Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosPagaliau sudarytos Varėnos ligoninės ir poliklinikos stebėtojų tarybos

Pagaliau sudarytos Varėnos ligoninės ir poliklinikos stebėtojų tarybos

Šių metų vasarį posėdžiavusiai rajono tarybai nepavyko sudaryti naujos kadencijos stebėtojų tarybų Varėnos ligoninėje ir pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC), nes tarybos opozicija pasinaudojo proga sprendimą boikotuoti (apie tai rašėme kovo 1 d. „Merkio krašto“ str. „Opozicijos sabotažininkai“); taip pat opozicija pasielgė ir praėjusį antradienį įvykusiame posėdyje, bet sprendimas šįkart buvo priimtas ir be jos balsų…

Stebėtojų tarybose – medicinos ir savivaldybės administracijos darbuotojai

Savivaldybės gydytojos pareigas laikinai einanti Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Danutė Mazaliauskienė, pristatinėdama rajono tarybai sprendimo projektą „Dėl stebėtojų tarybų sveikatos priežiūros įstaigose sudarymo“ pažymėjo, kad stebėtojų tarybų sudėtis atitinka teisės aktų reikalavimus, o jų nariai turi „strateginio planavimo, ekonomikos bei sveikatos žinių ir patirties“.

Sprendimo projektu siūlyta į Varėnos ligoninės stebėtojų tarybą įtraukti ligoninės medicinos registratorę Žanetą Kazilionienę, savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo pavaduotoją Laurą Karlonaitę-Balionienę, Švietimo skyriaus vyr. specialistę ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorę D. Mazaliauskienę, Socialinės paramos skyriaus vedėją Dalią Stankevičiūtę bei Finansų ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotoją Tatjaną Švedienę.

Panaši penkių narių stebėtojų tarybos sudėtis siūlyta ir Varėnos PSPC, tik vietoje Ž. Kazilionienės įrašytas Varėnos PSPC šeimos gydytojas Ričardas Gulbinas.

Antrąkart boikotavo sprendimo priėmimą

6 valdantieji rajono tarybos nariai dėl jų ar jų artimųjų užimamų pareigų minėtose medicinos įstaigose nusišalino nuo balsavimo. Dar 9 tarybos opozicijos nariai taip pat atsisakė balsuoti, argumentuodami esą „komisijoje yra visi administracijos direktoriui pavaldūs asmenys, o tai nedemokratiška ir neskaidru“.

Nuo svarstomo klausimo nusišalinus 6 tarybos nariams iš valdančiosios koalicijos bei 9-iems iš tarybos opozicijos, nebeliko sprendimui priimti reikalingo 13 tarybos narių kvorumo. Kad nepasikartotų analogiška situacija, kaip ir vasarį įvykusiame posėdyje, kai sprendimo nepavyko priimti, šįkart posėdžio pirmininkas, meras Algis Kašėta nutarė imtis kitokios taktikos, iš anksto suderintos su Vyriausiąja tarnybinės etikos komisija (VTEK).  Posėdyje likę rajono tarybos nariai balsuodami neleido nuo balsavimo nusišalinti trims tarybos nariams: Rasai Kačiurinienei, Mariui Krakauskui ir Sauliui Ivanauskui, tad kvorumą pavyko sudaryti.

„Už“ sprendimo projektą „Dėl stebėtojų tarybų sveikatos priežiūros įstaigose sudarymo“ nubalsavo 12 tarybos narių ir 1 (Danutė Karalevičienė) susilaikė, tad sprendimas buvo priimtas.

Beje, tame pačiame posėdyje, svarstant Varėnos PSPC ir ligoninės praėjusių metų veiklos ataskaitas, opozicija teiravosi minėtųjų įstaigų vadovų, kuo vadovaujantis kadenciją baigusios senosios stebėtojų tarybos tvirtino jų ataskaitas. PSPC direktorius Danas Bortkevičius ir Varėnos ligoninės direktorius Algirdas Miklyčius paaiškino, jog buvo vadovautasi įstaigų įstatais, kuriuose parašyta, kad kol nėra sudaryta nauja stebėtojų taryba, ataskaitas galima teikti senąjai.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai