Sekmadienis, 8 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosNusprendė sujungti ligoninę su poliklinika, bet veiksmų plano dar neturi

Nusprendė sujungti ligoninę su poliklinika, bet veiksmų plano dar neturi

Praėjusį trečiadienį (rugpjūčio 30 d.) posėdžiavusi rajono taryba sutiko (19 balsų „už“, 5 tarybos nariai susilaikė), kad pacientų ir sveikatos sistemos labui dvi medicinos įstaigos – Varėnos ligoninė bei pirminės sveikatos priežiūros centras – iki kitų metų liepos 1 dienos būtų sujungtos į vieną Sveikatos centrą, be to, joms leista dalyvauti šio naujai kuriamo Centro veikloje, tačiau ne viskas ėjosi kaip sviestu tepta…

Į savivaldybės kvietimą neatsiliepė nė viena iš 15-kos įstaigų
Dėl būsimojo Varėnos sveikatos centro veiklos dar prieš mėnesį, rugpjūčio 1 dieną, posėdžiauti buvo susirinkę ir du rajono savivaldybės administracijos bei keturi sveikatos priežiūros įstaigų atstovai.
Tame posėdyje dalyvavo Varėnos ligoninės direktorius Algirdas Miklyčius, jo pavaduotoja Danguolė Miškinienė, Varėnos PSPC l.e.p. direktorius Deimantas Miliauskas, jo pavaduotojas Saulius Ivanauskas, taip pat – savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Karolina Matukynienė bei savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyr. specialistė (tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė), l.e.p. savivaldybės gydytoja Danutė Mazaliauskienė.
D. Mazaliauskienė posėdžio dalyviams pranešė, kad rajono savivaldybės administracija birželio 5 dienos registruotais laiškais kreipėsi į visas 15 rajono sveikatos priežiūros įstaigų su prašymu iki birželio 22 dienos atsiliepti, ar jos ketina, ar neketina dalyvauti būsimojo Sveikatos centro veikloje (viešas kvietimas buvo paskelbtas ir rajono savivaldybės interneto svetainėje bei „Merkio krašte“).
Pranešėja pažymėjo, kad iki nurodytos datos nė viena rajono sveikatos priežiūros įstaiga iš 15-kos neatsiliepė į kvietimą, tarp jų 5-ios (UAB „Ayda“, N. Jarašienės bendrosios praktikos kabinetas, UAB „Renumvita“, J. Budėnienės odontologijos kabinetas ir VšĮ Varėnos psichikos centras) net neatsiėmė joms skirtų registruotų laiškų iš pašto, tad šių įstaigų dalyvavimas Sveikatos centro veikloje „funkcinio bendradarbiavimo būdu nesvarstomas“.
Ligoninės ir poliklinikos vadovybė – už susijungimą
Kaip užrašyta minėtojo rajono savivaldybės administracijos ir sveikatos priežiūros įstaigų atstovų posėdžio protokole, Varėnos ligoninės direktoriaus pavaduotoja (ji yra ir rajono savivaldybės tarybos narė, valdančiosios daugumos atstovė) D. Miškinienė, įvertinusi ilgametę ligoninės ir poliklinikos „bendro darbo patirtį ir šių dienų realijas“, išsakė nuomonę, kad geriausia būtų steigti Varėnos sveikatos centrą, „sujungiant abi įstaigas ir paslaugų teikimą organizuoti struktūrinio bendradarbiavimo būdu“.
Varėnos PSPC direktoriaus pavaduotojas (taip pat ir rajono savivaldybės tarybos narys, valdančiosios daugumos atstovas) S. Ivanauskas, kaip užrašyta, „paantrino, kad abiejų įstaigų sujungimas į Centrą ir veiklos organizavimas struktūrinio bendradarbiavimo būdu būtų racionaliausias ir įstaigų darbuotojų bei rajono gyventojų atžvilgiu optimaliausias“.
Taigi posėdžio dalyviai nutarė siūlyti „sujungti VšĮ Varėnos ligoninę ir VšĮ Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centrą, įsteigiant naują viešąją įstaigą Varėnos sveikatos centrą, kuris paslaugų teikimą organizuotų struktūrinio bendradarbiavimo būdu“.
Posėdžio protokolą su tokiu siūlymu pasirašė rajono savivaldybės administracijos vyr. specialistė, l.e.p. savivaldybės gydytoja D. Mazaliauskienė, Varėnos ligoninės direktorius A. Miklyčius ir Varėnos PSPC l.e.p. direktorius D. Miliauskas.
O pagal to posėdžio protokolą D. Mazaliauskienė parengė du sprendimo projektus, kurie kartu su protokolo kopijomis buvo išsiuntinėti rajono tarybos nariams apsvarstyti.
Pirmojo sprendimo projekte siūlyta leisti viešosioms įstaigoms (VšĮ) – Varėnos ligoninei ir PSPC, kurių savininkė yra rajono savivaldybė – dalyvauti naujai kuriamo Švietimo centro veikloje struktūrinio bendradarbiavimo būdu.
Reorganizacijai siūlė pritarti, o jos sąlygas – parengti vėliau
Antrojo sprendimo projektu rajono tarybos nariams siūlyta sutikti, kad iki kitų metų liepos 1 dienos ligoninė ir poliklinika būtų sujungtos į naują juridinį asmenį – VšĮ Varėnos sveikatos centrą, kuriam pereitų visos reorganizuojamų viešųjų įstaigų teisės ir pareigos.
Reorganizavimo tikslas, kaip nurodyta tame pačiame sprendimo projekte, – sujungti abidvi minėtąsias medicinos įstaigas, „siekiant gerinti Varėnos rajono savivaldybės gyventojų sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą, optimizuoti teikiamų paslaugų apimtį ir struktūrą pagal gyventojų sveikatos paslaugų poreikius, didinant sveikatos priežiūros įstaigų veiklos efektyvumą“.
Be to, kaip teigta, šiam teisės aktui įgyvendinti papildomų biudžeto lėšų nereikės, bus rengiami Varėnos sveikatos centro modernizavimo projektai finansavimui gauti iš Europos Sąjungos fondų, „administracinės naštos poveikio“ esą taip pat nebus, o priimto sprendimo kontrolę vykdys rajono savivaldybės gydytojas.
Tuo pačiu Varėnos ligoninės ir poliklinikos vadovai būtų įpareigoti iki šio mėnesio pabaigos, rugsėjo 29 dienos, parengti įstaigų reorganizavimo sąlygas ir apie jas paskelbti viešai.
Taigi tokie du D. Mazaliauskienės parengti teisės aktų projektai su paties rajono mero Algio Kašėtos ir savivaldybės administracijos direktorės Vilmos Miškinienės vizomis buvo įtraukti į praėjusį trečiadienį, rugpjūčio 30-ąją, įvykusio rajono tarybos posėdžio darbotvarkę, bet juos tarybos nariams pristatė ne D. Mazaliauskienė, o vos prieš savaitę įdarbinta naujoji savivaldybės gydytoja Dalia Kitavičienė, iš karto tapusi bene pagrindiniu opozicijos kritikos „taikiniu“.
Kas šįkart nepatiko rajono tarybos opozicijai ir kaip buvo atsakyta į jos priekaištus – kitame „Merkio krašto“ numeryje.
Diana Zubavičienė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai