Šeštadienis, 7 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosOpozicijos sabotažininkai

Opozicijos sabotažininkai

Rajono tarybai nepavyko sudaryti naujų Varėnos ligoninės ir poliklinikos stebėtojų tarybų, kurios užtikrintų minėtųjų medicinos įstaigų viešumą ir galėtų patarti šių įstaigų savininkei savivaldybei tos veiklos klausimais, nes tarybos opozicija pasinaudojo proga sabotuoti sprendimo priėmimą…

Viešųjų įstaigų – Varėnos ligoninės ir Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) – stebėtojų tarybos sudaromos kas penkerius metus rajono tarybos sprendimu.

Stebėtojų tarybų tikslas yra: užtikrinti ligoninės ir PSPC veiklos viešumą, taip pat – patarti šių viešųjų medicinos įstaigų dalininkams ar jų savininko teises bei pareigas įgyvendinančiai institucijai (šiuo atveju – rajono savivaldybei) tos veiklos klausimais.

Sprendimo projektą su naujų stebėtojų tarybų narių pavardėmis vasario 15 dienos rajono tarybos posėdyje pristatė savivaldybės gydytoja Irma Lukminienė.

Savivaldybės gydytoja pranešė, kad tiek Varėnos ligoninės, tiek PSPC stebėtojų tarybose vietoje jos, t. y. I. Lukminienės, dirbs savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyr. specialistė, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Danutė Mazaliauskienė. Pranešėja taip pat pažymėjo, kad rajono tarybos Teritorinio vystymo ir kaimo reikalų komitetas į būsimuosius stebėtojus siūlė įtraukti „du asmenis, kurie būtų ne nuo savivaldybės administracijos, bet jokių kandidatų nebuvo pasiūlyta“.

Atsakydama į to paties Teritorinio vystymo ir kaimo reikalų komiteto nario Povilo Saulevičiaus klausimą, I. Lukminienė paaiškino, kad minėtieji pakeitimai stebėtojų tarybose radosi savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, ir ji stebėtojos pareigų nebeis.

P. Saulevičius, šią žinią pavadinęs „viena iš nemalonių“, „visos opozicijos vardu“ ėmė dėkoti I. Lukminienei už jos darbą bei linkėti sėkmės, o paskui staiga pareiškė, kad opozicija nedalyvaus I. Lukminienės ką tik pristatyto sprendimo projekto „svarstyme ir balsavime“, nes meras esą… „nepriėmė Teritorinio vystymo ir kaimo reikalų komiteto pasiūlymų ir juos atmetė“.

Vis dėlto tikroji tarybos opozicijos nusišalinimo nuo pateikto sprendimo projekto svarstymo bei balsavimo priežastis, panašu, buvo kita.

Mat prieš tai, vengdami viešųjų ir privačių interesų konflikto, nuo svarstomo klausimo jau buvo nusišalinę penki rajono tarybos nariai iš valdančiosios koalicijos, nes jie arba patys dirba Varėnos ligoninėje ar PSPC, arba ten dirba jų šeimų nariai.

Tad, iš posėdžio pradingus ir tarybos opozicijai, nebeliko sprendimui priimti reikalingo kvorumo, ir sprendimas, įteisinantis naująsias stebėtojų tarybas Varėnos ligoninėje bei PSPC, nebuvo priimtas.

Tai toli gražu nebe pirmas toks opozicijos veiksmas, kenkiantis mūsų rajono medicinos įstaigoms, nes jos nebegali kurį laiką pagal visus teisės aktus vykdyti savo veiklos, ir tai panašu į sabotažą (sąmoningą darbo žlugdymą, atsisakant dirbti arba tyčia nerūpestingai dirbant; slaptą stengimąsi sutrukdyti ką nors įvykdyti).

Posėdžio pirmininkas, meras Algis Kašėta paapgailestavo, kad „kai kurie tarybos nariai“, užsiimdami „tokiais žaidimais“, „šito nesupranta“, ir priminė, jog taryba turės „prie to klausimo vėl grįžti ateityje“.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai