Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosPaciento ieško kaip adatos šieno kupetoje

Paciento ieško kaip adatos šieno kupetoje

Į „Merkio krašto“ redakciją paskambinęs varėniškis Stasys (pavardė redakcijai
žinoma) pranešė, kad pagal iškvietimą į Vasario 16-osios gatvę atvykusiai greitajai medicinos pagalbai teko gaišti brangų laiką, kol rado pacientą, mat šios gatvės gyvenamieji namai nėra tinkamai sunumeruoti, o kad varėniškis yra teisus, pripažįsta ir šios gatvės daugiabučius administruojančios UAB „Varėnos šiluma“ atstovas…

Klaidžiojo pusvalandį

Su šių eilučių autore bendravęs Stasys gyvena Varėnos Vasario 16-osios gatvės dviaukštyje, ant kurio sienos gatvės numerio apskritai nėra. Tuo tarpu kaimynystėje stovinčių daugiabučių numerius galima pamatyti tik einant centrine gatve, vadinamąja Laisvės alėja. Vietinė greitoji medicinos pagalba greičiausiai rastų adresą ir be namo numerio, tačiau iš kitų rajonų atvykusiems medikams tenka paklaidžioti.

„Prieš kelias savaites kaimynas iš mano namo kvietė greitąją pagalbą, kuri atvažiavo net iš Kaišiadorių ir pusę valandos ieškojo namo numerio, bet nerado. Visa laimė, kad tądien sutikau medikus gatvėje besiblaškančius ir palydėjau, kur reikėjo. Namų ir gatvės renovacija seniai baigta, bet niekas nesusigriebia tinkamai sunumeruoti daugiabučių“, – kalbėjo nepatenkintas Stasys.

Vidaus reikalų ministro įsakymu patvirtintame „Dėl numerių pastatams, patalpoms ir butams suteikimo, keitimo ir apskaitos tvarkos aprašo ir pavadinimų gatvėms, pastatams, statiniams ir kitiems objektams suteikimo, keitimo ir įtraukimo į apskaitą“ tvarkos apraše nurodyta, kad  pastato numeris turėtų būti gerai matomas ir jo neužstotų augalai ar šalia esantys kiti objektai. O už patalpų ir butų ženklinimą, ženklų priežiūrą bei keitimą atsako tų patalpų ir butų savininkai ar valdytojai.

„Šitą dalyką reikia pakeisti“

Kad pastato numeris turi būti aiškiai matomas,  yra labai svarbu ne tik greitajai medicinos pagalbai, bet ir specialiosioms tarnyboms – policijai, gaisrinei ar kitoms, todėl namų numeriams Vasario 16-osios gatvėje reikėtų parinkti tinkamesnę vietą. Tai pripažįsta ir „Merkio krašto“ pakalbintas UAB „Varėnos šiluma“ renovacijos projektų vadovas Vytas Baranauskas, pažadėjęs išgirstą informaciją perduoti bendrovės Pastatų administravimo ir eksploatavimo skyriui.

„Tai nėra sudėtingas procesas, o kad nereikėtų nuimti jau esamų numerių, galbūt reikėtų juos pritvirtinti ir kiemo pusėje, kad numeriai matytųsi iš abiejų daugiabučio pusių“, – svarstė pašnekovas.

Pasidairius po Varėną, matyti, kad ne visi pastatų numeriai vienodo dizaino. V. Baranauskas aiškino, kad tokia numeracija būna numatyta pagal projektą renovuojant daugiabutį. „Yra tvarka, koks turėtų gatvių pavadinimų ir jų numerių dydis, kaip turėtų atrodyti užrašas, bet nėra apibrėžta, iš kurios pusės jis turėtų kabėti, tik tiek, kad turi būti pritaisytas gerai matomoje vietoje. Šiuo atveju namo numeris gerai matomas nuo Vasario 16-osios gatvės pusės, bet jo nematyti atvykstantiems transportu į namo kiemą kitoje pusėje, ir šitą dalyką reikia pakeisti“, – kalbėjo V. Baranauskas.

UAB „Varėnos šiluma“ renovacijos projektų vadovo teigimu, vieno informacinio ženklo pagaminimas ir pakabinimas kainuoja maždaug 50 eurų. Pastato numeriui pagaminti pinigai skiriami iš daugiabučio gyventojų kaupiamųjų lėšų. 

Kas pacientų laukia po pertvarkos?

Seimui patvirtinus greitosios medicinos pagalbos (GMP) sistemos pertvarkos planą nuo kitų metų liepos, paslaugas teiks viena tarnyba, o Varėnoje nebeturėtų likti GMP stoties (apie tai rašėme „Merkio krašto“ straipsniuose „Greitąją medicinos pagalbą po Varėnos rajoną skraidins malūnsparnis?!.“ ir „Galvos neguldo, kad viskas bus gerai, bet labai tikisi“). Pagal naujuosius pakeitimus greitosios medicininės pagalbos mieste gyventojai turėtų sulaukti per 15 minučių, kaime – per 25 minutes.

Dabartiniai Varėnos poliklinikos greitosios medicinos pagalbos stoties medikai puikiai pažįsta rajono seniūnijų nuošalesnių kaimų gatves, tuo tarpu GMP brigados iš kitų rajonų, kaip matome, paklysta net Varėnos mieste, nors ekipažai turi navigacijos įrangą. Tad galima tik spėti, kaip po GMP centralizacijos medikams seksis laiku atvažiuoti pas atokesnėse rajono vietovėse gyvenančius ligonius, nes į kai kurias gyvenvietes nėra nė jokių nuorodų su pavadinimais.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai