Antradienis, 17 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosNIDA: KO JOJE TIKĖTIS MĖGSTANTIEMS INTELEKTUALŲ POILSĮ?

NIDA: KO JOJE TIKĖTIS MĖGSTANTIEMS INTELEKTUALŲ POILSĮ?

Nida – tai mažas Lietuvos kurortas, kuriame yra vos pusantro tūkstančio nuolatinių gyventojų. Tačiau nereikėtų apsirikti – nors Nida maža, bet joje esantys gamtos, istorijos, kultūros ir architektūros turtai labai dideli. Jei mėgstate intelektualų poilsį, Nida – puikus variantas, nes čia ne tik gausybė paminklų, išlikusių architektūros statinių, bet ir yra įsikūrusių muziejų, kurie supažindins su unikaliu kraštu ir įspūdinga jo istorija. https://www.nidos-gaiva.lt/poilsis-nidoje/

Hermano Blodės muziejus

Galima sakyti, kad būtent H. Blodė pavertė Nidą menininkų pamėgtu kraštu. Jis įsigijo Nidoje sklypą ir 1867  metais pradėjo vystyti viešbutininko verslą. Garsūs to metu menininkai labai mėgo apsistoti Blodės viešbutyje, o už gyvenimą dažniausiai atsilygindavo savo meno kūriniais. XX  amžiuje šis viešbutis buvo išplėstas, įrengta įžymioji menininkų terasa. Šiandien šiame viešbutyje galima matyti daugybę nuotraukų, pasakojančių apie viešbučio istoriją ir žymiausius jo svečius. Eksponuojamos ir čia apsistojusių dailininkų paveikslų reprodukcijos.

Tomo Mano memorialinis muziejus

Tomas Manas, pakerėtas Nidos gamtos unikalumo ir grožio, įsigijo čia vasarnamį. Jame ne tik ilsėjosi, bet ir sėmėsi įkvėpimo – būtent Nidoje buvo parašyti žymiausi jo kūriniai. Šiuo metu čia įsikūręs memorialinis muziejus ir Tomo Mano kultūros centras – galima susipažinti su rašytojo darbais, kasdienybe.

Neringos istorijos muziejus

Tai buvo pirmasis muziejus Nidoje, pastatytas 1933 metais. Deja, tačiau karo metu jis apdegė, o pokariu buvo nugriautas. Iniciatyvių žmonių dėka prieš kelis dešimtmečius muziejus vėl pradėjo veikti. Dabar čia esančią ekspoziciją sudaro keli skyriai: Nidos akmens amžiaus gyvenvietė, Kuršių nerijos gyventojų verslai, Nidos sklandymo mokykla, Nidos pašto stotis istorija, Nidos kurorto ypatumai.

V. ir K. Mizgirių gintaro galerija-muziejus

Tai šiuolaikinis muziejus, kuris ypač patiks mylintiems gintarą.Vien įžengus į muziejaus teritoriją lauks „Gintaro kelio“ ekspozicija. O vėliau galima mėgautis sukaupta gintaro eksponatų kolekcija, pažintimi su Baltijos gintaro susidarymo istorija ir gintaro rūšimis, gintaro inkliuzais, menininkų sukurtomis gintaro kolekcijomis. Panorėjus čia netgi galima pasigaminti savo talismaną!

Žvejo etnografinė sodyba

Įžengus į šį muziejų, primenantį gyvenamąjį namą, tarsi grįžtama į praeitį – namo interjeras primena senųjų žvejų gyvenimą. Čia originalūs baldai, buityje žvejų naudoti daiktai, autentiškos žvejų valtys ir žymusis kurėnas (žvejų laivas).

Nuostabi gamta Nidoje – ramiam poilsiui arba įdomiai knygai

Jei aplankius Nidos muziejus vis dar norėsis intelektualios veiklos – pasimėgaukite knyga. Atokių vietų skaitymui galima rasti visoje Nidoje. Tačiau ir apgyvendinimo įstaigoje, jeigu ji pasirinkta tinkamai, galima puikiai leisti laiką su mėgstama knyga. Pasidomėjus jaukiu ir komfortišku apgyvendinimu Nidoje, pavyko rasti puikiai vertinamus poilsio namus „Nidos gaiva“ – čia ne tik šiluma ir jaukumu alsuojantys erdvūs kambariai, bet ir jauki terasa – kaip tik laikui su skaitiniais arba minčių nuraminimui.

Rami vieta nakvynei Nidoje – būtinas pasirinkimas

Vien pramogų ir veiklos atostogoms nepakanka, dar reikia ir kokybiško agyvendinimo. Besirinkdami jums tinkamiausią nuomos Nidoje variantą, įvertinkite kelis dalykus: atostogų laiką (nuo jo priklauso kambarių ir apartamentų užimtumas), apgyvendinimo įstaigos lokaciją (nuo jos priklauso bendras patogumas ieškant veiklų ir pramogų), nakvynės kainą (ji priklauso nuo sezono ir nuo to, prieš kiek laiko atliekama rezervacija), asmeninius savo poreikius, t. y. ar pageidaujate atskiro kambario, ar viso buto, ar privataus namo, o gal viešbučio ar labai prabangių apartamentų. Nida visais šiais atvejais turi ką pasiūlyti.

Susisiekus su poilsio namų „Nidos gaiva“ įkūrėju Ričardu Petrikausku ir paklausus apie galimybę ilsėtis jo poilsio namuose, šis patarė nuoma Nidoje pasirūpinti iš anksto, nes poilsis Nidoje kasmet tampa vis populiaresnis. „Lengviausia apsispręsti, kurie poilsio namai, viešbučiai ar kambariai yra tinkamiausi – paskaičius svečių atsiliepimus. Mūsų poilsio namus keliautojai įvertino už nepriekaištingą tvarką, jaukumą, komfortiškas lovas, puikią vietą mieste. Ir tokie vertinimai mus įkvepia dar labiau stengtis dėl savo svečių ir užtikrinti jiems poilsio galimybes visais sezonais“, – teigė R. Petrikauskas.   

Tad jei minčių nepalieka poilsis Nidoje – pasirinkite jį. Nesvarbu, ar tai bus karšta vasara, ar šalta žiemą, o galbūt atgimstantis pavasaris ar vėstantis ruduo. Nida žavi visada, o poilsio namai „Nidos gaiva“ svečius priima bet kada!

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai