Penktadienis, 27 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosPo rajoną važinėja elektra varomas autobusas

Po rajoną važinėja elektra varomas autobusas

Nuo praėjusio antradienio pirmą kartą rajono istorijoje gyventojai gali nemokamai pakeliauti UAB „Busnex“ Varėnos autobusų parkui paskolintu elektra varomu autobusu net keliais maršrutais iki spalio 2 d., kai baigsis galioti dėl autobuso pasirašyta sutartis…

Anot UAB Varėnos autobusų parko direktoriaus Juozo Jaskonio, bendrovė šiuo metu dalyvauja Europos Sąjungos projekte, kuris skatina pirkti netaršias transporto priemones.
„Rajono savivaldybės taryba mano prašymu priėmė sprendimą dalyvauti projekte ir pirkti vieną autobusą. Miesto ir priemiestiniam viešajam transportui atnaujinti aplinkai netaršiomis priemonėmis valstybė visoms savivaldybėms skiria net 66 mln. eurų, tai mes šia galimybe ir norėjome pasinaudoti – pateikėme paraišką. Bet prieš tai, kadangi mes patys neturime patirties ir nežinome, kaip naudotis elektriniu autobusu, pasirašėme sutartį su įmone „Busnex“, kad dvi savaites galėtume jį išsibandyti, sužinoti, kaip toks autobusas yra įelektrinamas ir panašiai“, – kalbėjo J. Jaskonis.
Kaip teigia pašnekovas, nebuvo lengva pasiskolinti autobusą išmėginimui, bet vis dėlto elektrinis autobusas Varėnos autobusų parkui yra paskolintas nemokamai gyventojams vežioti.
„Planavome pradėti keliones elektriniu autobusu pirmadienį, tačiau negalėjome, nes nepavyko įrengti įkrovimo stotelės. Tik antradienį pasisekė įkrauti autobusą. Jis važiuoja trimis maršrutais: Varėna-Dubičiai, Varėna-Merkinė ir Varėna-Gudžiai“, – sakė Varėnos autobusų parko direktorius.
Anot Jaskonio, vieno elektrinio autobuso kaina svyruoja nuo 280 iki 300 tūkst. eurų, o Europos Sąjunga finansuoja iki 200 tūkst. eurų už autobusą, tad likusią sumos dalį turėtų susimokėti įmonė.
„Šiuo metu laukiame, kol valstybė skirs mums pinigų, kad galėtume atnaujinti savo viešąjį transportą. Tada vyks viešasis konkursas ir galiausiai prasidės autobusų gamyba, kuri truks nuo 7 iki 9 mėnesių“, – teigė direktorius.
Elektrinius „Dancer“ autobusus Lietuvoje gaminančios bendrovės „Vėjo projektai“ duomenimis, už tokią pačią kelio atkarpą dyzeliu varomų autobusų kurui yra išleidžiama pinigų keturis kartus daugiau nei elektra varomiems autobusams.
„Kurui truputį sutaupysime, kadangi kuro kainos tik kyla, bet, manau, labiau sutaupysime pinigų dėl to, kad nereikės mokėti taršos mokesčio, kurį mokame metų pabaigoje“, – svarstė J. Jaskonis, pridūręs, jog nemokamu viešuoju transportu važiuoja kur kas daugiau žmonių nei mokamu.
Varėnai paskolinto elektrinio autobuso vairuotojas Marius Palevičius džiaugėsi, kaip lengva įkrauti elektra naująjį autobusą, kaip tyliai ir sklandžiai jis atlieka savo funkcijas ir nereikia „žaisti su dyzeliu“.
„Triukšmo visai nėra. Tolygesnis ir sulėtėjimas, ir pagreitėjimas. Yra net atskira vieta žmonėms su negalia. Autobusą labai lengva įkrauti, tereikia įjungti įkrovimo stotelę ir į rozetę autobuse įkišti laidą, o baigus krauti – jis automatiškai išsijungia“, – paaiškino vairuotojas.
„Merkio krašto“ korespondento pakalbinta Varėnos rajono gyventoja Jeronima Vilčinskienė pirmą kartą važiuoja elektriniu autobusu. Ji sakė, kad elektrinis autobusas labai patrauklus, „toks gundantis, kad žmonės tik su juo važiuotų“.
„Autobusas iš Merkinės mokinius veš, o aš juo grįžti turiu“, – kalbėjo J. Vilčinskienė.
Tuo tarpu kita kalbinta Varėnos rajono gyventoja pasiskundė, kad nedaug yra sėdimų vietų, o kai autobusas važiuoja per kaimus, daug susirenka keleivių ir jiems tenka stovėti.
„Pirmą kartą važiuoju tokiu autobusu. Labai smagu, kad kelionė nemokama ir labai patogi, kol kas nesiskundžiame“, – sakė kalbinta ponia Onutė.
Keli žmonės socialinio tinklo „Facebook“ komentaruose po pasidalinta naujiena apie elektrinį autobusą prašė daugiau maršrutų. Varėniškis Vytautas Stoškus pageidavo dar vieno maršruto kryptimi Varėna-Senoji Varėna, nes tokio nėra, o Onutė Salynienė prašė autobuso iš Varėnos į Druskininkus.
Arnas Ališauskas

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai