Trečiadienis, 11 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosNežmoniškai išbrangęs krosnių kuras tuština ir biudžetą, ir gyventojų piniginės

Nežmoniškai išbrangęs krosnių kuras tuština ir biudžetą, ir gyventojų piniginės

Šių metų šildymo sezonui kietuoju kuru prekiaujančios įmonės savo produkciją –malkas, akmens anglį, durpių ir medienos briketus bei medžio granules –vidutiniškai pabrangino nuo 2 iki 3 kartų (!), tad tiek rajono savivaldybė, skaičiuojanti išlaidų už būstų šildymą kompensacijas nepasiturintiems gyventojams, tiek ir patys gyventojai, ypač jei pakankamai neapsirūpino kuru, turi gerokai paišlaidauti, kad žiemą nesušaltų…

Šį antradienį rajono taryba šiems ir kitiems metams sprendimu patvirtino vidutines kuro kainas necentralizuoto būsto šildymo ir karšto vandens paruošimo išlaidų kompensacijoms skaičiuoti (21 tarybos narys balsavo „už“, 1 nebalsavo).

Tokias kompensacijas gaus tie vargingiau gyvenantys rajono žmonės, kurie šiam šildymo sezonui jų raštiškai paprašė savivaldybės.

Vidutinės kuro kainos kompensacijoms skaičiuoti, kaip buvo nurodyta rajono tarybai Aiškinamajame rašte, nustatytos, apklausus kietuoju kuru prekiaujančias įmones ir surinkus informaciją, skelbiamą tų įmonių svetainėse.

Surinkta informacija liudija, kad kaitriausių (I kaitrumo grupės) malkų kietmetris antrąjį šių metų pusmetį vidutiniškai kainuoja beveik du kartus brangiau nei anksčiau – nuo 48 iki 83 eurų (su PVM).

Tiek pat vidutiniškai pabrango ir mažiau kaitrios (II ir III grupės) malkos: nuo 42 iki 73 eurų (su PVM) už kietmetrį.

Akmens anglies tonos kaina vidutiniškai padidėjo daugiau nei dvigubai: nuo 223 iki 486 eurų; durpių briketų tona pabrango beveik tris kartus: nuo 123 iki 364 eurų; medienos briketų tona – daugiau nei dvigubai: nuo 198 iki 441 euro; medžio granulių tona – tris kartus: nuo 179 iki 530 eurų; suskystintų dujų kilogramas dabar vidutiniškai kainuoja 1,52 euro (su PVM).

Tad rajono tarybos sprendimo projekte, kurį pristatė Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Stankevičiūtė, nepasiturinčių gyventojų kompensacijoms skaičiuoti buvo siūloma patvirtinti pabrangusio kuro vidutines kainas (su PVM): I grupės kaitrumo malkų – 83 eurai už ktm; II ir III grupės malkų – 73 eurai už ktm; akmens anglių – 486 eurai už toną; durpių briketų – 364 eurai už t; medienos briketų – 441 euras už t; medžio granulių – 530 eurai už t; suskystintų dujų – 1,52 euro už kg.

Rajono tarybos opozicija susidomėjo, kodėl šitos kainos tarybai tvirtinti pristatytos tik dabar, lapkričio pabaigoje, nors šildymo sezonas prasidėjo „spalio pradžioje“, ir ką Socialinės paramos skyrius „darė su tais asmenimis, kurie atėjo spalį prašyti kompensacijų“?

Pranešėja ir šio skyriaus vedėja D. Stankevičiūtė priminė, kad kuro kainas šiems metams toji pati rajono taryba yra patvirtinusi dar pernai gruody, ir tos kainos tebegalioja. Tačiau, pasak pranešėjos, „atsižvelgta į ministerijos rekomendacijas, į išaugusius kaštus ir nuspręsta žmonėms palengvinti finansinę naštą – naujas kainas taikyti ir kieto kuro kompensacijas skaičiuoti nuo šių metų spalio 1 dienos (atbuline data-red.).“

„Kieto kuro kompensacijų gavėjai jų dar nėra gavę, tad kompensacijos bus paskaičiuotos, kai rajono taryba patvirtins naujas kainas, – tam, kad žmonės turėtų geresnes finansines galimybes“, – kalbėjo socialinės paramos skyriaus vedėja.

Taigi rajono tarybai šį antradienį patvirtinus naująsias kuro kainas, kompensacijos jų prašiusiems nepasiturintiems gyventojams bus mokamos iš rajono biudžeto. Turtingesni gyventojai, kuriems kompensacijos nepriklauso, už brangų kurą mokės ar jau susimokėjo iš savo kišenės.

Mūsų inf.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai