Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosPavydo apakintas vyras griebėsi ginklo

Pavydo apakintas vyras griebėsi ginklo

Šių metų kovą Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai baigė nagrinėti baudžiamąją bylą ir penkeriems metams nuteisė kalėti vyriškį už grasinimus ir net bandymus nužudyti savo buvusios mylimosios dabartinį vaikiną…

Šaudynės Pirčiupiuose
Nuo meilės iki neapykantos – tik vienas žingsnis. Taip būtų galima pavadinti istoriją, kurią teko narplioti vietos teisėsaugininkams. O viskas prasidėjo pernai vasarą, kai Varėnos rajono policijos komisariatui buvo pranešta apie motociklu važiuojantį vyrą, rankose laikantį daiktą, labai panašų į šaunamąjį ginklą.
Reaguodami į gautą pranešimą policijos pareigūnai nuskubėjo į Pirčiupių kaimą. Atvykę į sutartą vietą – kavinės „Pirčiupio karčema“ aikštelę – pareigūnai rado „Volvo“ markės automobilį ir šalimais lūkuriuojantį vyriškį su mergina, kaip vėliau nustatyta – V. Ž. ir J. R. Pora policininkams skundėsi, kad juodu persekiojęs motociklo vairuotojas automobilį apšaudė.
Įvykį matė liudininkai
Ikiteisminį tyrimą dėl grasinimo nužudyti atliekantiems policijos pareigūnams „Volvo“ keleivis V. Ž. nupasakojo smulkesnes šio incidento detales. Anot liudininko, jiedviem su sugyventine J. R., kuri vairavo autmobilį, išvažiuojant iš Valkininkų žiedinės sankryžos ir pasukus Pirčiupių link, visą kelią įkandin važiavo įtarimą sukėlęs „krosinis“ motociklas be valstybinių numerių. Žvilgtelėjęs per galinio vaizdo veidrodėlį V. Ž. pamatė, kad motociklininkas yra ginkluotas.
Anot „Volvo“ keleivio, demonstratyviai mosuodamas ginklu motociklo vairuotojas aplenkė automobilį iš dešinės pusės, o tada paleido keletą šūvių, dužo lango stiklas. Tuomet šaulys padidino greitį ir nurūko tolyn.
Automobiliu važiavusi pora, apimta išgąsčio, sustojo kelkraštyje, tuo pat metu prie jų privažiavo kitas automobilis, iš kurio išlipo du nepažįstami žmonės. Šie sakė savomis akimis matę įvykį ir, jeigu reikėtų, galėtų paliudyti.
Įtariamasis neprisipažino
Nukentėjusiuoju pripažintas „Volvo“ keleivis V. Ž. policijos pareigūnams sakė esąs įsitikinęs, kad tokiu būdu bandyta jį įbauginti, kadangi motociklininką pažįsta. Pasirodo, kad šis yra buvęs jo dabartinės sugyventinės J. R. mylimasis Z. N. Nukentėjusiojo teigimu, Z. N. aiškiai matė V. Ž., sėdintį ant priekinės sėdynės keleivio pusėje, o suradęs tinkamą progą automobilį apvažiuoti, iš dešinės pusės specialiai jį apšaudė.
Nukentėjusiojo žiniomis, jo gyvenimo draugė J. R. ir buvęs jos mylimasis Z. N. keletą metų vienas kitam puoselėjo šiltus jausmus, tačiau jų keliai išsiskyrė ir Z. N. esą niekaip negali su tuo susitaikyti, todėl grasina ne tik grėsmingomis žinutėmis, bet ir daužydamas langus, kelyje stabdydamas automobilį ir į jį pripurkšdamas ašarinių dujų.
Apklausta ir J. R., dėl kurios tarp dviejų vyrų įsiplieskė nesantaika. Moteris patvirtino, kad su Z. N. santykiai pašlijo, o galiausiai visai nutrūko, nes šis nepaklausė jos prašymų susirasti darbą. Nuo to laiko moteris sakė pati asmeniškai sulaukusi Z. N. gąsdinimų sulaužyti jai kojas ir net sudeginti. Tuo tarpu į teismą atvestas įtariamasis savo kaltės dėl grasinimų nužudyti purtėsi ir parodymų nedavė.
Kratą įtariamojo namuose atlikę pareigūnai šaunamųjų ginklų, šaudmenų ar kitų daiktų, galinčių turėti reikšmės nusikalstamai veikai tirti, nerado.
Už grasinimus – grotos
Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai priėjo išvadą, kad tik laimingo atsitikimo dėka niekas nenukentėjo. Teismas nenustatė įtariamojo Z. N. atsakomybę lengvinančių aplinkybių, kadangi jis nusikalstamą veiką padarė būdamas recidyvistas – praeityje yra ne kartą teistas už tyčinius nusikaltimus, už kuriuos teistumas neišnykęs. Bylos duomenys taip pat rodo, kad Z. N. buvo įtrauktas į ieškomų asmenų registrą.
Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai pripažino Z. N. kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 145 straipsnį „Grasinimas nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimas“ ir skyrė laisvės atėmimą penkeriems metams.
Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai