoja (pavardė redakcijai žinoma), pasipiktinusi, kad palyginti dar nesename pastate, kuriame įkurdinti socialiai remtini žmonės, yra daug netvarkos, o kas turėtų prižiūrėti socialinio būsto bendrąsias patalpas bei aplinką, paklausėme Varėnos rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus specialistų…

Prašo tvarkytis ir patiems
Redakcijos interesantės skundą išgirdusi šių eilučių autorė pati nuvažiavo apžiūrėti daugiabučio Marcinkonių gatvėje 22, tik nieko panašaus į netvarką nepamatė. Laiptinėse –švaru, žydi gėlės. Tiesa, vienoje laiptinėje įlūžusios lubos, o išorinės daugiabučio sienos vietomis apsitraukusios kažkokiu žalsvu pelėsiu, tačiau aplinka sutvarkyta, žolė – palyginti neseniai nušienauta.
Apie šią situaciją informuota Varėnos rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Violeta Valūnienė pripažino, kad minėtame socialiniame daugiabutyje anksčiau iš tiesų būta visko – laiptinėse mėtydavosi net šunų išmatos, tačiau dabar gyventojai stengiasi palaikyti tvarką, laiptinių valymui netgi pasisamdė privačią įmonę.
O štai Turto valdymo skyriaus vedėjas Egidijus Zaleskis „Merkio kraštui“ paaiškino, kad socialinių būstų vidaus remontu turi rūpintis patys gyventojai, o jau pačiu daugiabučiu – jį administruojanti įmonė, šiuo atveju – UAB „Varėnos šiluma“.
Tuo tarpu aplinką šalia daugiabučio, pašnekovo teigimu, „minimaliai“ aptvarko seniūnijos darbuotojai. „Būtų toks prašymas, kad ir patys socialinio daugiabučio gyventojai prisidėtų prie aplinkos tvarkymo“, – pridūrė E. Zaleskis.
Nuomoja už simbolinę kainą
Priminsime, kad socialinis daugiabutis Varėnos Marcinkonių gatvėje 22 pastatytas 2010 metais už rajono biudžeto pinigus – 1,9 mln. eurų. Rajono savivaldybės administracija planuoja įgyvendinti projektą „Socialinio būsto plėtra Varėnos rajono savivaldybėje“ ir statyti dar vieną socialinį daugiabutį, tik tam pirmiausia reikia rajono tarybos pritarimo ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.
Anot V. Valūnienės, šiuo metu visi butai socialiniame daugiabutyje Marcinkonių gatvėje yra išnuomoti, o vieno kambario buto nuoma, priklausomai nuo jo ploto, per mėnesį kainuoja maždaug 15-17 eurų, 2 kambarių buto – apie 17-19 eurų, 3 kambarių buto – apie 22-27 eurus.
Tačiau net ir šių labai simboliškų pinigų už nuomą susimokėti išgali ne visi, mat, V. Valūnienės teigimu, yra ir skolininkų, kurie nuompinigių nesusimoka 3 ir daugiau mėnesių. „Savivaldybė yra nupirkusi būsto nuomos administravimo paslaugą iš UAB „Orderis“. Šios bendrovės vadybininkė po truputį tų pinigų išsireikalauja ir tos skolos palaipsniui mažėja. Nes pagal sutartį bendrovė turi pasirūpinti, kad būsto nuomos mokestis būtų surinktas. Tačiau skolininkų yra ne tiek ir daug, gal tik 4-5 būstai“, – paaiškino V. Valūnienė.
Pašnekovė taip pat atkreipė dėmesį, kad pagal Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo nuostatas socialinis būstas neparduodamas, o šiuo metu socialinio būsto laukiančiųjų sąraše yra 223 asmenys ir šeimos.
Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai