Antradienis, 17 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosNugvelbė valdišką vaizdo stebėjimo kamerą

Nugvelbė valdišką vaizdo stebėjimo kamerą

Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai nubaudė matuiziškį medžiotoją, pavogusį rajono savivaldybei priklausančią vaizdo stebėjimo kamerą ir pasikabinusį ją miške laukiniams žvėrims stebėti…

Kameros pasigedo seniūnas

Policijos pareigūnai dar praėjusių metų lapkritį gavo Matuizų seniūno Mindaugo Matuizos pareiškimą dėl dingusios vaizdo stebėjimo kameros, kurios vertė – maždaug 230 eurų. Pareigūnams seniūnas pasakojo, kad kaime prie garažų yra įrengti požeminiai atliekų surinkimo konteineriai. O kadangi šalia jų gyventojai įsigudrindavo palikti didelių gabaritų atliekų sąvartas, rajono savivaldybės administracija, siekdama pažaboti įžūlius šiukšlintojus, netoliese įtaisė dvi stebėjimo kameras.

Minėtosios vaizdo stebėjimo kameros – ne šiaip kokios, o medžioklinės, turi judesio daviklį, kurį sužadinus, padaromos nuotraukos ir siunčiamos tiesiai į Matuizų seniūno M. Matuizos elektroninį paštą. Vieną rytą atvykęs į darbą ir peržiūrėjęs minėtųjų vaizdo kamerų užfiksuotas nuotraukas, Matuizų seniūnas iš pradžių pagalvojo, kad viena kamera – neveikia, o nuvažiavęs patikrinti pamatė, kad jos apskritai nebėra.

Peržiūrėjęs paskutinę pavogtos kameros padarytą nuotrauką, M. Matuiza išvydo dviejų žmonių siluetus, tik nebuvo įsitikinęs, ar tie žmonės kaip nors susiję su kameros vagyste. Mat tai galėjo būti nieko dėti praeiviai. Nieko įtartina seniūnas nepastebėjo ir likusios kameros nuotraukose. Vis dėlto atlikę ikiteisminį tyrimą policijos pareigūnai vaizdo kameros vagį galiausiai surado.

Nusprendė svetimą daiktą pasiimti sau

Ikiteisminio tyrimo metu vagyste kaltinamas vyriškis iš Matuizų kaimo liudijo, kad eidamas pro šalį pastebėjo prie pastato pritvirtintą vaizdo stebėjimo kamerą. Nors suprato, kad kamera greičiausiai priklauso seniūnijai, pagalvojo, jog bus geriau pasiimti ją sau. Kameros viduje buvusią atminties kortelę vyras numetė šalin, grįžęs namo įsidėjo kitą, o pačią kamerą pasikabino miške, kad galėtų stebėti žvėris, mat pats esąs medžiotojas.

Vogta kamera vyras naudojosi kelis mėnesius, kol šių metų vasarį į jo namų duris pasibeldė policijos pareigūnai. Vagišius pareigūnams prisipažino iškrėtęs šunybę ir kamerą grąžino.

Seniūnas nustebęs

Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai ilgapirštį pripažino kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 178 straipsnio „Vagystė“ 4 dalį (tas, kas pagrobė nedidelės vertės svetimą turtą, baudžiamas viešaisiais darbais, bauda, laisvės apribojimu arba areštu) ir skyrė jam 4 mėnesių laisvės apribojimo bausmę.

„Merkio krašto“ pakalbintas Matuizų seniūnas M. Matuiza tvirtino, kad toks incidentas kaime – pirmasis. Seniūnas taip pat teigė gerai pažįstantis vagimi teismo pripažintą matuiziškį ir dėl to yra labai nustebęs. „Aš girdėjau visai kitaip. Jis pats buvo pas mane atėjęs ir sakė, kad tą kamerą nupirko iš kažkokio žmogaus. Sunku patikėti, kad jis būtų galėjęs tą kamerą pavogti… Pareigūnai manęs klausė, ar aš turiu pretenzijų, pasakiau, kad ne, nes kamerą atgavau ir man to užtenka“, – komentavo M. Matuiza, vis dėlto neatmetęs galimybės, kad vyriškis, bandydamas išsisukti, jam papasakotą istorijos versiją išsigalvojo.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai