Penktadienis, 13 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosNuo miškovežių keliuką saugos ne tik ženklas

Nuo miškovežių keliuką saugos ne tik ženklas

Praėjusių metų lapkričio 27 d. „Merkio krašto“ straipsnyje „Asfaltuotą kaimo kelią nuo miškovežių gina kaip liūtas“ aprašytas Giraitės seniūnaičio Jono Bujanausko reikalavimas rajono valdžiai naujai išasfaltuotame vietinės reikšmės kelyje Matuizos-Šarkiškės pastatyti kelio ženklą, draudžiantį važinėti sunkiasvoriams automobiliams be jokių išimčių, šį pirmadienį buvo išpildytas…

Straipsnyje „Asfaltuotą kaimo kelią nuo miškovežių gina kaip liūtas“ rašėme, kad prieš porą metų Giraitės seniūnaitijos Molių, Šarkiškių, Matuizų gyventojus ir ne tik juos labai pradžiugino naujai išasfaltuotas vietinės reikšmės kelias Matuizos – Šarkiškės. Nes senąjį asfaltą, kaip tuomet „Merkio kraštui“ pasakojo Giraitės seniūnaitis Jonas Bujanauskas, sunkiasvoriai miškovežiai buvo jau nepataisomai sugadinę.

Kad nuo sunkiasvorės technikos nenukentėtų ir naujoji palyginti plona kelio danga, Giraitės seniūnaitis su Matuizų seniūnu ir rajono savivaldybės administracija sutarė, kad prie kelio būtų pastatytas ženklas, draudžiantis važinėti sunkiems krovininiams automobiliams.

Toks kelio ženklas („Krovininių automobilių eismas draudžiamas“) buvo pastatytas, bet paaiškėjo, kad to neužtenka, nes miškovežiai naujai asfaltuotu keliu zujo pirmyn atgal kaip zuję.

O kai seniūnaitis, nebepakęsdamas tokios savivalės, ėmė kviestis rajono policijos pareigūnus ir net kreipėsi į jų vadovybę raštu, pareiškėjui buvo paaiškinta, kad jokios savivalės čia nėra.

 Mat minėtasis kelio ženk-las iš tiesų draudžia važinėti transporto priemonėms, kurių didžiausia leidžiamoji masė yra didesnė kaip 3,5 tonos, bet suteikia išimčių vadinamajam aptarnaujančiajam transportui.

O toks aptarnaujantysis transportas, pasirodo, gali būti ir pakrautas, 45-50 tonų sveriantis, miškovežis, kuriam būtina išvežti po medžių kirtimo miške susandėliuotus rąstus. Ir kai tų rąstų būna daug, naująjį asfaltą kasdien drožia, kaip suskaičiavo J. Bujanauskas, iki 9-ių tokių miškovežių.

Tuomet Giraitės seniūnaitis, palaikomas seniūnaitijos gyventojų bei pasitaręs, anot jo, su Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir šalies policijos atstovais, žodžiu bei raštu ėmė reikalauti, kad vietos valdžia pastatytų naujus kelio ženklus, draudžiančius asfaltu važinėti sunkesniems nei 9 tonos automobiliams ir nesuteikiančius jokių išimčių „aptarnaujančiam personalui“.

Tokie „aptarnautojai“, kaip sakė J. Bujanauskas „Merkio kraštui“, kuo puikiausiai medieną gali išsivežti ir kitais, neasfaltuotais, keliais, kurių yra net keli, tad laužyti visomis prasmėmis brangų naująjį asfaltą nėra jokio reikalo.

O kai Giraitės seniūnaičio socialiniuose tinkluose gausiai išplatinti elektroniniai laiškai su reikalavimais ir kandžia kritika rajono valdžiai nesulaukė jokio atsako, žmogus ryžosi pasitelkti „Merkio krašto“ žurnalistus.

Ir štai šį pirmadienį J. Bujanauskas redakcijai pranešė, kad kelyje Matuizos – Šarkiškės pagaliau pastatytas jo ilgai prašytas kelio ženklas „Ribota masė“, draudžiantis važiuoti transporto priemonėms, kurių masė su kroviniu ar be jo yra didesnė už nurodytąjį kelio ženkle.

Redakcijos interesanto atsiųstose nuotraukose matyti, kad naujasis kelio ženklas draudžia tuo kaimo keliu važinėti automobiliams, sunkesniems nei 9 tonos (žr. nuotr. 1 psl.).

„Ir jokių išimčių sunkiasvorėms transporto priemonėms šis ženklas nesuteikia, taip pat nesuteikia teisės seniūnams išdavinėti leidimus minėtosios kategorijos automobiliams važinėti šio ženklo veikimo zonoje!“ – pasidžiaugė pašnekovas, padėkojęs ir „Merkio kraštui“ „už pagalbą, viešinant mūsų gyventojams nelabai malonius reiškinius“.

Be to, Giraitės seniūnaitis J. Bujanauskas, pats gyvenantis šalia kelio Matuizos – Šarkiškės, yra viešai pažadėjęs (kaip jau rašėme pernai) pats ir kontroliuoti, kad miškovežių tame kelyje nebebūtų. 

Belieka pridurti, kad jei visi mūsų žmonės, ypač būdami valdžioje, taip atkakliai rūpintųsi ne tik keliais, bet ir visu kitu mūsų turimu bendru turtu mūsų pačių gerovei, gyventume, reikia manyti, tikrai geriau ir gražiau.

Mūsų inf.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai